ابروها

ابروها سهم بزرگی در زیبایی یک فرد به ویژه خانم‌ها در صورت را دارا هستند چرا که ابروها در معرض دید هستند و بر زیبایی چشم‌ها نیز تاثیر دارند. یک فرد بدون ابرو یا با ابروهای کم پشت، ممکن است در مورد ظاهر خود احساس بسیار ناخوشایندی داشته باشد. دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو، در این مقاله به توضیحات بیشتری در این رابطه می‌پردازد.

با توجه به زندگی ماشینی و سریع امروز و تمایل افراد به خوردن غذاهای ناسالم فست فود و نیز زندگی‌های پرمشغله و پر استرس، امروزه ریزش ابروها به یکی از مشکلات رایج جوانان تبدیل شده و بسیاری از آن‌ها به دنبال راه‌حلی مطمئن و دائم برای آن می‌گردند. بدون شک ابرو یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زیبایی صورت است. به همین دلیل روش‌های کاشت ابروها جهت جبران ابروهای از دست‌ رفته ایجاد شده است.

کاشت ابرو یکی از پرطرفدارترین و موثرترین این روش‌ها است که به افراد کمک می‌کند تا ابروهایی کاملا طبیعی و خوش‌فرم داشته باشند. شاید این‌طور به نظر برسد که این روش تنها روشی برای پرپشت و زیباتر کردن ابروهای خانم‌ها است؛ اما جالب است بدانید که با وجود اینکه خانم‌ها نسبت به استفاده از آن علاقه بیشتری نشان می‌دهند، آقایان نیز ازجمله بیماران پر و پا قرص کاشت ابرو هستند.

علل ریزش ابروها

پیدا کردن علت ریزش ابروها، یکی از مهم‌ترین مراحل برای انتخاب روش مناسب کاشت است. قبل از کاشت ابروها باید علت ریزش آن‌ها مشخص و سپس درمان شود. توجه کنید که موهایی که در فرایند کاشت ابرو استفاده می‌شوند، موهایی کاملا طبیعی هستند و فرایند رشد آن‌ها نیز با موهای طبیعی تفاوتی ندارد؛ بنابراین هر دلیلی که باعث ریزش ابروها شده است، می‌تواند بر روی موهای کاشته شده نیز تاثیر بگذارد. ممکن است بعضی از این دلایل مانند دلایل ارثی قابل درمان نباشند؛ اما شاید بتوان از طریق روش‌هایی آن‌ها را کنترل کرد.

نمونه‌ای از ریزش ابرو‌ها

از جمله دلایل ریزش ابروها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • ضربه‌های فیزیکی
 • بیماری‌های تیروئیدی
 • افزایش سن افراد
 • آلوپسی آره‌تا
 • بیماری‌های سیتسمیک یا موضعی که باعث از دست دادن ابرو و یا مژه می‌شود
 • عدم رشد ابرو و مژه بصورت مادرزادی
 • برداشتن ابروها بصورت مداوم که منجر به از دست رفتن دائمی ابرو می‌شود
 • کندن وسواس‌گونه ابرو یا مژه (تریکوتیلومانیا)
 • درمان‌های دارویی یا جراحی که باعث از دست دادن ابرو یا مژه می‌شود مانند پرتودرمانی یا شیمی‌درمانی
 • تروما، سوختگی یا جراحی
 • مواد شیمیایی برای تاتو و هاشور باعث ریزش ابرو می‌شود. به‌خصوص اگر تعداد دفعات تمدید این روش‌ها  زیاد بوده باشد.

‌روش کاشت ابرو چگونه است؟

کاشت ابرو یکی از روش‌هایی است که زیبایی را به‌صورت دائمی به شما هدیه می‌دهد. در عمل کاشت ابرو، موها از ناحیه پشت سر، برداشته شده و در ناحیه ابرو کاشته می‌شوند. به همین دلیل نتیجه‌ای کاملا طبیعی خواهند داشت. روش‌های مختلف کاشت ابرو تقریبا با روش‌های کاشت مو، یکسان است و می‌توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابروها بشمار آورد. در این روش علاوه بر موها، بافت ظریف اطراف فولیکول ‌که تولیدکننده مواد تغذیه‌ای برای رشد تار موها هست، نیز به همراه فولیکول، منتقل می‌شود. همین موضوع است که باعث می‌شود نتایج کاشت ابرو برای همیشه باقی بمانند. موهای کاشته شده کاملا شبیه به موهای طبیعی سر هستند و رشد می‌کنند؛ بنابراین شما نیاز به اصلاح و کوتاهی ابرو بعد از کاشت خواهید داشت.

تاتو یا کاشت

کسانی که قبلا تاتو کرده‌اند و از فرم یکنواخت و ثابت آن خسته شده‌اند به جای تاتو کردن‌های مجدد که کاری تکراری و خسته کننده است، می‌توانند روی تاتو قبلی خود کاشت ابرو با موهای طبیعی و زنده انجام دهندکه موهای آن قابل رشد، قابل اصلاح کردن (فرم دادن) و رنگ کردن می‌باشد. به نظر می‌رسد کاشت ابروی طبیعی، نسبت به تاتو که حالت مصنوعی دارد، ظاهری بهتر و البته طبیعی دارد.

مزایای کاشت ابرو نسبت به تاتوی آن

کاشت ابرو

کاشت ابرو با پیوند موی طبیعی، معمولاً در مقایسه با عمل کاشت موی سر، سخت‌تر است چرا که علاوه بر تخصص پزشک در زمینه‌ی کاشت ابرو نیاز به مهارت و دقت ویژه‌ای جهت تقارن ابروها، خواب موها و شکل آن‌ها دارد. تعداد گرافت‌های مویی که کاشته می‌شود بسته به نظر پزشک و شخص مراجعه کننده متفاوت است، به طور مثال، تعداد موی مورد نیاز برای کاشت ابرو هنگامی که بخشی از ابرو به علت اسکار از دست رفته است، با شخصی که به صورت مادرزادی کل ابروهایش کم پشت است، متفاوت است. طراحی ابرو با نظرخواهی از هر فرد و مشاوره‌ی پزشک انجام می‌گیرد، که در آن عواملی مانند: فرم صورت، حالت ابرو، پهنای ابرو، پرپشتی ابرو، فاصله بین ابروها و … در نظر گرفته می‌شود.

از آنجا که ابروهای جدید از موی سر خود شخص گرفته شده، ابروهای کاشته شده نیز همچنان به شیوه سابق خود تا پایان عمر شخص به رشد ادامه خواهند داد. دلیلش این است که موی سر دارای خواص ژنتیکی است که به سادگی قابل تغییر نمی‌باشد، زیرا این موهای پیوندی از ناحیه پشت سر گرفته و انتقال یافته‌اند، و این بدین معنی است که همان خواص ناحیه دهنده را دارند و سرعت رشدشان مانند سرعت رشد موی سر خواهد بودصی، و فرد باید ابروهای خود را یک بار در هفته کوتاه و اصلاح کند.

نمونه‌ای از کاشت ابرو

روش کاشت

کاشت ابرو کاری بسیار ظریف ،تخصصی و هنرمندانه است، به شکلی ‌که زاویه خواباندن موها در ابرو باید به طور صحیح و دقیق انجام شود. در تاج ابروها موها رو به بالا کاشته شود و از بدنه ابروها به سمت دم ابروها، زاویه کاشت موها بتدریج کم می‌شود، بطوری که زاویه خواب موها در دم ابرو به حالت مماس بر سطح پوست درآید. روش‌های ترمیم ابرو معمولاً به‌صورت سرپایی انجام می‌شوند و عوارض بعد از عمل معمولاً به تورم جزئی اطراف چشم محدود می‌شود. هم چنین بعد از کاشت ابرو بیماران دردی را حس نخواهند کرد و تقریبا بلافاصله بعد از کاشت ابرو می‌توانند کلینیک را ترک کنند.

تعداد گرافت‌های موردنیاز برای کاشت ابرو حدود ۴۰۰ عدد است؛ اما با توجه به تراکم ابروها ممکن است تعداد آن‌ها کمتر یا بیشتر نیز بشود. بعد از برداشت گرافت‌ها از محلی که موهای آن از نظر رنگ، ضخامت و نحوه رشد بیشترین شباهت را به موهای ابرو دارند، نوبت به کاشت آن‌ها می‌رسد. توجه کنید که برداشت گرافت‌ها از طریق سوزن‌های بسیار ریزی انجام می‌شود و به همین دلیل هیچ زخم یا خونریزی در محل برداشت ایجاد نخواهد شد. گرافت‌های برداشته شده باید برای کاشت آماده شوند که این کار را کادر درمانی حاضر در اتاق جراحی انجام می‌دهند.

بعد از آماده‌سازی گرافت‌ها، پزشک متخصص با تیغ‌های بسیار ریزی سوراخ‌هایی در محل موردنظر ایجاد می‌کند و گرافت‌ها را در داخل این سوراخ‌ها قرار می‌دهد. در مرحله کاشت توجه به زاویه کاشت موها و جهت رشد آن‌ها بسیار مهم است. عدم توجه به این موضوع فرم ابرو را به هم می‌ریزد یا حتی ممکن است باعث رشد عمودی موهای ابرو شود. در همه این مراحل پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. به همین دلیل عوارض ناشی از بیهوشی وجود ندارد، و دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تری دارد.

در پایان دکتر مریم ملکی می‌افزاید، اگر تاتو یا هاشور دارید و تصمیم گرفته‌ایدکه کاشت ابرو انجام دهید، در صورتی که فرم تاتو مشکلی ندارد، نیازی به پاک کردن تاتو قبل از کاشت ابرو نیست، چرا که علاوه برا کاهش تحمیل هزینه به فرد، خود زمینه تیره سبب می‌شود کاشت مو بهتر نشان داده شود. فقط در مواردی که فرم یا مدل تاتو یا هاشور مورد پسند نیست، برای مثال خیلی بالا یا خیلی پایین کار شده و یا خیلی پهن و بلند کار شده، قبل از عمل کاشت، بهتر است تاتو یا هاشور پاک شود.تعداد بازدید از این مطلب: 7541
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *