راه های خلاقانه
شكی نیست كه همه افراد موفق پس از پشت سر گذاشتن دوره های سخت و طاقت فرسای زندگی توانایی عملی كردن اهداف خود را بدست آورده اند.هرگونه شكست ،سختی ، ومشكل می تواند به منزله سر آغاز ایجاد ابداعات واختراعات شگرفی به شمار رود .باید توجه داشت كه نیاز سر چشمه هر گونه نوآوری و اكتشاف است . اگر احساس می كنید در زندگی خود به بن بست رسیده اید باید بدانید كه در مكان مناسبی برای افزایش خلاقیت خود قرار دارید ، پس دست بكار شوید و از تنگناهای موجود به نفع خود بهر برداری كنید .

1. خشم خود را در آغوش بگیرید.
در مقالات ونشریه هایه مختلف به فور می خوانیم كه شاد بودن یكی از اركان زندگی افراد موفق است . اما چگونه می توان خشم را مهار كرد وبه واسطه آن به آرامش رسید؟باید سعی كنید حتی در بدترین شرایط هم خونسردی خودرا حفظ كنید .از امروز تصمیم بگیرید كه در برابر مشكلات از خود عكس العملی كاملا متفاوت نشان دهید . این كار عملی نخواهد شد مگر با كمك گرفتن از نیروی بالقوه خلاقیت .

2. اجازه دهید ذهنتان آزادانه پرسه بزند .
درحقیقت شما به هر چه كه فكر كنید ناخودآگاه آنرا به زندگی خود دعوت كرده اید.قدرت تخیل خود را تقویت كنید ،به افكار مثبت دامن بزنید ،وخوبی ها را در كائنات منعكس سازید .با استفاده از خلاقیت بهترین مكانات را برای خود به تصویر بكشید.

3. نواختن یك ساز را یاد بگیرید.
تحقیقات علمی ثابت كرده است كه گوش دادن به موسیقی سبب التیام آلام وكاهش استرس می شود . كارشناسان اخیرا به این نتیجه رسیده اند كه موسیقی فعالیت اعصاب مغزی را افزایش می دهد و در نتیجه میزان خلاقیت و نوآوری را بالا می برد .هنگامیكه فرد خودش شخصا سازی را می نوازد ،آرامش او افزون شده و ذهنش با فراخ بال بیشتاری به تفكر واداشته می شود.

4. دنیای اطرافتان را آبی كنید .
در مورد روانشناسی رنگ ها چه اطلاعاتی دارید؟ رنگ آبی تداعی گر آسمان ودریاست كه هردو مظهر آرامش ،بركت ووجود نیروی برتر هستند .ازاین گذشته روانشناسان معتقدند كه قرار گرفتن در محیط آبی ومشاهده مكرر این رنگ سبب افزایش وارتقای خلاقیت می شود .

5. باافراد خلاق ارتباط بر قرار كنید.
ایده های بی نظیر در خفا عمل نمی شود .سعی كنید باافراد خلاق وفعال ارتباط بر قرار كنید تابتوانید از آنها ایده گرفته واستراتژی رلبرای عملی ساختن افكار ناب خود پیدا كنید .

6.سفر كنید.
سپری كردن مدت زمانی به دور از خانه سبب بالا رفتن حس كنجكاوی وبه منزله آن خلاقیت می شود .در سفر ذهن به آرامشی رسد و آمادگی فعالیت مجدد را پیدا می كند.

7.سر زندگی وشادی را به زندگی خود راه دهید .
بیشتر افراد هنگامیكه در شرایط دشوار زندگی قرار می گیرند،حالت هایشان بیش از اندازه جدی اما تحقیقات گویای این مطلب هستند كه سر زندگی ،تفریح،وقدری بازیگوشی مسیر خلاقیت شما را باز كرده وراه حل های بی نظیری رادر پیش رویتان قرار می دهد.

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224تعداد بازدید از این مطلب: 2529
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *