داشتن پوستی سفید و روشن از آرزوهای دیرینه بسیاری از افراد دارای پوست تیره است. گلوتاتیون GSH یک آنتی‌اکسیدان قوی است که توسط بدن ما تولید می‌شود و عمدتا از سه اسیدآمینه گلیسین، گلوتامات و سیستئین تشکیل شده است. گلوتاتیون با محافظت از سلول‌ها در برابر رادیکال‌های آزاد، پراکسیدها، پراکسیدهای لیپید و فلزات سنگین از آسیب به سلول‌ها جلوگیری می‌کند.
سفید شدن پوست با گلوتاتیون

این عامل برای اولین بار در سال 1920 در انگلستان به دلیل ویژگی‌های کاهش اکسیداسیون کشف شد و هنوز هم به ‌طور گسترده‌ای به عنوان یک آنتی‌اکسیدان برای بسیاری از نیازهای پزشکی استفاده می‌شود.
محتویات گلوتاتیون GSH

شکل 1 محتویات گلوتاتیون GSH

از نظر تاریخی GSH به صورت خوراکی و با دوزهای نسبتا کم برای بیمارانی که به درمان‌های مختلف پزشکی نیاز به کمک آنتی‌اکسیداسیون دارند، تجویز می‌شود اما اخیرا GSH به عنوان یک ماده روشن‌کننده پوست شناخته شده است. مشخص شده است که دریافت GSH اضافی در روند ملانوژنز یا همان تولید رنگدانه در پوست تداخل ایجاد می‌کند و با کاهش سطح رنگدانه‌های پوست، باعث روشن شدن پوست می‌شود.
شایان ذکر است که این نقش خاص GSH به عنوان سفیدکننده پوست از عوارض خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن است و برای دستیابی به روشن شدن پوست، دوزهای زیادی از GSH باید به بیماران تزریق شود که بیشتر از طریق عضلات یا از راه‌های داخل وریدی انجام می‌شود. در این مقاله دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو به بررسی بیشتر این موضوع می‌پردازد.
عملکرد گلوتاتیون روی پوست

شکل 2 عملکرد گلوتاتیون روی پوست

هیاهوی اخیر پیرامون خواص ضدملانوژنی گلوتاتیون منجر به این شده است که پزشکان به طور مکرر آن را به عنوان دارویی شگفت‌انگیز برای روشن‌سازی پوست و درمان هایپرپیگمانتاسیون، به ویژه در جمعیت‌های قومی با رنگ پوست تیره استفاده کنند. این پدیده اخیرا به دلیل بازاریابی تهاجمی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های داروسازی مشاهده شده است. با این حال استفاده افسارگسیخته از آن به ویژه به عنوان یک فرمول تزریقی با توجه به شواهد موجود در دانش ما در مورد پتانسیل ضدملانوژنیک آن، محدود بودن شواهد بالینی که به نقش آن در روشن شدن پوست کمک می‌کند و ممنوعیت قانونی توجیه‌پذیر نیست. حتی اگر گلوتاتیون تزریقی فقط برای اختلالات شدید کبدی و برای پیشگیری از مسمومیت عصبی همراه با شیمی‌درمانی مورد تایید قرار گرفته باشد، ولی متاسفانه فقدان قوانین قانونی حاکم بر استفاده از گلوتاتیون سیستمیک در بیشتر کشورها به استفاده بدون کنترل از آن برای روشن شدن پوست کمک کرده است. متاسفانه شواهد بالینی فعلی در مورد گلوتاتیون وریدی برای روشن شدن پوست بسیار محدود است.
مزایا گلوتاتیون

شکل 3 مزایا گلوتاتیون

معرفی گلوتاتیون

دل‌مشغولی برای کشف گزینه‌های درمانی که بتواند به داشتن رنگ پوست روشن‌تر کمک کند، یک رویای بزرگ در افراد با رنگ پوست تیره بوده است. داروهای موضعی قبلی شامل: هیدروکینون، آلفا و هیدروکسی اسیدهای بتا، ترتینوئین، مکینول، آربوتین، ویتامین C، عصاره سویا و ترکیبات متعدد از جمله مواد جدید اکنون برای درمان تیرگی‌های صورت به ویژه ملاسما و برای روشن‌سازی کلی پوست مورد نظر هستند. عوارض جانبی موضعی این ترکیبات دارویی و مقدار مورد نیاز برای کاربرد سطح وسیع از محدودیت‌های عمده این روش در روشن‌سازی کل بدن هستند. بدیهی است که اثر این داروها که به صورت موضعی استفاده می‌شوند، تنها به ناحیه کاربرد محدود می‌شود، بدون آن که اثر روشن‌کننده سیستمیک یا کلی قابل ‌توجهی در پوست ایجاد شود. به همین دلیل همیشه تلاش برای یافتن یک عامل سفیدکننده سیستمیک پوست وجود داشته است. آنتی‌اکسیدان‌‌های خوراکی مانند ویتامین C، ویتامین E، ترانکسامیک‌اسید، فلاونوئیدها و عصاره‌های مختلف گیاهان در ملاسما و اختلالات هایپرپیگمانتاسیون آزمایش شده‌اند، اما هیچ یک ثابت نکرده‌اند که قادر باشند اثر روشن‌کنندگی روی کل پوست بدن ایجاد کنند.
ساختار مولکولی گلوتاتیون

شکل 4 ساختار مولکولی گلوتاتیون

گلوتاتیون به عنوان یک آنتی‌اکسیدان قوی با خاصیت ضدملانوژنیک اخیرا به محبوب‌ترین داروی سیستمیک روشن‌کننده پوست تبدیل شده است. محبوب‌ترین و بحث برانگیزترین روش مصرف گلوتاتیون برای روشن شدن پوست، داخل وریدی بوده است (IV).
گلوتاتیون وریدی

شکل 5 گلوتاتیون وریدی

در حال حاضر با دانش فعلی ما گلوتاتیون وریدی توسط مراجع نظارتی قانونی برای اختلالات سیستمیک خاص، فقط تایید شده است. علائم تایید شده توسط سازمان کنترل استاندارد داروهای مرکزی عبارتند از:

 1. کبد چرب الکلی
 2. فیبروز کبدی الکلی
 3. سیروز کبدی الکلی
 4. هپاتیت الکلی

سازمان غذا و داروی فیلیپین (FDA) استفاده از آن را به عنوان یک درمان کمکی برای کاهش سمیت عصبی مرتبط با شیمی‌درمانی داروی شیمی‌درمانی «سیس پلاتین» تصویب کرده است. گلوتاتیون علاوه‌بر این که یکی از غنی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها است، پس از کشف خاصیت ضدملانوژنیک آن به عنوان یک ماده روشن‌کننده پوست نیز تبلیغ می‌شود. مکانیسم‌های فرض شده برای کمک به خواص ضدملانوژنیک آن، مهار آنزیم تیروزیناز، انحراف ملانوژنز از eumelanin تیره‌تر به فایوملانین روشن‌تر و مهار رادیکال‌های آزاد به نظر می‌رسد.
گلوتاتیون که به عنوان داروی جادویی برای سفید کردن پوست در کشورهایی مانند جمهوری فیلیپین شناخته می‌شود، در مدت زمان کوتاهی شاهد گسترش سریع محبوبیت خود در سراسر جهان شده است. این نتیجه کمپین‌های تبلیغاتی رسانه‌ای پشتیبانی شده در مورد تاثیرات تقریبا ناخوشایند این دارو، به عنوان یک داروی شگفت‌انگیز نه تنها برای اختلالات هایپرپیگمنتیشن مانند ملاسما، بلکه همچنین برای سفید شدن پوست است.
از آن جا که جذب GSH خوراکی در انسان پایین است، تولیدکنندگان تزریقات IV GSH این روش تجویز را برای دستیابی سریع به سطوح درمانی مطلوب در خون و پوست توصیه می‌کنند تا نتایج فوری سفید شدن پوست را به دست آورند. با این حال همان طور که در بالا تاکید شد، شواهد علمی ارزیابی اثر‌بخشی IV GSH هنوز وجود ندارد. علاوه‌بر این مدت زمان درمان و میزان ماندگاری اثر آن هنوز مشخص نشده است. علی‌رغم کمبود شواهد، تولیدکنندگان IV GSH توصیه کرده‌اند دوز 600-1200 میلی‌گرم را به صورت هفتگی یا دو بار در هفته تزریق کنند، بدون این که مدت زمان مشخص برای درمان بررسی و تایید شده باشد.
اگرچه بی‌خطر بودن کلی گلوتاتیون وریدی IV GSH، در مطالعات ارزیابی استفاده از آن برای ناباروری مردان و اختلالات کبدی، قانع‌کننده به نظر می‌رسد، چندین عارضه از گلوتاتیون وریدی IV GSH در فیلیپین ثبت شده است. عوارض جانبی گزارش شده شامل راش‌های (بثورات) پوستی نامطلوب از جمله سندرم استیونس-جانسون (SJS) و نکرولیز اپیدرم سمی (TEN)، درد شدید شکم، اختلال عملکرد تیروئید، اختلال عملکرد کلیه و عوارض کشنده مانند آمبولی هوا یا سپسیس بالقوه کشنده به دلیل روش نادرست غیراستریل تزریق IV و استفاده از GSH تقلبی می‌باشند.
عوارض گلوتاتیون وریدی

شکل 6 عوارض گلوتاتیون وریدی

شواهد قانع‌کننده کمی در مورد گلوتاتیون به عنوان درمانی برای هایپرپیگمانتاسیون (hyperpigmentation) در زمان حاضر وجود دارد و بسیاری از بحث‌های جدال‌برانگیز، استفاده از گلوتاتیون را احاطه کرده است. مطالعات‌ موجود تا به امروز که نقش گلوتاتیون در روشن شدن پوست را از طریق حالت‌های مختلف ارزیابی کرده‌اند، دارای محدودیت‌های زیادی بوده‌اند. اگرچه بی‌خطر بودن گلوتاتیون GSH موضعی و خوراکی خوب به نظر می‌رسد اما اثر آن‌ها (به ویژه در طولانی مدت) همچنان جای سوال دارد.
فراتر از عوارض مشاهده شده، یکی از اصلی‌ترین موضوعات مربوط به مکمل گلوتاتیون برای مقاصد روشن‌کننده پوست این است که هنوز هیچ مطالعه گسترده‌ای در مورد GSH و اثرات طولانی مدت آن انجام نشده است، بیشتر به این دلیل که از GSH به عنوان سفیدکننده پوست استفاده نشده است. قسمت عمده‌ای از گلوتاتیون در آسیا تولید می‌شود و محیط‌های تولید و کنترل آن‌ها تاکنون تضمین‌کننده ایمنی و قابلیت اطمینان محصول نیستند. FDA (اداره غذا و دارو) ایالات متحده اخیرا در مورد خرید و استفاده از GSH هشدار داده است. یکی از داروسازان FDA اخیرا ادعا کرده است که این محصولات به طور بالقوه خطر جدی برای مصرف‌کنندگان دارند. شما اساسا یک ماده ناشناخته را به بدن خود تزریق می‌کنید که نه می‌دانید که دقیقا حاوی چه ماده‌ای است و نه این‌ که چگونه ساخته شده است.
در پایان دکتر مریم ملکی ادامه می‌دهد، قبل از این که بیماران ما تحت درمان‌های مبتنی بر گلوتاتیون قرار بگیرند، شواهد بیشتری به صورت آزمایش‌های با کیفیت بالا با طراحی مطالعه بهتر، اندازه نمونه بیشتر و پیگیری طولانی مدت نیاز است.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

 • تلفن :03136662224


تعداد بازدید از این مطلب: 145546
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۱۷۳ دیدگاه

ستایش · ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۱۰:۵۳ ق.ظ

سلام وقتتون بخیر. من شنیدم که با قرص یا آمپول های گلوتاتیون، پوست به اندازه رنگ ساق پا که روشن تر از بقیه قسمتای بدنه امکان روشن شدن رو داره این درسته؟

  مریم ملکی · ۳۰ مهر ۱۴۰۲ در ۷:۰۷ ب.ظ

  درود بر شما به تنهایی همیشه اینطور نیست
  باید حتما ضدآفتاب بزنید و از کرمهای روشن کننده هم مصرف کنید

غلامرضا · ۱۷ مهر ۱۴۰۲ در ۵:۲۰ ب.ظ

سلام. خانم من بیماری لک و پیس یا ویتیلیگو شدید داره و صورتش دور رنگ قهوه ای و سفید شده و کل بدنش هم همینطوری است مدتی کرم منوبنزون استفاده میکرد و کلا سفید شد و بعد از دو سه سال دوباره همون رنگ های قهوه ای ظاهر شد و پوست دو رنگ شده . این آمپول می تونه پوستش رو یکدست سفید کنه.
تشکر

  مریم ملکی · ۰۱ آبان ۱۴۰۲ در ۲:۵۹ ق.ظ

  درود بر شما خیر

ناشناس · ۱۵ مهر ۱۴۰۲ در ۱۰:۴۳ ب.ظ

سلام خانم دکتر کسی که دیابت داره می‌تونه از آمپول گلوتاتیون استفاده کنه برای روشن کننده پوست یا خیر عوارض دارد؟

  مریم ملکی · ۳۰ مهر ۱۴۰۲ در ۷:۱۵ ب.ظ

  لطفا مقاله را بخونین و هوارض آمپول را دریابید

  مریم ملکی · ۰۱ آبان ۱۴۰۲ در ۳:۰۰ ق.ظ

  درود بر شما مشخص نیست باید دید علت تیرگی پوست شما چی هست ، ممکنه ناشی از تماس با آفتاب باشه
  اونوقت کرم ضدآفتاب و کرمهای لایه بردار کمک میکنه

طیبه · ۰۶ مهر ۱۴۰۲ در ۲:۳۰ ب.ظ

سلام آیا سوزن گلوتاتیون سفید می‌کنه هجده ملیون قیمتشه

  مریم ملکی · ۰۱ آبان ۱۴۰۲ در ۳:۱۹ ق.ظ

  مقاله را نمیخونین متاسفانه

بدون نام · ۰۱ تیر ۱۴۰۲ در ۸:۵۰ ق.ظ

تزریق گلوتاتیدون پوست بدن خیلی سقیدش میکنه؟

  مریم ملکی · ۰۸ تیر ۱۴۰۲ در ۹:۳۵ ب.ظ

  کلوتاتیون مقدار پوست را روشنتر میکنه تا زمانی که مصرف میکنید

   مریم · ۱۰ تیر ۱۴۰۲ در ۶:۵۶ ب.ظ

   از کجا میشه امپولشو خرید

    مریم ملکی · ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ در ۷:۱۰ ب.ظ

    غیرمجازه

   مریم ملکی · ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ در ۶:۵۹ ب.ظ

   خیر مشکلی نداره

  نگار · ۲۷ تیر ۱۴۰۲ در ۵:۱۲ ب.ظ

  سلام ببخشید اگه از گلوتاتیون استفاده کنیم و سفید بشیم بعد که قطعش کنیم سبزگی بر میگرده؟

   مریم ملکی · ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ در ۷:۰۳ ب.ظ

   گلوتاتیون سبزگی را نمیبره کمی پوست را روشنتر میکنه البته نه در همه افراد

    ناشناس · ۰۲ آبان ۱۴۰۲ در ۹:۲۲ ق.ظ

    آیا ناباروری هم میکنه چون من قصدم هست ک باردار بشم میگم مشکل نداتشه باشه

     مریم ملکی · ۰۴ آبان ۱۴۰۲ در ۸:۳۹ ب.ظ

     نابارور نمیکنه
     قرصش فقط مجوز مصرف داره نه آمپول گلوتاتیون

  محیا · ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ در ۱۰:۳۶ ق.ظ

  سلام خانم دکتر یه سوال داشتم من قرص آمریکایی اسکین وایتنینگ دوز ۹۰هزار میلی گرم سفارش دادم دوز گلوتاتیونش بالای خواستم بدونم مصرفش عوارض داره یا نه؟چهار میلیون و هفتصد هزار پول دادم بهش از آمریکا میارن.

   مریم ملکی · ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ در ۶:۴۴ ب.ظ

   مطمئنی نود هزار میلیگرمه این یعنی یه قرصش نه کیلو ؟؟؟؟یه خورده فکر کن عزیزم
   اشتباه میکنی

هدیه · ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ در ۸:۲۶ ب.ظ

سلام خانم‌دکتر لزل و فروزنده و ویتامین سی خریدم میخوام سفید شم چجوری استفاده کنم آیا تاثیری داره؟ سفید میکنه؟

  مریم ملکی · ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ در ۹:۲۰ ب.ظ

  سلام عزیزم بستگی داره به شرایط پوستت باید ببینمت و یکسری سوال ازت بپرسم

پری · ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۶:۴۹ ب.ظ

سلام من ۴-۵ بسته قرص خوردم اصلی بود رنگ پوستم تغییر زیادی نکرد بلکه کلیه ام خیلی جدیدا درد میکنه – ممکنه عوارض همین قرص ها باشه؟

  مریم ملکی · ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۱۰ ب.ظ

  سلام عزیزم اگه دقت کنی توی پاسخ سوالات سایر دوستان هم گفتم این قرص گلوتاتیون به تنهایی نمیتونه همه تیرگی ناشی از آفتاب یا عوامل دیگه رو برطرف کنه
  و بیشتر بعنوان مکمل در کنار سایر روشهای درمانی تجویز میشه
  مثل داروهای لایه بردار و ضد آفتاب
  و با میکرودرم ابرژن و لیزر کربن پیل
  اگر مایل به درمان هستید با شماره ۰۹۳۰۸۵۵۸۳۰۰ سلام با عرض پوزش لطفا پیامک بفرستید بدین برای رزرو ویزیت غیرحضوری

ناشناس · ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ در ۴:۰۴ ب.ظ

سلام من ۱۲ سالمه پوستم سفید بود ولی بخاطر آفتاب سبزه شدم میخوام قرص گلوتاتیون مصرف کنم یا باید بالای ۱۵ سال باشم برای مصرف این قرص

  مریم ملکی · ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ در ۴:۲۷ ب.ظ

  سلام عزیزم با خورددن این قرص به تنهایی پوست شما مشکلش حل نمیشه
  شما باید حتما از بک کرم ضدآفتاب خوب استفاده کنید و از تماس با آفتاب تا حد امکان خودداری کنید
  شاید نیاز باشه از کرمهای روشن کننده هم تستفاده کنید
  و در مواردی که تیرگی شپید باشه حتی نیاز هست که پزشک متخصص پوست برای تیرگی از لایه بردارها و با لیزر کربن پیل استفاده کنه

