نحوه درمان پوست مرغی با طب مدرن
هیچ درمان شناخته شده ای برای کراتوز پیلاریس وجود ندارد. معمولا با گذشت سن ،خود به خود پاک می شود. بعضی از درمانها می تواند علائم را کاهش دهد، اما کراتوز پیلارس به طور معمول مقاوم به درمان است. بهبودی ممکن است چند ماه طول بکشد، در صورتی که وضعیت بهبود یابد.

کراتوز پیلاریس روی گونه ها ظاهر می شود

درمان های پوستی
متخصص پوست می تواند یک درمان مرطوب کننده را برایخارش پوستخشک و بهبود ظاهر پوست از بثورات کراتوز توصیه کند. کرم های موضعی تایید شده ، می توانند سلول های مرده پوست را از بین ببرند یا از مسدود شدن فولیکول های مو جلوگیری کنند. دو عنصر رایج در درمان های مرطوب کننده، اوره و اسید لاکتیک هستند

این دو ماده پوست را نرم و سلول های مرده را از بین میبرند. سایر روش های درمان :
چربی های شیمیایی
کرم رتینول

هرچند از مواد موجود در این کرم ها مطلع باشید و قبل از استفاده با پزشک خود صحبت کنید.

برخی از کرم های موضعی شامل اسیدهای است که ممکن است عوارض جانبی منفی داشته باشد، شامل:
قرمزی
خارش
تحریک
خشکی

درمان خانگی پوست مرغی با روش های گیاهی و طب سنتی
اگر از وضعیت ظاهری پوست مرغی ناراحت هستید، با این روش ها میتوانید علائم را کمرنگ کنید.اگرچه این بیماری نمی تواند درمان شود، درمان های خانگی می تواند به کم کردن درد، خارش و تحریک کمک کند.

حمام گرم
یک حمام گرم میتواند به باز شدن منافذ پوست کمک کند. پوست خود را با لیف بشویید.با این وجود، مهم است که زمان خود را در حمام محدود کنید، زیرا زمان های شستشوی طولانی می تواند روغن های طبیعی بدن را از بین ببرد.
شستن پوست با لیف برای از بین بردن پوست مرغی

لایه برداری
لایه برداری روزانه، می تواند به بهبود ظاهر پوست کمک کند. متخصصین پوست توصیه می کنند که به آرامی پوست مرده را با لیف یا سنگ پومیس برطرف کنید.

روغن نارگیل
روغننارگیل، برای خواص ضد التهابی آن شناخته شده است. این می تواند به عنوان پایه ای برای اسکراب استفاده شود تا به خشکی وخارش پوستکمک کند.

اجتناب از لباس های تنگ پوشیدن
لباس های تنگ می تواند اصطکاکی ایجاد کند که می تواند پوست را تحریک کند.

رطوبت هوا
رطوبت از پوست شما محافظت میکند و از بروز خارش های خفیف جلوگیری میکند.

10 درمان اصلی برای درمان کراتوز پیلاریس یا پوست مرغی
1.سرکه سیب

سرکه سیبسرخ برای درمان پوست مرغی فوق العاده مفید است و منافذ را باز میکند. همچنین برای سلامت کلی شما نیز مفید می باشد.سرکه سیبسرخ و آب را مخلوط کنید. و آن را در محل آسیب دیده اعمال کنید ،بعد از چند دقیقه با آب بشویید. چند بار تکرار کنید تا زمانی که نتیجه دهد.
یکی دیگر از گزینه ها این است که نصف فنجان سرکه سیب وروغننارگیلرا مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری از سویسی لسیتین را اضافه کنید و روزانه آن را روی پوست آسیب دیده استفاده کنید.
شما نیز می توانید یک قاشقچایخوری سرکه سیب سرخ نشده و بدون فیلتر را به یک لیوان آب اضافه کنید و آن را یک یا دو بار در روز بخورید.
درمان قطعی پوست مرغی شدن بدن با سرکه سیب

2.روغن نارگیل
روغن نارگیل را بر روی پوستتان چندین بار در روز اعمال کنید، مخصوصا بعد ازحمام کردن، زمانی که پوست شما هنوز مرطوب است تا به حفظ رطوبت کمک کند.
روزانه یک قاشقچایخوری روغن نارگیل بخورید.
شما به تدریج می توانید مقدار آن را تا سه قاشق غذا خوری در روز افزایش دهید.
همچنین می توانید اسکراب خانگی را با مخلوط کردن یک حبه قند سفید و شکر قهوه ای، دو قاشق روغن نارگیل و یک یا دو قاشق چای خوری عسل ایجاد کنید. مخلوط را روی پوست اعمال کنید، سپس شستشو دهید و پوست خود را مرطوب کنید. یک با دو بار در هفته استفاده شود.

3.جوش شیرین
مقداری آب را با دو قاشقجوش شیرینترکیب کنید تا حالت خمیری بگیرد ؛ پوست خود را تمیز کنید و به آرامی خمیر را بر روی پوست اعمال کنید. آن را با آب گرم بشویید و پوست خود را مرطوب کنید و چند بار در هفته تکرار کنید.
جوش شیرین برای رفع پوست مرغی یا کراتوز پیلاریس

4.جو دوسر
یک سوم فنجانجو دوسررا پودر کنید. آن را به حمام آب داغ اضافه کنید و در آن 15 تا 20 دقیقه بمانید ، این را حداقل یک بار در هفته انجام دهید.
ما همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری از بلغور جو دوسر و آب گرم را تهیه کنید. به آرامی آن را بر روی پوست خود برای 10 تا 15 دقیقه قرار دهید. آن را بشویید و پوست خود را مرطوب کنید. چند بار در هفته انجام شود .

5. کرم ترش
یک قاشق چای خوری شکر سفید یا قهوه ای و دو قاشق چای خوری کرم ترش را مخلوط کنید ؛ آن را بر روی پوست آسیب دیده اعمال کنید. همانطور که ماست و آبدوغ نیز حاوی اسید لاکتیک هستند، می توانید از هر دو این موارد نیز استفاده کنید.

6. نمک اپسوم
یک فنجان نمک اپسوم را در آب حمام گرم کنید. در حدود 20 دقیقه در آن بمانید. پوست را خشک کنید و از یک مرطوب کننده یا روغن نارگیل استفاده کنید. این را چند بار در هفته انجام دهید.
یکی دیگر از گزینه ها این است که یک مقدار از نمک اپسوم را با یک قاشق غذاخوریروغن زیتونترکیب کنید. به آرامی پوست خود را با این مخلوط یک یا دو بار در هفته تمیز کنید.
نکته:حمام های نمکی اپسوم یا همان سولفات، برای افرادی که دارایفشار خون بالا، مشکلات قلبی یادیابتهستند توصیه نمی شود.

7. روغن ویتامین E
روغن ویتامین E را روی پوست خود قرار دهید، ترجیحا زمانی که پوست کمی مرطوب است، یک بار یا دو بار در روز. اگر روغن را نداشته باشید، می توانید به سادگی یک کپسول ویتامین E را سوراخ کنید و از محتویات آن برای موارد موضعی استفاده کنید.
یکی دیگر از گزینه ها این است که چند قاشق غذاخوری روغن ویتامین E را در آب حمام گرم مخلوط کرده و در مدت 20 تا 30 دقیقه در آن بمانید. سه بار در هفته تکرار شود.
درمان ساده پوست مرغی باروغن ویتامین E

8.روغن ماهی
روزانه یک تا سه گرم مکمل ماهی را مصرف کنید. برای دوز مناسب شما، با پزشک خود مشورت کنید. ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا، ماهی خال خالی، ساردین ها و ماهی های تون نیز منابع خوبی از اسید های چرب ضروری هستند بنابراین، ماهی های چرب در رژیم غذایی شما نیز باید موجود باشد.
نکته:روغن ماهیممکن است با داروهایی که باعثلخته شدن خونمی شوند، ارتباط برقرار کند.

9.نمک دریایی
نصف فنجانروغن زیتونیا روغنبادامو یک قاشق غذاخوری روغن اسانس گریپ فروت را در یک فنجان نمک دریا مخلوط کنید. مخلوط را بر روی پوست اعمال کنید و آن را بشویید و مرطوب کننده استفاده کنید. این را یک بار یا دو بار در هفته انجام دهید.

10. روغن زیتون
روغن زیتون را روزانه بر روی پوست خود بمالید ، همچنین می توانید اسکراب طبیعی را با مخلوط کردن دو قاشق غذاخوری از روغن زیتون با قند و یک قاشق غذا خوری عسل ایجاد کنید. به آرامی آن را بر روی پوست خود اعمال کنید،سپس پوست را شسته و ازکرم مرطوب کنندهاستفاده کنید. این را یک بار یا دو بار در هفته انجام دهید.

رفع مشکل پوست مرغی شدن بدن با روغن زیتون
نکات اضافی و پیشنهادات کلی برای رفع مشکل پوست مرغی
پوست را خراش ندهید و یا منازق حساس را فشار ندهید.
از یک مرطوب کننده غلیظ و لطیف کننده پوست استفاده کنید.
آب گرم را به جای آب داغ برایحمام کردناستفاده کنید، تا پوست خشک نشود.
مدت زمان حمام خود را در حدود 10 دقیقه محدود کنید.
پوست مرده بدن را با سنگ پا یا لیف از بین ببرید.
از یک مرطوب کننده برای فضای اتاق استفاده کنید.
یک رژیم غذایی سالم باویتامین Aو E و همچنین اسید های چرب ضروری را انتخاب کنید.تعداد بازدید از این مطلب: 5323
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *