راه های خلاقانه
شکی نیست که همه افراد موفق پس از پشت سر گذاشتن دوره های سخت و طاقت فرسای زندگی توانایی عملی کردن اهداف خود را بدست آورده اند.هرگونه شکست ،سختی ، ومشکل می تواند به منزله سر آغاز ایجاد ابداعات واختراعات شگرفی به شمار رود .باید توجه داشت که نیاز سر چشمه هر گونه نوآوری و اکتشاف است . اگر احساس می کنید در زندگی خود به بن بست رسیده اید باید بدانید که در مکان مناسبی برای افزایش خلاقیت خود قرار دارید ، پس دست بکار شوید و از تنگناهای موجود به نفع خود بهر برداری کنید .

1. خشم خود را در آغوش بگیرید.
در مقالات ونشریه هایه مختلف به فور می خوانیم که شاد بودن یکی از ارکان زندگی افراد موفق است . اما چگونه می توان خشم را مهار کرد وبه واسطه آن به آرامش رسید؟باید سعی کنید حتی در بدترین شرایط هم خونسردی خودرا حفظ کنید .از امروز تصمیم بگیرید که در برابر مشکلات از خود عکس العملی کاملا متفاوت نشان دهید . این کار عملی نخواهد شد مگر با کمک گرفتن از نیروی بالقوه خلاقیت .

2. اجازه دهید ذهنتان آزادانه پرسه بزند .
درحقیقت شما به هر چه که فکر کنید ناخودآگاه آنرا به زندگی خود دعوت کرده اید.قدرت تخیل خود را تقویت کنید ،به افکار مثبت دامن بزنید ،وخوبی ها را در کائنات منعکس سازید .با استفاده از خلاقیت بهترین مکانات را برای خود به تصویر بکشید.

3. نواختن یک ساز را یاد بگیرید.
تحقیقات علمی ثابت کرده است که گوش دادن به موسیقی سبب التیام آلام وکاهش استرس می شود . کارشناسان اخیرا به این نتیجه رسیده اند که موسیقی فعالیت اعصاب مغزی را افزایش می دهد و در نتیجه میزان خلاقیت و نوآوری را بالا می برد .هنگامیکه فرد خودش شخصا سازی را می نوازد ،آرامش او افزون شده و ذهنش با فراخ بال بیشتاری به تفکر واداشته می شود.

4. دنیای اطرافتان را آبی کنید .
در مورد روانشناسی رنگ ها چه اطلاعاتی دارید؟ رنگ آبی تداعی گر آسمان ودریاست که هردو مظهر آرامش ،برکت ووجود نیروی برتر هستند .ازاین گذشته روانشناسان معتقدند که قرار گرفتن در محیط آبی ومشاهده مکرر این رنگ سبب افزایش وارتقای خلاقیت می شود .

5. باافراد خلاق ارتباط بر قرار کنید.
ایده های بی نظیر در خفا عمل نمی شود .سعی کنید باافراد خلاق وفعال ارتباط بر قرار کنید تابتوانید از آنها ایده گرفته واستراتژی رلبرای عملی ساختن افکار ناب خود پیدا کنید .

6.سفر کنید.
سپری کردن مدت زمانی به دور از خانه سبب بالا رفتن حس کنجکاوی وبه منزله آن خلاقیت می شود .در سفر ذهن به آرامشی رسد و آمادگی فعالیت مجدد را پیدا می کند.

7.سر زندگی وشادی را به زندگی خود راه دهید .
بیشتر افراد هنگامیکه در شرایط دشوار زندگی قرار می گیرند،حالت هایشان بیش از اندازه جدی اما تحقیقات گویای این مطلب هستند که سر زندگی ،تفریح،وقدری بازیگوشی مسیر خلاقیت شما را باز کرده وراه حل های بی نظیری رادر پیش رویتان قرار می دهد.

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224


تعداد بازدید از این مطلب: 2513
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.