ناشناس · ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱:۴۵ ب.ظ

سلام ایاقرص گلوتاتیون اشتهاآور هست یانه ؟

  مریم ملکی · ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ در ۴:۳۱ ب.ظ

  سلام خیر

   ناشناس · ۰۱ مهر ۱۴۰۲ در ۹:۱۹ ق.ظ

   سلام من بدنم کمی زرد شده اگه بخوام روشن بشه چه چیزی استفاده کنم ک واقعا کل بدنم تاثیر بذاره ؟؟

    مریم ملکی · ۰۱ آبان ۱۴۰۲ در ۳:۱۶ ق.ظ

    لوسیون بدن پیگمنتا

  لیلا · ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۱۰:۳۱ ب.ظ

  من نزدیک ۱۲ ساله که روی پوست بدن و گردنم لک داشتم با تشخیص دکتر کرم لایه بردار میداد که دوستم به شدت نازک و خشک و زخم میشد حامله شدم دیگه استفاده نکردم بعد ۶ سال الان لکهای من عین یه موکت رو پیوستم پخش شده به شدت تیره آزمایش دادم کردم سالم بود خسته شدم خجالت میکشم روسری از رو گردنم ببرم کنار خواهش میکنم کمکم کنید

   مریم ملکی · ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ در ۷:۵۳ ب.ظ

   سلام احتمالا آکانتوز نگریکانس هست که با تنبلی تخمدان هم همراهی دارد

مهرداد · ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۷:۴۱ ب.ظ

واقعا من برام‌سوال شده. خانم دکتر شما میگید این داروها هنوز اثراتشون از نظر علمی ثابت نشدن. بعد در جواب یکی از دوستان میگید استفاده از داروهای روشن کننده!!چرا؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۲۵ ب.ظ

  سلام منظورم از داروهای روشن کننه کرمهای لایه بردار و ضدلک و روشن کننده است و ربطی به گلوتاتیون نداره

ناشناس · ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۶:۴۴ ق.ظ

سلام من تیروییدم رو عمل کردم قرص روی من اثر بد نداره؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۳۰ ب.ظ

  خیرگلوتاتیون در مشکلات تیرویید منعی ندارد

  ابری · ۱۶ مهر ۱۴۰۲ در ۱:۰۱ ب.ظ

  استفاده از قرص‌ برای آقایان مضر نیست

   مریم ملکی · ۳۰ مهر ۱۴۰۲ در ۷:۱۴ ب.ظ

   درود خیر

   یاس · ۰۴ آبان ۱۴۰۲ در ۷:۱۲ ق.ظ

   آیا مصرف قرص گلوتاتیون در دوران لیزر تاثیر لیزر رو کاهش میده ؟

    مریم ملکی · ۰۴ آبان ۱۴۰۲ در ۸:۳۷ ب.ظ

    درود بر شما خیر اینطور نیست

ناهید · ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۴:۵۹ ب.ظ

آیابعدقطع دارورنگ پوست برمیگرده لطفاجواب بدین ممنون

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۳۰ ب.ظ

  بله احتمالش هست

لیلی · ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۱:۵۵ ق.ظ

سلام برای منی که پسوریازیس دارم مصرف قرص مشکلی نداره؟

  مریم ملکی · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۶:۱۶ ب.ظ

  خیر مشکلی نداره

  سمیه · ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ در ۳:۳۸ ق.ظ

  سلام . آیا مصرف قرص های گلوتاتیون لزل و فروزنده باعث نازایی میشه

   مریم ملکی · ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۹:۱۵ ب.ظ

   سلام خیر

   امان · ۰۲ تیر ۱۴۰۲ در ۷:۴۵ ق.ظ

   دکتر خانم این روش فقط برای خانم ها استن با آقایون هم و دارویی گلوتاتیون کپسول است خورده میشه یا تزریق میشه

    مریم ملکی · ۰۸ تیر ۱۴۰۲ در ۹:۳۶ ب.ظ

    گلوتاتیون در هر دو جنس قابل استفاده است

  مریم ملکی · ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ در ۶:۵۴ ب.ظ

  آمپولهای گلوتاتیون غیرمجازن مگه نخوندی مقاله رو

.... · ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۲:۳۰ ب.ظ

ببخشید میشه از صابون گلوتاتیون سه بار در روز استفاده کرد؟

  مریم ملکی · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۶:۱۷ ب.ظ

  بله میشه از صابون به دفعات استفاده کرد ولی ممکنه پوستتون را خشک کنه

   مرضیه · ۰۳ تیر ۱۴۰۲ در ۱۰:۳۳ ب.ظ

   سلام خسته نباشید خانم دکتر پوستم مادر موجودی سبزه می‌خوام سفید شه باید چه دارویی استفاده کنم ؟

    مریم ملکی · ۰۸ تیر ۱۴۰۲ در ۹:۳۸ ب.ظ

    سلام سفید که نمیشه ولی میشه روشنترش کرد

ناشناس · ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۱:۱۴ ق.ظ

سلام خانم دکتر من پوستم گندمیه اگه قرص رو مصرف کنم‌طی چند دوره ممکن پوستم روشن بشه

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۳۹ ب.ظ

  سلام عزیزم مشخص نیست
  همه یکسان پاسخ نمیدهند
  کرم ضدآفتاب و کرمهای لایه بردار مناسب و پرهیز از آفتاب هم ضروری است

  مریم ملکی · ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ در ۶:۵۴ ب.ظ

  هیچ مشخص نیست که جواب بده روی این ناحیه

ناشناس · ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۰:۰۵ ب.ظ

با درود بر بانوى توانا : من غده تیروئیدم را جراحى کردند : اصلاً تیروئید ندارم . هر روز لووتیروکسین میخورم . میتونم از آمپول گلاتادیون استافاده کنم یا عوارض داره برام . با تشکر ا دکتر مهربون وشایسته .

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۴۵ ب.ظ

  سلام ممنون عزیزم
  بله میتونین ولی حتما از کرمهای ضدآفتاب هم استفاده کنین و یک کرم لایه بردار مناسب که نتیجه بهتر ایجاد شود

بهروز · ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۰:۰۹ ب.ظ

هیچ راهی واسه سفید شدن پوست وجود نداره ؟
حتی چند درجه ؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۶:۱۳ ب.ظ

  بله وجود داره
  مخصوصا اگه رنگ پوست صورتتون در اثر آفتاب نیره تر از بدن شده باشه
  لیزر کربن پیل
  و روشهای مزونیدلینگ و…

Pari · ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ در ۱:۳۴ ق.ظ

سلام ببخشید مصرف قرص گلوتاتیون برای لکه های صورت هم جوابدهی داره؟من صورتی صاف و بلوری داشتم الان چند ساله دچاره آفتاب سوختگی و جوش و جای جوش شدم
خانم دکتر شما برای درمانه جوش و جای جوش چی پیشنهاد میکنید؟
میتونم از این قرص استفاده کنم و جوابدهی داشته باشه

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۶:۱۷ ب.ظ

  سلام عزیزم برای جوش باید زیر نظر متخصص پوست درمان بشی
  میتونی حضوری یا غیرحضوری وقت رزرو کنی
  با شماره ۰۹۳۰۸۵۵۸۳۰۰ هماهنگ کنید
  این دارو بتنهایی کمکی به شما نمیکند

آتوسا · ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۲:۰۸ ب.ظ

سلام…این قرص باعث سفیدی زیر چشم هم میشود؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۶:۲۴ ب.ظ

  سلام خیر باعث سفیدی زیر چشم نمیشود

ناشناس · ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۰:۰۰ ق.ظ

سلام اگ این قرص رو مصرف کنیم سرطان پوست نمیگیریم

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۶:۲۳ ب.ظ

  قرص گلوتاتیون عارضه بدخیمی ندارد

رویا · ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ در ۸:۲۳ ب.ظ

خانم دکتر ۱۱ ساله گرفتار لیتیگو شدم یک ماه قبل از کرم منوبنزن استفاده میکنم آیا میتوانم در کنار منوبنزن کپسول گلوتاتیون مصرف کنم؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۶:۲۱ ب.ظ

  سلام به گلوتاتیون در بیماری ویتلیگو هیچ کمکی نمیکنه

مرسانا · ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ در ۱۰:۱۰ ب.ظ

سلام عایا کسانی که پوستش لکه های سفید داره و بعضی وقتها زخمهایی مثل بیماری پیسی رو پوست ایجاد میشه گلوتاتیون اشکال نداره بعدش قرص گلوتاتیون قیمتش چنده؟چند عدد هستش قرصها ؟بعدشم اگه امپول ضد باردلری تو دوران مصرف استفاده کنیم خطر داره یا ن؟

  مریم ملکی · ۱۰ تیر ۱۴۰۱ در ۷:۱۱ ق.ظ

  بهتر هست قبلش به یک متخصص پوست حضوری برای معاینه سر بزنید

  ناشناس · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۳:۲۶ ق.ظ

  سلام
  من۲۶سالمه،اطراف ناخون های کل دستم و روی انگشتان دستم،زیر گردن،لای پاهام،زیر بغلم لکه های سفید رنگی افتاده
  به متخصص پوست های زیادی رفتم دارو و کرم هاشون اثر پذیری ندارن یا من طاقتم کمه
  پیسی یا آلا میگن بهش،با این قرص ها رفع میشه یا نه

   مریم ملکی · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۵۰ ب.ظ

   سلام عزیزم خیر به هیچ وجه این دارو کمکی به شما نمیکنه
   درمانهای لک و پیس زیر نظر متخصصین پوست را استفاده کنید
   زمان بر هست صبور باشید
   تیرویید و ویتامین دی شما حتما چک بشه

ناشناس · ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ در ۸:۰۵ ق.ظ

سلام دکتر من کبد چرب دارم و پوست بدنم تیره وخارش داره آیا میتونم از قرص گلو تاتیون استفاده کنم

  مریم ملکی · ۱۰ تیر ۱۴۰۱ در ۷:۱۳ ق.ظ

  سلام بهتره اول به یک متخصص پوست مراجعه کنید و علت بررسی بشه تا درست درمان بشین خودسرانه اقدام نکنید

   آیات · ۰۵ تیر ۱۴۰۲ در ۱۱:۲۲ ق.ظ

   سلام من ۱۷ سالمه میتونم مکمل گلوتاتیون بخورم؟

    مریم ملکی · ۰۸ تیر ۱۴۰۲ در ۹:۴۰ ب.ظ

    سلام بله

مریگ · ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ در ۲:۳۶ ب.ظ

سلام من میخام قرص گلوتاتیون روخریدکنم بنظرشما خوب هست یان؟ واینک من طی یک دوره هم سفیدمیشه یکم ایا سفیدیش ماندگاری داره یاخیر؟
ممنوون ازشما

حسنا · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۱۲:۳۲ ق.ظ

ببخشید یه سوال چجوری از قرصا استفاده کنیم?
ایا بازگشت داره یانه دائمی روشن میکنه پوست رو

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۵:۵۰ ب.ظ

  سلام روزی یکعدد میل میشود ، خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد ولی اثرات روشن کنندگی نوع خوراکی آن هنوز از نظر علمی ثابت نشده

ناشناس · ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ در ۹:۴۹ ق.ظ

قرص گلوتاتیون عوارض داره؟ خب چه چیزی باعث سفید شدن پوست وجود داره؟ و داعمی باشه؟ ممنون میشم جواب بدین

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۰۸ ب.ظ

  سلام هیچ راهی برای تغییر رنگ ذاتی پوست نیست . فقط اگر پوست شما در اثر تماس با آفتاب یا عوامل دیگر تیره شده باشد امکان درمان دارد.

   سارا خمیسی · ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۱:۳۵ ق.ظ

   سلام خانم دکتر من بدنم سیاهه و میخوام از این قرص استفاده کنم حتما جواب میده و ضرری به کبد نمیرسونه و این قرص رو تا چند وقت استفاده کنیم؟

    مریم ملکی · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۵۵ ب.ظ

    سلام قرصش مشکلی نداره

ناشناس · ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در ۲:۳۱ ق.ظ

سلام یک سوال داشتم اینکه این قرص گلو تاتیون یک بسته اش کافی است یا همیشه باید استفاده شود برای سفید شدن پوست؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۵:۵۹ ب.ظ

  سلام اثرات روشن سازی این قرص هنوز ثابت نشده

   ستایش · ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در ۱۰:۵۵ ق.ظ

   قرص های لزل واقعا اثر روشن کننده پوست رو دارند؟ چون قیمتشون هم بالاس ریسک خریدش واقعا برام زیاده

    مریم ملکی · ۰۱ آبان ۱۴۰۲ در ۲:۵۳ ق.ظ

    درود بر شما
    مقاله را درست تا آخر بخونین
    ضمن اینکه مقاله جدید « سوالات رایج گلوتاتیون» هم در سایت گذاسته شده

   لیلا · ۰۶ آبان ۱۴۰۲ در ۲:۲۴ ق.ظ

   خانم دکتر من بچه۷ ماه دارم میتونم گلوتاتیون برای روشن شدن پوستم مصرف کنم؟؟؟؟

    مریم ملکی · ۰۷ آبان ۱۴۰۲ در ۶:۴۳ ب.ظ

    اگر شیر نمیدین مشکلی نداره

ناشناس · ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ در ۱۲:۲۲ ب.ظ

سلام؛ لیزر کربن پیل را در اصفهان کجا میتوان انجام داد؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۱۱ ب.ظ

  سلام پر کلینیک هور چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک اصفهان ۰۹۳۰۸۵۵۸۳۰۰

زهرا · ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ در ۱۰:۰۶ ب.ظ

سلام پسرم ۱۷ سال داره و۴سال درگیر ویتیلگو است الان متوقغ شده میتونه سفید کنه نظر شما چیه

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۲۰ ب.ظ

  سلام اگه بیش از ۵۰ درصد بدنش سفید شده میتونن سفید کنن ولی سفید کردن توی آقایون مشکلات خودشو داره
  چون باید خیلی خیلی پرهیز از آفتاب داشته باشن

  یه کرم ضد آفتاب خوب برا صورت چربی معرفی کنید لطفا · ۳۰ مهر ۱۴۰۲ در ۶:۵۰ ق.ظ

  لطفاً معرفی کنید یه کرم ضد افتابی رو

   مریم ملکی · ۳۰ مهر ۱۴۰۲ در ۷:۰۳ ب.ظ

   ایزیدین ، فیوژن واتر ژیناژن

ناشناس · ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ در ۱:۵۱ ق.ظ

سلام میخواستم بدونم قرسش پوست بدنم سفید میکنه؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۱۷ ب.ظ

  سلام هنوز ثابت نشده

عاطفه · ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ در ۲:۱۹ ب.ظ

سلام الان قرص گلوتاتیون برای سفیدی عوارض داره اگ اصلش تهیه کنیم یا عوارض خاصی نداره

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۲۵ ب.ظ

  سلام خیر عارضه ای نداره قرصش

  الهام · ۱۱ مهر ۱۴۰۲ در ۱۰:۵۷ ب.ظ

  ببخشید لیزر کربن پیل برای همه جا میش استفاده کرد مث بیکینی؟و قرص پیگمنتا چ مدت باید استفاده بش و چقدر مصرف بش تا یه درجه روشن کنه قرص یا داروی دیگ ای وجود داره ک روشن کنه

   مریم ملکی · ۰۱ آبان ۱۴۰۲ در ۳:۰۴ ق.ظ

   درود بر شما بله
   مشخص نیست
   ولی اگر دوماه مصرف شد و بهتر نشد میتونین ادامه ندین

   مریم ملکی · ۰۱ آبان ۱۴۰۲ در ۳:۲۱ ق.ظ

   درود بله میشه
   مدت مصرف باید زیر نظر پزشک باشه

ناشناس · ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ در ۹:۳۷ ب.ظ

خانم دکتر شما خودتون گلوتاتیون برای بیمارتزریق میکنید

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۲۱ ب.ظ

  سلام خیر
  این همه توضیح دادم عوارض داره
  مقاله رو نمیخونین

ناشناس · ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ در ۷:۱۲ ق.ظ

سلام خسته نباشید ، فرمودید قرصش عوارضی نداره؟ خاصیت سفیدکنندگی هم داره ؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۲۳ ب.ظ

  قرصش عوارض نداره
  ولی اثر سفیدکنندگی ثابت شده ای هم نداره

  ناشناس · ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۱۵ ب.ظ

  سلام خسته نباشید من تا ۵سال پیش پوست
  تی روشن داشتم ولی الان پوستم تیره شده آیا گلوتاتیون باعث سفیدی پوستم میشه

   مریم ملکی · ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ در ۴:۵۹ ب.ظ

   سلام بله ممکن هست
   برای درمان تیرگی باید پرهیز از آفتاب حتما بشه
   از کرم ضدآفتاب به تکرار در طول روز استفاده بشه
   و روشهای میکرودرمابرژن و ایزر کربن پیل هم روشهای درمانی بسیار خوبی هستند که سریعتر تیرگی پوست را برطرف میکنند

  Elmira · ۱۷ مهر ۱۴۰۲ در ۹:۴۷ ب.ظ

  سلام وقت بخیر خانم دکتر
  ۱۸ سالمه و پوست تیره ای دارم میخام سفید درجه یک یا دو بشم
  امکان داره با آمپول گلوتاتیون ب نتیجه برسم ؟
  و اینکه مارک گلوتانکس خوبه
  چون تو ایران میارن این برند رو
  و اینکه سرطانزا نیستش؟

   مریم ملکی · ۰۱ آبان ۱۴۰۲ در ۲:۵۸ ق.ظ

   درود بر شما
   اصلا مشخص نیست
   که برای شما جواب بده یا نه

  Elmira · ۱۷ مهر ۱۴۰۲ در ۹:۴۷ ب.ظ

  سلام وقت بخیر خانم دکتر
  ۱۸ سالمه و پوست تیره ای دارم میخام سفید درجه یک یا دو بشم
  امکان داره با آمپول گلوتاتیون ب نتیجه برسم ؟
  و اینکه مارک گلوتانکس خوبه
  چون تو ایران میارن این برند رو
  و اینکه سرطانزا نیستش

   مریم ملکی · ۳۰ مهر ۱۴۰۲ در ۷:۱۴ ب.ظ

   مقاله را نخوندین

ناشناس · ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ در ۱۰:۰۷ ب.ظ

سلام ازکجا میشه قرص اصل گلوتاتیون پیداکرد؟ شمادارین؟ ودرروزچنددوزنیازه برای سفیدشدن به بدن برسه؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۵۱ ب.ظ

  سلام معلومه مقاله رو درست نخوندین

ناشناس · ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ در ۵:۵۱ ق.ظ

سلام‌عذرمیخوام قرص گلوتاتیون مصرفش نتیجه دلخواه رومیده؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۵۶ ب.ظ

  سلام الزاما خیر

  سیندلا · ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۴:۳۶ ب.ظ

  آیا آمپولش عوارض داره

   مریم ملکی · ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ در ۴:۴۰ ب.ظ

   معلوم میشه مقاله رو نخوندی
   پاسخ داده شده
   بله آمپول گلوتاتیون اصلا توصیه نمیشه و میتونه عوارض جبران ناپذیر ایجاد کنه

   مریم ملکی · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۵۱ ب.ظ

   سلام بله عوارض داره توی مقاله همه را توضیح دادم

عاطفه · ۱۶ دی ۱۴۰۰ در ۲:۴۶ ب.ظ

سلا. اونجا کشورای عرب بهترین دکترو دارن ولی ب هیچ وجه امپول گلوتاتیون رو منع نکردن برعکس اکثرا دارن برا روشن سازی پوست استفاده میکنن..بنده با چشم خودم دیدم. برا روشن کنندگی حرف نداره امپولش.. متاسفانه ایران یا نیس یا اگه باشه تقلبیش هست. خاک تو سرشون

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۳۰ ب.ظ

  سلام شما عوارض احتمالیش رو ندیدین ، عوارض برای همه نیست .

  عابدخ · ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ در ۸:۱۷ ب.ظ

  سلام این قرص گلوتاتیون برای بیماران ام اس ضرری داره؟یا منع مصرفی

رها · ۱۶ دی ۱۴۰۰ در ۱۱:۴۱ ق.ظ

پس قرص گلوتاتیون عوارضی برای کبد و …. ندارع درسته؟
و اینکه میگن گلوتاتیون با کاهش ملانین باعث روشن شدن پوست می‌شود با این حال روی مو و مژه هم تاثیر دارع یعنی اون ها هم به مرور سفید میشن؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۴۳ ب.ظ

  سلام آفرین
  فکر کنم فقط شما مقاله را درست خوندین?
  خیر قرصش اثر ثابت شده علمی روی روشن شدن پوست نداره و نمیتونه رنگ مو را روشن کنه

  لیا · ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ در ۸:۱۲ ق.ظ

  قرص گلوتاتیون اصل رو از کجا تهیه کنیم

   مریم ملکی · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۶:۲۲ ب.ظ

   داروخانه های معتبر دارن

ناشناس · ۱۳ دی ۱۴۰۰ در ۱۰:۲۲ ق.ظ

ببخشید خاتم دکتر قرص پیگمنتا که حاوی گلوتاتیون هست رو برای روشن شدن پوست تایید میکنید؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۴۲ ب.ظ

  سلام منعی نداره ولی اثربخشی ثابت شده ای روی روشن کردن پوست نداره

ناشناس · ۰۸ دی ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۳ ق.ظ

سلام تزریق گلوتاتیون عوارض داره ولی قرص گلوتاتیون عوارض داره?

  مریم ملکی · ۰۹ دی ۱۴۰۰ در ۵:۴۵ ب.ظ

  تزریقش عرضه داره ولی قرصش خیر

ناشناس · ۲۶ آذر ۱۴۰۰ در ۱۰:۵۴ ب.ظ

سلام وقتتون بخیر..مکمل خوراکی گلوتاتیون هم عوارض خطرناک داره؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۳۰ ب.ظ

  سلام خیر

روژان احمدی · ۱۷ آذر ۱۴۰۰ در ۵:۳۲ ب.ظ

سلام خانم دکتر شما چه چیزی رو پیشنهاد میکنین برای روشن شدن پوست

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۳۱ ب.ظ

  سلام پرهیز از آفتاب ، لیز. کربن پیل ، داروهای روشن کننده

   مهسا · ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۰:۲۴ ق.ظ

   سلام خیلی ممنون از توضیحات و مقاله کاملتون با توجه به اینکه گفتید مصرف قرص و صابون عوارضی نداره قرص و صابون و از کجا میتونم تهیه کنم؟

    مریم ملکی · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۶:۲۲ ب.ظ

    داروخانه های معتبر عزیزم

    مائده ۳۷ساله · ۰۷ مهر ۱۴۰۲ در ۹:۰۱ ب.ظ

    سلام خانم دکتر من صورت جوش وجای جوش دا ره میتونم از گلوتاتیون استفاده کنم که دیگه جوش در نیاد خیلی معذبم وگلوتاتیون ۵۰۰میخورم یک ماهه. دارم استفاده میکنم ولی نتیجه ندیدم ایا به درمان ادامه بدم؟

     مریم ملکی · ۰۱ آبان ۱۴۰۲ در ۳:۰۷ ق.ظ

     درود گلوتاتیون ربطی به درمان جوش نداره

   الهه · ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۲:۰۳ ب.ظ

   سلام لطفا اسم دا روهای روشن کننده رو بگیدممنون میشم

    مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۴۱ ب.ظ

    Lightening cream مارکهای مختلف میشه استفاده کرد در شب مثل ژیناژن

   اعظم · ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ در ۱۰:۲۳ ب.ظ

   ممنونم خانم دکتر ولی من به توصیه یه دکتر پوست رفتم لیزر ولکم چند برابر بزرگ تر شد

    مریم ملکی · ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۰۲ ب.ظ

    سلام عزیزم لیزرهایی که برای درمان لک استفاده میشن خاص هستند و هر لیزر مناسب نیست
    کاش از قبل کار این پزشک را دیده بودین و تحقیق کرده بودین که آیا تخصص پوست دارند یا خبر
    ایزر کربن پیل را مناسب برای از بین بردن تیرگی پس از لیزر است
    مقالشو توی سایتم بخونین
    اگر مایل به درمان هستید با شماره ۰۹۳۰۸۵۵۸۳۰۰ سلام با عرض پوزش لطفا پیامک بفرستید بدین برای رزرو ویزیت غیرحضوری

   مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۶:۱۵ ب.ظ

   اونجا گاهی مجبورن دیگه بخث مرگ و زندگی هست

ناشناس · ۱۴ آذر ۱۴۰۰ در ۷:۱۵ ب.ظ

سلام
ممنون از مقاله شما
مصرف قرص گلوتاتیون یا مثلا استفاده از صابونش برای روشن شدن پوست چی بازم خطرناکه؟

  مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۴۰ ب.ظ

  سلام خیر قرص و صابونش هیچ مشکلی نداره

   ناشناس · ۰۲ تیر ۱۴۰۱ در ۸:۳۹ ب.ظ

   سلام
   نمیشه حالا پوستی ک گندمیه یکم روشن ترش کنه

    مریم ملکی · ۱۰ تیر ۱۴۰۱ در ۷:۰۲ ق.ظ

    قرصش مشکلی نداره بخورین میتونین امتحان کنین

     عاطفه · ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۷:۰۳ ب.ظ

     سلام خانم دکتر اگه این قرص و استفاده کنیم البته من تازه خریدم ولی روش استفاده شو نمیدونم میشه بگین ممنو میشم و بعد تاثیرش چندوقت بعده اگه بعد استفاده نکنم پوستم دوباره به حالت قبلی برمیگرده ممنون میشم ج بدیت

     مریم ملکی · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۵۳ ب.ظ

     سلام عزیزم من این دارو را تبلیغ نکردم که شما تهیه کنید بیشتر حالت اطلاع رسانی بود و تاکید به اینکه این دارو تزریقیش عوارض داره
     خوراکیش عارضه نداره ولی به تنهایی در همه یکسان پوست را روشن نمیکنه
     مصرف روزی یکعدد

  لیلی · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۱:۳۱ ب.ظ

  سلام وقت بخیر چند ماه پیش دستای من سوخت براثر اتیش سوزی ایا امپول گلوتاتیون خوب برای یک رنگ شدن و از بین رفتن این لک ها

   مریم ملکی · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۳۷ ب.ظ

   سلام خیر کمک زیادی نمیکنه جز احتمال عوارض ، بهتر هست برای برطرف کردن اثر تیرگی ناشی از سوختگی از لیزر کربن پیل استفاده کنید ، میتونین عکستون را بفرستین روی واتساپ ۰۹۳۰۸۵۵۸۳۰۰ بفرستین مشاوران ما راهنماییتون میکنن

baran · ۰۱ آذر ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۳ ق.ظ

سلام. پس بهترین و موثرترین روش برای سفید کردن پوست در حال حاضر چیه؟

  مریم ملکی · ۰۹ دی ۱۴۰۰ در ۵:۵۱ ب.ظ

  لیزر کربن پیل و پرهیز از آفتاب

   سحر · ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ در ۷:۵۵ ب.ظ

   سلام خانم دکتر آیا این لیزر که گفتین پوست را روشن میکند و عوارض ان چیست و بعد لیزر چی مراقبت هایی میخواهد؟

    مریم ملکی · ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ در ۸:۵۳ ق.ظ

    سلام مقاله لیزر کربن پیل را در سایت من « دکتر ملکی» drmaleki.ir بخواند
    هیچ عرضه ای نداره اگه در دست پزشک متخصص و با تجربه انجام بشه

   نیلو · ۰۹ تیر ۱۴۰۲ در ۱۲:۲۹ ب.ظ

   سلام خسته نباشین من قرصشم تهیه کردم ولی نمیدونم برای سفیدی هست یانه چون هرچی سرچ کردم نمیاره که براسفیدی باشه اسمشم وایتااسپرینگ اس استیل ال گلوتاتیون هست میشه راهنمایی کنین که پس بدم یامصرف کنم؟؟؟

    مریم ملکی · ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ در ۷:۱۱ ب.ظ

    همینه درسته

ناشناس · ۰۲ آبان ۱۴۰۰ در ۷:۴۵ ب.ظ

درود بر شما ، ممنون از مقاله شما و زحمات ارزندتون بابت تهیه این مقاله ،
آیا شما این تزریق را انجام میدید ؟ لطفا اگر ممکن هست به ایمیل بنده پاسخ دهید . سپاس

s.vn@yahoo.com

  مریم ملکی · ۱۹ آبان ۱۴۰۰ در ۱۰:۴۷ ق.ظ

  عزیزم کاش مقاله را میخوندین نوشتیم چقدر گلوتاتیون تزریقش عوارض خطرناک میتونه داشته باشه

   fatemeh · ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ در ۱۲:۴۶ ب.ظ

   گلوتاتیون قرصش عوارض نداره؟

    مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۵۰ ب.ظ

    سلام خیر

    ا · ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ در ۱۱:۲۳ ب.ظ

    سوزن گلوتاتیون چطور استفاده کنیم

     مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۲۳ ب.ظ

     آمپول گلوتاتیون توصیه نمیشود بدلایلی که پر مقاله توضیح داده شده فقط قرص یا صابونش مانعی نداره

    زویا · ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ در ۱۱:۲۴ ب.ظ

    سوزن گلوتاتیون چطور استفاده کنیم

     مریم ملکی · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۴۸ ب.ظ

     آمپول گلوتاتیون به دلیل عوارض احتمالی به هیچ وجه جهت روشن شدن پوست توصیه نمیشه عزیزم
     اگه میخاین پوستتون روشن بشه لیزر کربن پیل کنید
     روی شماره ۰۹۳۰۸۵۵۸۳۰۰ واتساپ کنید تا ببینم و راهنماییتون کنم

  شیوا · ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ در ۸:۳۷ ب.ظ

  سلام من. دارم قرصش مصرف میکنم من چون چندین ساله قرص هورمونی میخورم تیره شدم قرص گلاتیون الان ده روزه مصرف میکنم میترسم برای کبد مشکل ایجاد بشه از عوارضش میترسم

   مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ در ۶:۱۸ ب.ظ

   قرصش مشکلی برای کبد نداره

    مریم · ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ در ۸:۰۸ ق.ظ

    سلام خانم دکتر دختر من ۸سالشه پوستش سبزه هست وبه شدت ناراحت هرچی هم باهاش حرف میزنم گوش نمیکنه فقط میگه چرا پوست من سفید نیست دارویی پیشنهاد نمیدین که کمی رنگ پوستش روشن بشه انگار سفیدی پوست واسش رویا شده

     مریم ملکی · ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ در ۵:۴۴ ب.ظ

     سلام عزیزم براش نقاب یا کلاه بخرین و یادش بدین بشدت پرهیز از آفتاب داشته باشه
     از کرمهای ضدآفتاب مخصوص کودکان هم میتونین ایتفاده کنین

   فاطمه · ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۰:۳۰ ب.ظ

   ببخشید میشه بگید قرصش تاثیر هم کرده

    مریم ملکی · ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ در ۶:۱۹ ب.ظ

    بیشتر این قرص بعنوان مکمل درمانهای روشن کننده استفاده میشه و به تنهایی کافی نیست

     ناشناس · ۲۵ تیر ۱۴۰۲ در ۶:۱۲ ب.ظ

     سلام خانم دکتر ببخشید این قرص گلوتاتیون برای کک ومک خال خوبه یا ترک های بدن

     مریم ملکی · ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ در ۷:۰۵ ب.ظ

     سلام خیر

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *