پیوند موی طبیعی و دارای رشد
ظاهرشما تقویت اعتماد به نفس شما وموفقیت شماست.
در افرادی که دچار طاسی شده‌اند و یا جلوی سر آن‌ها خلوت شده است روش کاشت مو آخرین و موثرترین روش درمان دائمی است. موهای پشت سر انسان نسبت به هورمون‌های مردانگی که علت اصلی ریزش موی سر هستند مقاوم هستند و به هر جائی از بدن که منتقل شوند نیز این مقاومت را همراه خود می‌برند، پس ما این موها را به مناطقی که کم مو هستند منتقل کرده و با شکلی که مناسب‌تر است ترتیب و نظم می‌دهیم و مطمئن هستیم که این موها دائمی هستند و ریزش ندارند، قابل شستشو و اصلاح و آرایش می‌باشند و تا آخر عمر باقی خواهند ماند.

مراحل کاشت مو

  • مرحله اول: برداشت مو می‌باشد که از پشت و کناره‌های سر برداشته می‌شود.
  • مرحله دوم: کاشتن موهای برداشت شده است که در جلوی سر انجام می‌شود.

برداشت مو می‌تواند به دو روش ذیل انجام شود:

(البته هر دوی این روش‌ها جراحی محسوب می‌شوند و باید در مکان مناسب، با وسائل استریل و اتاق عمل جراحی انجام شود.)

  1. روش FUT (با برش جراحی): باریکه‌ای از پوست و مو از پشت و کناره‌های سر برداشته می‌شود و محل آن با بخیه بسته می‌شود. سپس این نوار پوست به تیم پیوند مو سپرده می‌شود و آن‌ها آن‌ را به قطعات کوچکی به نام گرافت تقسیم می‌کنند.
  2. روش FIT FUE: با ابزار بسیار ظریفی قطعات کوچکی از پوست ومو به نام گرافت (که شامل واحدهای فولیکولی می‌باشد) از پشت سر بیمار برداشته می‌شود و محل به صورت سوراخ‌های کوچکی باقی می‌ماند که طی یک هفته خودبه‌خود بسته می‌شود و جائی از این سوراخ‌ها دیده نمی‌شود.

به گفته دکتر مریم ملکی این که از کدام روش استفاده شود اول بستگی به تجربه و مهارت تیم پزشکی دارد و دوم به سلیقه بیمار.

در روش FIT چون بیشتر کار روی سر بیمار انجام می‌شود (و نه برروی نوار پوست خارج شده مانند FUT) یک یا دو نفر از تیم بیشتر نیاز نمی‌باشد. پزشکانی که مهارت آن‌ها بیشتر در روش FUT (جراحی نوار پوست و مو) می‌باشد خود مهارت زیادی در برداشت فولیکول‌های جداگانه از پشت سر به روش FIT ندارند، در نتیجه اغلب این روش را غیرموثر و حتی مخرب می‌دانند. زیرا که این روش مستلزم دقت، تمرین، تجربه، مهارت و سرعت بسیار زیادی است و اگر یکی از این‌ها نباشد مثلا سرعت کم باشد در یک جلسه تعداد موی بسیار کمی می‌تواند کاشت داده شود و نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. بنابراین روش FIT فقط باید در مراکز خاص این روش انجام شود.

مرحله دوم کاشت مو

روش برداشت از هر نوع که باشد کاشت آن‌ها فرق خاصی ندارد و موها با تکنیک خاص کاشت در مناطق دلخواه کاشته می‌شوند. سوراخ‌های ظریفی در جلوی سر ایجاد شده و گرافت‌ها در این سوراخ‌ها کاشته می‌شوند. قبل از شروع کاشت، طرح‌ریزی مناطق کاشت مو و طراحی خط موی جلوی سر، تراکم مورد نظر جهت زاویه و خواب موها توسط پزشک بررسی می‌شود و بیمار نیز طرح خط رویش مو را تائید می‌کند. پس از اتمام کاشت، سر پانسمان می‌شود. در روش FIT چون بخیه‌ای ندارد، درد پس از عمل وجود ندارد ولی در روش FUT درد پس از عمل باید با داروهای خاص در آن شود و بخیه‌ها پس از 14-10 روز کشیده می‌شود.

موهای کاشته شده به مدت یک ماه رشد می‌کنند این خود موید گرفتن پیوندهاست. سپس درصد زیادی از آن‌ها در شروع ماه دوم شروع به ریزش می‌کند، اما ریشه‌ها زنده هستند و موهای جدید از ماه سوم به بعد ظاهر می‌شوند که در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل است و مو سپس ضخیم می‌شوند نتیجه نهائی کاشت مو پس از 6 تا 9 ماه قابل ارزیابی می‌باشد.

مزایای کاشت به روش FIT (البته اگر توسط تیم حرفه‌ای انجام شود) عبارتند از:

  1. بیمار بسیار راحت و بدون درد است.
  2. روش FIT کاملا سرپائی بوده و با بی‌‌حسی موضعی انجام می‌‌شود.
  3. درد پس از عمل در این روش وجود ندارد.
  4. هیچ جای بریدگی و یا بخیه در پشت سر فرد وجود ندارد (برخلاف FUT) ومحل برداشت غیرقابل رویت است.
  5. فرد اگر مسافر باشد می‌تواند فردای پس از عمل به شهر خود برگردد و نیازی به ویزیت‌های مجدد بعد از پیوند نمی‌باشد.
  6. به دلیل این که تعداد واحدهای فولیکولی مو در مقایسه با روش جراحیFUT تا سه برابر بیشتر قابل برداشت می‌باشد فرد براحتی می‌تواند 2 جلسه پیوند مو را در دو روز پشت سر هم تکرار کند و تعداد موی بیشتری تا حدود 10000 کاشت دهد.

روش FIT در دستان ماهر و سریع تا 6000 تار مو حتی بیشتر نیز در یک جلسه قابل انجام است. که این با روش FUT می‌تواند برابری کند. در بعضی از بیماران که طاسی وسیع دارند می‌توان ترکیبی از هر دو روش FIT وFUT را در یک جلسه (Megsession) انجام داد و تعداد موی بیشتری از پشت و کنارهای سر به جلو انتقال داد. اکثر بیماران روش FIT را به روش FUT ترجیح می‌دهند و این به دلیل راحت‌تر بودن روش FIT است و در حال حاضر متقاضیان FIT رو به افزایش است.
خوشبختانه در مرکز لیزر پوست و پیوند مو هور با امکان برخوداری از این روش یکی از موفق‌ترین مراکز کاشت مو به روش FIT یا FUT می‌باشد که تقریبا به صورت روزانه کاشت مو در آن انجام می‌شود.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان – خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03116662224


تعداد بازدید از این مطلب: 7988
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.