با افزایش سن تغییرات شلى و افتادگى نه تنها در صورت بلکه در سایر اندام‌ها کم و بیش دیده می‌شود.
در ناحیه تناسلى شل شدن ناحیه پوپیس، لاغرى و یا افزایش حجم چربى در این ناحیه ممکن است دیده شود که هر دو می‌تواند اعتمادبه‌نفس فرد را کم کند و روابط زناشویی را تحت تاثیر قرار دهد.
در دوران بارداری، تغییرات هورمونی سبب هیپرتروفی و تورم لبیاماژورا (لب‌های خارجی) و لبیا مینورا (لب‌های داخلی) می‌گردد. همه آسیب‌های که در اثر بارداری وز ایمان مخصوصا زایمان‌های مکرر یا چند قلوزائی به ناحیه حساس تناسلی وارد می‌شود که برگشت‌پذیر نبوده و ممکن است آثار شلی، بزرگی، تیرگی به‌صورت ماندگار در این ناحیه باقی بماند.
به‌تدریج با شروع یائسگى هورمون‌های استروژن و پروژسترون کم می‌شود و روند پیرى سیرى سریع‌تر به خود می‌گیرد. جوان‌سازی ناحیه تناسلی در راستای اصلاح این‌گونه مشکلات می‌باشد.
به گفته دکتر ملکی بزرگ شدگی لبیاماژورا و مینورا (لب‌های خارجی و داخل) علاوه بر ایجاد مشکلات ظاهری، از نظر عملکرد نیز مشکلاتی را به دنبال دارد، مانند ایجاد درد در هنگام نزدیکی و یا اختلال در ادرار کردن و همچنین به دلیل نگه‌داشتن رطوبت زیاد در این ناحیه، عفونت‌های قارچی مکرر را نیز به دنبال خواهد داشت. این‌گونه افراد در انجام بعضی فعالیت‌های ورزشی مانند دوچرخه‌سواری و اسب‌سواری نیز دچار مشکل خواهند بود. افزایش وزن نیز در خانم‌ها سبب تجمع چربی در ناحیه عانه شده که خود در هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ احساس نارضایتی ایجاد می‌کند. در ادامه انواع روش‌های جوان‌سازی ناحیه تناسلی بانوان شرح داده شده‌اند.


روش‌های جوان‌سازی ناحیه تناسلی بانوان

کوچک کردن لبه‌ها (لابیاپلاستی)

در این روش لبه‌های خارجی و لبه‌های داخلی را به‌صورت قرینه کوچک می‌کنند که در شکل ظاهری ناحیه تناسلی تاثیر به سزایی دارد و علاوه بر آن باعث رفع عارضه‌هایی نظیر عفونت ادراری نیز می‌شود. عمل لابیاپلاستی بدون خونریزى است و به‌صورت سرپایی و بدون بیهوشى انجام می‌شود.


لیپولیزر یا لیپوساکشن ناحیه عانه یا مونس پوبیس

در افرادی که تجمع چربی در ناحیه عانه دارند، چربی توسط کانولا به روش لیپوساکشن و یا لیپولیزر خارج می‌شود و ویژه افرادى است که به دلیل چاقى یا تجمع چربى در این ناحیه دچار برجستگى و بزرگى عانه شده‌اند. این عمل سرپایی انجام می‌شود و گاهى اوقات به دلیل افتادگى و شلى امکان دارد با یک برش عرضى در خط مایو (همان خطى که عمل سزارین انجام می‌شود) پوست عانه هم به بالا کشیده شود.


لیپولیزر یا لیپوساکشن ناحیه عانه


لیفت عانه با جراحی

شیوع بالای چاقی و کاهش وزن زنان منجر به شکایت رایج از بزرگى و چاقى و برجستگى عانه و برخى موارد حتى شل شدن و افتادگى عانه یا مونس پوبیس می‌شود. حتى در خانم‌هایی که شکم بسیار بزرگ و افتاده دارند، به دنبال عمل کوچک کردن شکم ممکن است از بزرگى نامتناسب و افتادگى عانه رنج ببرند.
این موارد به‌طور هم‌زمان با خارج کردن چربی با لیپوساکشن و برداشتن پوست با جراحى درمان می‌شود، خط برش به‌صورت افقى در زیر شکم داده می‌شود، درست همان‌جایی که معمولا براى عمل سزارین برش داده می‌شود. این تکنیک مشکلات حین رابطه جنسی، ناراحتى و بهداشت نامناسب را از بین می‌برد و در عین حال باعث افزایش اعتماد به نفس فرد در روابط زناشویی می‌شود.

تزریق چربی در واژن

در روش تزریق چربی در واژن، در افرادی که در سنین بالاتر دچار از دست رفتن چربی در ناحیه لب‌های خارجی شده‌اند، چربی تزریق می‌شود. این چربی از ناحیه شکم و یا پهلوها کشیده می‌شود.


جوانسازی واژن در اصفهان


تزریق ژل به واژن

یکی دیگر از روش‌های زیباسازی و جوان‌سازی واژن تزریق ژل به لب‌های خارجی و بزرگ واژن است که باعث رفع چین و چروک، حجیم شدن و روشن شدن پوست نواحی واژن می‌شود. برخی از مزایای جوان‌سازی با تزریق ژل عبارتند از:

  
 • پس از تزریق پوست ناحیه تناسلی جوان‌تر، حجیم‌تر، روشن‌تر و شاداب‌تر می‌شود.
 • 
 • با تزریق، عدم تقارن و تناسب دو طرف لابیا را می‌توان اصلاح کرد.
 • 
 • پوست واژن را سفت‌تر می‌کند و در نتیجه چین و چروک‌ها را از بین برده و افتادگی را رفع می‌کند.
 • 
 • نتایج تزریق فوری بوده و بلافاصله بعد از تزریق قابل‌مشاهده است.
 • 
 • پس از تزریق می‌توانید به فعالیت روزانه خود ادامه دهید و نیازی به بستری شدن نمی‌باشد.
 • 
 • تزریق با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و در حین تزریق، دردی حس نمی‌کنید.
 • 
 • این روش، روشی کم ریسک و کم‌خطر برای شادابی و جوان‌سازی واژن است.
 • 
 • عوارضی مانند زخم و ایجاد محدودیت در رابطه جنسی را به دنبال ندارد.


تزریق ژل به واژن

تنگ کردن واژن با لیزر

به گفته دکتر ملکی؛ گشادی و شل شدگی بافت واژن نیز از جمله علائم و نشانه‌های ناخوشایند دستگاه باروری بانوان می‌باشد. تاکنون جهت ترمیم تغییرات ظاهرى ناحیه ولو و واژن که در اثر عوامل ارثی، بارداری یا ناشی از افزایش سن می‌باشد، از جراحى استفاده می‌شد؛ اما اخیرا از روش‌های لیزرى نوینى براى درمان مشکلات یاد شده در ناحیه ولو و واژن استفاده می‌شود که روشی امن و غیرتهاجمی است و منجر به بازسازی مخاط واژن به‌طور سرپایی می‌شود. نتایج روش تنگ کردن واژن با لیزر بسیار عالی بوده و بانوان به فاصله یک ماه بعد از یک جلسه درمان، به میزان زیادی آرامش و رضایت را به دست خواهند آورد.

تنگ کردن واژن با لیزر


لیزر موهای زائد واژن

در ناحیه تناسلی بانوان می‌توان از لیزر مو زائد جهت رفع دائمی موهای زائد واژن استفاده نمود. به این ترتیب از ایجاد جوش و فولیکولیت بعد از اصلاح نیز جلوگیری می‌شود. این روش بدون هیچ عارضه و خطری ندارد.

لیزر موهای زائد واژن (لیزر بیکینی)


روشن‌سازی واژن با لیزر

سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر یکی از از روش‌های پرکاربرد جوانسازی واژن می‌باشد. در این روش لبه‌های تیره و شل شده ناحیه تناسلی و همچنین پوست ولو و اطراف آن و کشاله ران را می‌توان لیزر کرد و علاوه بر جوان‌سازی و بهبود چین و چروک، کاهش شلى و بهبود کیفیت پوست، رنگ پوست را تا چند درجه می‎توان روشن‌تر کرد.
از لیزر فرکشنال، تیکسل و لیزر کیوسویچ جهت رفع تیرگی در ناحیه کشاله ران و عانه می‌توان استفاده کرد و تیرگی که با دارو قابل‌درمان نیست را کاهش داد و پوست این ناحیه را روشن و لطیف ساخت.


روشن‌سازی واژن و کشاله ران

عوارض و خطرات عمل جوان‌سازی ناحیه تناسلی بانوان

این‌گونه اعمال اگر توسط پزشک متخصص که در این امر مهارت و تجربه کافی داشته باشد انجام شود، روش ایمن و بی‌خطری است. مخصوصا که به‌صورت سرپائی انجام می‌شود و خطرات بیهوشی را به دنبال ندارد.
به گفته دکتر مریم ملکی عوارض این‌گونه عمل‌های جراحی مانند هر عمل جراحی دیگر شامل: تورم، درد، کبودی، خونریزی، عفونت و دیر جوش خوردن زخم است که پزشک برای جلوگیری از ایجاد این‌گونه عوارض تدابیری را قبل و بعد از عمل برای بیمار در نظر می‌گیرد مانند مصرف آنتی‌بیوتیک، مسکن‌ها و پیگیری بعد از عمل.

هزینه جوانسازی ناحیه تناسلی

هزینه عمل جوان‌سازی ناحیه تناسلی

براساس عمل‌های مورد نیاز فرد محاسبه می‌شود. برای مثال برخی از افراد نیاز به لیزر یا تیکسل دارند و برخی ممکن است جراحی لابیاپلاستی و یا تزریق چربی نیاز داشته باشند که در روز معاینه لیست اعمال مورد نیاز توسط پزشک مشخص و هزینه تعیین می‌شود.تعداد بازدید از این مطلب: 390200
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *