پیوند موی طبیعی و دارای رشد
ظاهرشما تقویت اعتماد به نفس شما وموفقیت شماست.
در افرادی كه دچار طاسی شده‌اند و یا جلوی سر آن‌ها خلوت شده است روش كاشت مو آخرین و موثرترین روش درمان دائمی است. موهای پشت سر انسان نسبت به هورمون‌های مردانگی كه علت اصلی ریزش موی سر هستند مقاوم هستند و به هر جائی از بدن كه منتقل شوند نیز این مقاومت را همراه خود می‌برند، پس ما این موها را به مناطقی كه كم مو هستند منتقل كرده و با شكلی كه مناسب‌تر است ترتیب و نظم می‌دهیم و مطمئن هستیم كه این موها دائمی هستند و ریزش ندارند، قابل شستشو و اصلاح و آرایش می‌باشند و تا آخر عمر باقی خواهند ماند.

مراحل کاشت مو

  • مرحله اول: برداشت مو می‌باشد كه از پشت و كناره‌های سر برداشته می‌شود.
  • مرحله دوم: كاشتن موهای برداشت شده است كه در جلوی سر انجام می‌شود.

برداشت مو می‌تواند به دو روش ذیل انجام شود:

(البته هر دوی این روش‌ها جراحی محسوب می‌شوند و باید در مكان مناسب، با وسائل استریل و اتاق عمل جراحی انجام شود.)

  1. روش FUT (با برش جراحی): باریكه‌ای از پوست و مو از پشت و كناره‌های سر برداشته می‌شود و محل آن با بخیه بسته می‌شود. سپس این نوار پوست به تیم پیوند مو سپرده می‌شود و آن‌ها آن‌ را به قطعات كوچكی به نام گرافت تقسیم می‌كنند.
  2. روش FIT FUE: با ابزار بسیار ظریفی قطعات كوچكی از پوست ومو به نام گرافت (كه شامل واحدهای فولیكولی می‌باشد) از پشت سر بیمار برداشته می‌شود و محل به صورت سوراخ‌های كوچكی باقی می‌ماند كه طی یک هفته خودبه‌خود بسته می‌شود و جائی از این سوراخ‌ها دیده نمی‌شود.

به گفته دکتر مریم ملکی این كه از كدام روش استفاده شود اول بستگی به تجربه و مهارت تیم پزشكی دارد و دوم به سلیقه بیمار.

در روش FIT چون بیشتر كار روی سر بیمار انجام می‌شود (و نه برروی نوار پوست خارج شده مانند FUT) یک یا دو نفر از تیم بیشتر نیاز نمی‌باشد. پزشكانی كه مهارت آن‌ها بیشتر در روش FUT (جراحی نوار پوست و مو) می‌باشد خود مهارت زیادی در برداشت فولیكول‌های جداگانه از پشت سر به روش FIT ندارند، در نتیجه اغلب این روش را غیرموثر و حتی مخرب می‌دانند. زیرا كه این روش مستلزم دقت، تمرین، تجربه، مهارت و سرعت بسیار زیادی است و اگر یكی از این‌ها نباشد مثلا سرعت كم باشد در یک جلسه تعداد موی بسیار كمی می‌تواند كاشت داده شود و نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. بنابراین روش FIT فقط باید در مراكز خاص این روش انجام شود.

مرحله دوم كاشت مو

روش برداشت از هر نوع كه باشد كاشت آن‌ها فرق خاصی ندارد و موها با تكنیک خاص كاشت در مناطق دلخواه كاشته می‌شوند. سوراخ‌های ظریفی در جلوی سر ایجاد شده و گرافت‌ها در این سوراخ‌ها كاشته می‌شوند. قبل از شروع كاشت، طرح‌ریزی مناطق كاشت مو و طراحی خط موی جلوی سر، تراكم مورد نظر جهت زاویه و خواب موها توسط پزشک بررسی می‌شود و بیمار نیز طرح خط رویش مو را تائید می‌كند. پس از اتمام كاشت، سر پانسمان می‌شود. در روش FIT چون بخیه‌ای ندارد، درد پس از عمل وجود ندارد ولی در روش FUT درد پس از عمل باید با داروهای خاص در آن شود و بخیه‌ها پس از 14-10 روز كشیده می‌شود.

موهای كاشته شده به مدت یک ماه رشد می‌كنند این خود موید گرفتن پیوندهاست. سپس درصد زیادی از آن‌ها در شروع ماه دوم شروع به ریزش می‌كند، اما ریشه‌ها زنده هستند و موهای جدید از ماه سوم به بعد ظاهر می‌شوند كه در ابتدا این موها نازک و كركی شكل است و مو سپس ضخیم می‌شوند نتیجه نهائی كاشت مو پس از 6 تا 9 ماه قابل ارزیابی می‌باشد.

مزایای كاشت به روش FIT (البته اگر توسط تیم حرفه‌ای انجام شود) عبارتند از:

  1. بیمار بسیار راحت و بدون درد است.
  2. روش FIT كاملا سرپائی بوده و با بی‌‌حسی موضعی انجام می‌‌شود.
  3. درد پس از عمل در این روش وجود ندارد.
  4. هیچ جای بریدگی و یا بخیه در پشت سر فرد وجود ندارد (برخلاف FUT) ومحل برداشت غیرقابل رویت است.
  5. فرد اگر مسافر باشد می‌تواند فردای پس از عمل به شهر خود برگردد و نیازی به ویزیت‌های مجدد بعد از پیوند نمی‌باشد.
  6. به دلیل این كه تعداد واحدهای فولیكولی مو در مقایسه با روش جراحیFUT تا سه برابر بیشتر قابل برداشت می‌باشد فرد براحتی می‌تواند 2 جلسه پیوند مو را در دو روز پشت سر هم تكرار كند و تعداد موی بیشتری تا حدود 10000 كاشت دهد.

روش FIT در دستان ماهر و سریع تا 6000 تار مو حتی بیشتر نیز در یک جلسه قابل انجام است. كه این با روش FUT می‌تواند برابری كند. در بعضی از بیماران كه طاسی وسیع دارند می‌توان تركیبی از هر دو روش FIT وFUT را در یک جلسه (Megsession) انجام داد و تعداد موی بیشتری از پشت و كنارهای سر به جلو انتقال داد. اكثر بیماران روش FIT را به روش FUT ترجیح می‌دهند و این به دلیل راحت‌تر بودن روش FIT است و در حال حاضر متقاضیان FIT رو به افزایش است.
خوشبختانه در مركز لیزر پوست و پیوند مو هور با امكان برخوداری از این روش یكی از موفق‌ترین مراكز كاشت مو به روش FIT یا FUT می‌باشد كه تقریبا به صورت روزانه كاشت مو در آن انجام می‌شود.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان - خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03116662224تعداد بازدید از این مطلب: 8126
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *