برای انتخاب یک کلینیک لیزر موى زائد خوب به نکات زیر توجه فرمایید:

۱- بپرسید چه کسی بر این روش نظارت دارد.

هر کلینیکی برای اقدامات درمانی که انجام می دهد مثللیزر موهاى زائد بدن، مسئول است. بعضی از کلینیک ها، وجود یک پزشک دارای مجوز را برای انجام این کار یا حتی نظارت بر آن لازم نمی دانند. به دنبال مرکز و کلینیکی باشید که پزشک، مسئولیت درمانی که صورت می گیرد را برعهده می گیرد، حتی اگر یک تکنسین با تجربه این کار را انجام می دهد.قبل از مراجعه به کلینیک از شهرت و اعتبار کلینیک و نتایج لیزر آن در بین مردم پرس و جو کنید .توصیه میشود به کلینیکهایی مراجعه کنید که دستگاه از خودشان بطور ثابت در کلینیک دارند ، و از مراجعه به کلینکیهایی که لیزرهاى اجاره اى بصورت هفتگى برایشان مى آورند خوددارى کنید ، زیرا دستگاههاى لیزر بسیار حساس به جابجایی هستند و اگر مرتب جابجا شوند آسیب دیده و اثر آنها کم میشود .

۲- متوجه شوید که چه نوع لیزری استفاده می شود

امروز انواع زیادی از لیزرها برای روش های درمانی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند. بپرسید که آیا کلینیکی که انتخاب کرده اید ابزاری را مورد استفاده قرار می دهد که مورد تایید سازمان غذا و دارو FDA است و لیزرهاى آن از انواع پیشرفته و بروز است ، ساخت کدام کشور است ، چون در ایران از انواع لیزر هاى چینى نیز استفاده میشود که علاوه بر نداشتن انرژى و توان کافى عوارضى نیز براى بیمار بدنبال دارند .

١- در مورد تجربه و گواهی نامه ها پرس و جو کنید

افراد عرضه کننده خدمات لیزر موى زائدباید برای نشان دادن گواهینامه هایی که دریافت کرده اند تمایل داشته باشند . از آنها بپرسید که چه مدت است که لیزر موهای زائد را انجام می دهند و تا به حال چند بار این کار را انجام داده اند. متوجه شوید که تکنسین هایی که در روش لیزرموهای زائد مشارکت دارند، خود را با جدیدترین پیشرفت ها در درمان بوسیله لیزر بروزکرده اند یا خیر.

۴- ممکن است قبل از زمان بندی برای لیزر موهای زائد درخواست کنید عکس های قبل و بعد از انجام این عمل به شما نشان داده شود.متاسفانه روى عکسها نمیتوان خیلى اطمینان کرد ، زیرا موها را با تیغ ژیلت و یا اپیلاسیون هم میتوان در عکس بعنوان بعد از لیزر نشان داد .

۵- یک جلسه مشاوره ابتدایی با کلینیک عرضه کننده این خدمات برنامه ریزی کنید

مراجعه به کلینیک یا مطب پزشک این فرصت را برای شما فراهم می کند تا از کلینیک عرضه کننده خدمات لیزرموهای زائد به صورت شخصی سوال بپرسید، با کادر مطب ملاقات کنید و روش مخصوصی که درخواست دارید را دریافت کنید و آن را مورد بررسی قرار دهید.همچنین دستگاه را از نزدیک ببینید و حتى با بیمارانى که قبلا جلساتى از لیزر را پشت سر گذاشته اند گفتگو داشته باشید . دقت کنید که در تبلیغات ممکنست دستگاه لیزر الکساندریت امریکا٢٠١۶ را معرفى کنند ولى در عمل از دستگاه دیگرى استفاده میکنند.

در جلسه مشاوره اولیه لیستی از سوالات را انتخاب کنید و بپرسید که این لیست شامل تجربه تکنسین، درمانی که دریافت می کنید و نحوه آمادگی برای این روش درمانی می شود. مراقب کلینیک هایی که وعده از بین بردن موى زائدبرای همیشه را می دهند، باشید. بعضى از آنها با قیمتهاى بسیار پایین بیماران زیادى را جذب میکنند ، و از دستگاههاى بى کیفیت چینى استفاده میکنند و یک تکنسین بى تجربه و بدون شناخت از لیزر جهت انجام لیزر استخدام میکنند تا سودهاى کلان ببرند و به امید نتیجه ، وعده هاى بهبود در جلسات آینده را میدهند ، غافل از اینکه اگر در جلسه اول فرد ، کاهش موى ناخواسته نداشته باشد به این معنى است که با تکرار لیزر هم به نتیجه نخواهد، رسید مگر اینکه پارامترهاى دستگاه و با خود دستگاه تغییر داده شود .در بسیارى از کلینیکهایی که با نرخهاى بسیار اندک اقدام به لیزر میکنند ، تعداد شاتهاى لیزر بسیار کم استفاده میشود و بنابراین قسمتهایی از پوست زیر نور لیزر قرار نمیگیرد و موى آن قسمت رشد میکند وباعث میشود که فرد به تعداد جلسات بیشترى نیاز پیدا کند . در برخى دیگر از تبلیغات دیده میشود که بیمارى که لیزر موى بدن دارد را توصیه به تکرار لیزر به صورت هر ماه یکبار میکنند و این روش به هیچ عنوان براى بدن علمى و اصولی نیست ، زیرا سیکل رشد مو در بدن به گونه ایست که باید بین دو تا حتى سه ماه فاصله باشد تا بهترین نتیجه در کمترین جلسات بدست آید .از انجام لیزر با دستگاههاى بى کیفیت و غیراستاندارد و ارزان قیمت بترسید ، زیرا بدلیل نداشتن توان کافى موها از بین نمیروند و جلسات زیادى باید کل بدنتان زیر اشعه لیزر قرار بگیرد و این خود میتواند در دراز مدت عوارضى را بدنبال داشته باشد .از طرفى لیزر با اینگونه دستگاههاى غیر استاندارد میتواند اثر عکس داشته باشد و بدلیل انرژى کم دستگاه سبب رشد مو شود و به همین علت است که گاه دیده میشود فردى پس از انجام لیزر موهاى زاید دچار رشد مو در نواحى بدون مو شده و یا رشد و ضخامت موهاى قبلى افزایش یافته است .

۶- قیمت این روش درمانی را تعیین کنید

قبل از قرار ویزیت گذاشتن قیمت این روش درمانی را بپرسید. از آنجایی که اغلب روش های درمانی با لیزر بیش از یک جلسه طول می کشند، تخمین هزینه کل جلساتی را که برای بدست آوردن نتایج بهینه نیاز دارید، حساب کنید.

۷- مشخص کنید که هزینه را چگونه پرداخت می کنید

از آنجایی که لیزر موهای زائد یک درمان زیبایی به حساب می آید، به ندرت تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. پزشکان و کلینیک ها اغلب شرایط مالی ای را فراهم می کنند تا این روش درمانی برای بیمار مقرون به صرفه تر باشد.

هزینه لیزر نسبت به اپیلاسیون

شاید گمان کنید که هزینه هاى لیزر بسیار بالاست و اپیلاسیون ارزانتر است ، ولى با اندکى تامل در مى یابید که لیزر به مراتب ارزانتر از اپیلاسیون ماهیانه است . تصور کنید که فردى براى انجام اپیلاسیون باید هر ماه حداقل دو تا سه ساعت وقت براى انجام این کار درنظر بگیرد که در طول عمر پنجاه سال ، شش صد جلسه اپیلاسیون نیاز است ، اگر هزینه هر جلسه اپیلاسیون را فقط١٠٠،٠٠٠ تومان در نظر بگیریم ، هزینه پنجاه سال ۶٠ ملیون تومان خواهد بود. بجز میزان وقت که حدود ١٨٠٠ ساعت از عمر گرانبها تلف میشود ، هیچوقت هم این شخص بدون مو نیست و همیشه باید صبر کند موها رشد کند و دوباره اپیلاسیون کند . در حالیه لیزر مو با بهترین دستگاههاىاستاندارد و با کیفیت فقط ۴ تا ۵ جلسه سه ساعته زمان میبرد و براى یک عمر فرد داراى پوستى لطیف و بدون مو خواهد بود و هزینه لیزر براى کل بدن از شش تا حداکثر هشت ملیون تومان تجاوز نخواهد کرد .

.بجز سوختگى و تاول ، به فاصله زیاد بین شاتها دقت کنید .


تعداد بازدید از این مطلب: 6193
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.