سلولهای بنیادی سلولهایی هستند که قابلیت تمایز به بیش از یک جمعیت را دارا می باشد .سلول های جنینی ومغز استخوان مهمترین منبع سلولهای بنیادی هستند ، اما استفاده از سلولهای جنینی ومغز استخوان کار دشواری است .
اخیرا محققان به این مهم دست یافته اند که بافت چربی درست مانند مغز استخوان یک منبع ایده آل برای سلولهای بنیادی می باشد .

چربی تصفیه شده واماده تزریق منبع غنی از سلولهای بنیادی می باشد که قابل تمایز به بیش از یک سلولی می باشد واین سلولهای بنیادی در بافت چربی است که می تواند در ترمیم والتیام اسکار سوختگی نقش ایفا کند .این سلولها قادرند علاوه بر ایجاد سلولهای مختلف ، سبب ایجاد عروق جدید شوند واین خود اساس استفاده از تزریق چربی در درمان اسکارهای کلوئید وهپیرتروفیک می باشد .

این روش در بهبود اسکارهای وسیع سوختگی بدن که هیچ گونه عمل جراحی نمی توان برای انان انجام داد نیز کاربرد دارد .
ترکیب این روش با لیزر فرکشنال می تواند نتیجه را باز هم بهتر کند .در هرصورت نباید انتظار بهبودی صد در صد را داشت وبسته به نوع اسکار تکرار در جلسات بین 2تا 5 ماه جلسه می باشد .

تزریق چربی یک روش جدید وامیدوار کننده برای درمان اسکار های سوختگی می باشد دیده شده است تزریق چربی در بافت اسکار سوختگی، بهبود قابل توجهی در جنس وکیفیت پوست ، رنگ پوست الاستیسته ، ضخامت ونرمی پوست ایجاد می کند .

در افراد که دچار سوختگی صورت شده اند وچشم ویا دهان انها دچارکشیدگی به یک سمت وچسبندگی چانه به گردن ویاکشیدگی پره بینی شده اند تزریق چربی می تواند روش بسیار موثر وراحتی برای بهبود وضعیت آنان باشد. در این روش علاوه بر حذف هزینه های سنگین جراحی ،عدم نیاز به بستری نیاز به دوره نقاهت طولانی نیز ندارد .

آلبوم عکس تزریق چربی در اسکار (جای زخم )

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)
تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.