لیپو لیز
لیپولیز به معنای شكستن سلولهاى چربی است ، اما به طور شایع به مفهوم تخریب بافت چربی یا كاهش بافت چربی به كار میرود .
روش های مختلفی برای لیپولیز وجوددارد :
1. به كمك تزریق مواد داخل بافت چربی (مزوتراپی )
2. به كمك امواج صوتی (اولتراسونیك )

لیزر لیپو لیز چیست وچگونه عمل می كند ؟
این سیستم لیزر كه در 13 اكتبر 2006در سازمان دارو وغذای آمریكا (FDA) به تاییدرسیده است ، روشی است كه طی آن از یك فیبر نور لیزر به داخل بافتی جهت رفع چاقی استفاده می شود . در اثر تابش اشعه تیزر ، چربی ها به صورت نیم مایع در می آید كه می تواننند به راحتی توسط بدن جذب شوند یا از بدن خارج شوند لیزر لیپولیز تحت بی حسی موضعی انجام می شود ویك جلسه آن به مدت 1تا 3ساعت طول می كشد .

این روش منحصر به فرد از لیزر Diodeبه صورت پالسی می باشد كه به صورت داخل بافتی اعمال می شود یعنی سوراخ های 1تا 2 میلی متری روی پوست ایجاد می شود و تحت بی حسی موضعی یك فیبر نوری باریك وارد زیر پوست می شود . بواسطه استفاده از لیزر لیپولیز ،لایه سطحی وزیر پوست به هیچ وجه نیاز به لیپوساكشن ناهمواری پیدا نمی كند در نتیجه صاف ویكدست است وعلاوه بر آن برخلاف لیپو ساكشن پوست شفت شده وجمع می شود .این روش در چاقی های خفیف ومتوسط كاملا كافی می باشد ودیگر نیازی به ساكشن نمی باشد ولی در چاقی های شدید تر در حالیكه در لایه سطحی فقط از لیزر استفاده میشود ، در لایه عمیقی علاوه بر لیزر نیاز به تخلیه چربی ها هم می باشد .

مرحله اصلی انجام لیزر به چه شكلی است ؟
ابتدا تحت شرایط استریل موضع مورد نظر كاملا بی حس می شود (بی حسی موضعی ) سپس سوراخهای كوچك 1تا2 میلی متری روی پوست ایجاد می شود وفیبر نوری بسیلر نازك وارد بافتهای چربی زیر پوست وانرژی معینی از لیز به چربی ها تابانده می شود كه باعث تخریب سلولهای چربی می شود . در صورتی كه چربی كمتر از 500 میلی لیتر باشد نیاز به اقدام دیگری نمی باشد و چربیهای تخریب شده توسط لنفاتیك بدن جذب می شود ولی در صورتی كه چربی بیش از 500 میلی لیتر چربیهای مایع توسط مكش خفیفی تخلیه می شود . این كار حدود دو ساعت طول می كشد وبعد از مدت كوتاهی فرد مرخص می شود . مناسبترین نقاط بدن برای لیپولیزر عبارتند از بازو ها ،غبغب ، پشت ،پهلو ، شكم ، رانهاو.....

مزایای لیزر لیپولیز نسبت به ساكشن
لیزر لیپولیز بسیار ظریف وبا دستكاری بسیار كمتر ودردو تورم كمتری نشبت به لیپوساكشن همراه است به علت ظرافت كار با لیزر نتایج یبایی بسیار ایده آل وآثار ناهمواری برخلاف لیپو ساكشنهای معمولی وجود ندارد تابش لیزر درزیر پوست باعث تحریك و ساخته شدن كلاژن وسفت شدن همزمان پوست می شود تاباندن لیزر در لایه سطحی باعث رفع سلولیت میشود از نظر میزان ومقدار حذف چربیها در افرادی كه مناسب باشند هیچ فرقی بالیپو ساكشن ندارد .ولی نتایج كیفی وزیبایی بسیار بهتر است وعوارض آن نا چیز است لیزر لیپولیز روش نوین رفع چربی موضعی است این تكنولوژی در ایتالیا ،انگلستان ، ژاپن،برزیل ، سوئد وطی 2سال اخیر در ایران به كار میرود .

آیا لیزر وساكشن رقیب هم هستند ؟
در تجمعات موضعی كوچك بافت چربی كه حجمی كمتر ازgr500 دارند ،می توان از لیزر لیپو لیز یا لیپو ساكشن استفاده كرد،اما در حجم های بیشتر به gr500عملا باید لیپولیزیا در جلسات مكرر انجام شود یا همراه با ساكشن باشد . از مزایای دیگر لیپولیز به امواج الكتریكی یا اولتراسونیك یا لیزر افزایش كلاژن پوست وبهبودی جریان لنفاوی، جریان خون،كاهش ورم وبهبودی سلولیت است .

دوره نقاهت به چه شكلی است ؟
معمولا بعد از مدت كوتاهی (1تا4ساعت ) فرد مرخص می شود (سرپایی وبدون نیاز به بستری )و 1تا3 روز استراحت در منزل توصیه میشود زیرا بعد از رفع اثر داروهای بی حسی درد قابل تحملی مثل درد گوفتگی وجود دارد كه فرد راحت تر است در منزل باشد .حدود 2-3 هفته محل كار شده تورم دارد كه خود به خود رفع می شود وپوشیدن گن ضروری است .

نتیجه نهایی چه موقع مشخص می شود ؟
تقریبا در همان روزها وهفته اول نتایج ابتدایی كاملا مشخص است وبه وضوح ازحجم چربی موضع كاسته می شود. ولی نتیجه نهایی نیاز به 3تا12هفته زمان دارد.
افرادی كه مشكل چاقی دارند :به سه دسته تقسیم می شوند .
1. افرادی كه فقط چاقی موضعی دارند وبه طور عمومی چاق نیستند در این صورت لیزر برای آنها ایده ال وكافی است
2. افرادی كه چاقی منتشر شدید ویكدست دارند این افراد بایداز روشهای رژیم درمانی یا جراحیهای محدود كننده دستگاه گوارش استفاده كنند
3. افرادی كه چاقی متوسط دارند ولی یك یا دو منطقه ازبدنشان عدم تناسب بیشتری دارد.

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224تعداد بازدید از این مطلب: 17168
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *