ژینکوماستی (بزرگی پستان ) در مردانبزرگ شدن بافت پستان در مردان ژینکوماستی نامیده می شود که می تواند در اثر بزرگ شدن بافت اصلی پستان ویا تجمع چربی در ناحیه پکتورال قفسه سینه باشد .

ژینکوماستی واقعی
بزرگی پستان در مردان ژینکوماستی نامیده می شود. ژینکوماستی واقعی، بزرگ شدن بافت اصلی پستان بدلیل تغییر یا عدم تعادل هورمون ها است.

ژینکوماستی کاذب
هر چند به ویژه در مردان چاق یا با اضافه وزن ممکن است بدلیل افزایش بافت چربی دراین ناحیه ،بزرگ شدن پستانها مشاهده شود .در این صورت منجر به بزرگی پستانها به گونه ای می شود که به آن ژینکوماستی کاذب می گویند .
پزشکان معمولا با معاینه فیزیکی می توانند بگویند که آیا ژینکوماستی واقعی یا کاذب است .ژینکو ماستی واقعی (بزرگی بافت پستان ) در مردان نادرست ومی تواند در شرایط نرمال وپسران سالم در طی بلوغ ویا در مردان مسن دیده شود .

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224

بزرگترین عامل افزایش بافت چربی در ناحیه پستان ، چاقی و افزایش وزن است . چاقی توسط شاخص توده بدنی یا BMI ( body man index) تعریف می شود . بالغین با BMI بین 25 تا 30 افزایش وزن و با BMI بیشتر از 30 چاقی محسوب می شود .
ژینکو ماستی کاذب ، علامتی از عدم تعادل هورمونی نیست وبه درمان داروئی یا هورمونی نیاز ندارد . کاهش وزن می تواند منجر به کاهش اندازه پستانها شود . البته زمانیکه مرد متوجه بزرگی سینه می شود دلیل آنرا نمی داند باید ارزیابی پزشکی انجام شود که آیا ژنیکو ماستی حقیقی دارد واگر دارد آیا مشکل پزشکی جدی دلیل آن می باشد یا خیر .

علل ژنیکو ماستی
علل ژنیکوماستی متعدد بوده وشامل موارد زیر می باشد :
بلوغ
استفاده نابجا ازهورمون استروئید
چاقی
مصرف ماری جوانا
تومورها
اختلالات ژنتیکی
بیماریهای مزمن کبدی
عوارض بسیاری از داروها
سندورم کلاین فلتر
سندرم ژیلبرت
افزایش سن

مشکلا ت روانشناسی ژینکوماستی
ژینکوماستی می تواند از نظر احساسی ویرانگر باشد .احساس شرم ،خجالت و حقارت شایع است . فردی که احساس مردانگی در جامعه ای که مردانگی در آن تمجید می شود نکند، از خودش متنفر می شود واین احساس تمام زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد .

درمان ژنیکوماستی
یکی از راههای درمان ژنیکوماستی جراحی است که متاسفانه عوارضی از قبیل باقی ماندن اسکار محل جراحی ، عوارض بیهوشی و … بدنبال دارد.
عمل لیپو ساکشن یا لیزرلیپولیز عملی است که می تواند بصورت سر پائی با بی حسی موضعی انجام شود .پس ازاین عمل ،اسکار جراحی بر روی پوست باقی نمی ماند وعلاوه بر آن پوست ناحیه نیزدچار شلی وافتادگی نمی گردد .

بعد از عمل

بعداز عمل قبل از عمل

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)
تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.