ابروها در زیبایی صورت و اعتماد به نفس نقش بسیار مهمی دارند و از طرف دیگر وظیفه مهمی در ایجاد ارتباط برقرار كردن با دیگران و بیان احساسات دارد.

نقش اصلی ابرو

  1. محافظت چشم‌ها در مقابل جریان روبه پایین عرق از پیشانی می‌باشد.
  2. همچنین جلوگیری از تابش نور آفتاب چشم‌ها می‌كند.

از دست دادن ابروها باعث ایجاد استرس شدید و عدم اعتماد به نفس می‌شود و بیمار هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه خواهد كرد.

علل از دست دادن ابروها

1. آسیب به ابرو از طریق ضربه مانند تصادف، سوختگی، موادشیمیائی، برق گرفتگی و غیره.
2. عدم رویش مو به دلیل مادرزادی.
3. كندن مكرر موهای ابرو توسط موچین در خانم‌ها.
4. بیماری‌های موضعی پوست مانند لوپوس پوستی،آلوپسی آره آتا، سالک و غیره.
5. كندن ابرو با دست به دلیل وسواس یا عادت در تریكوتیلومانیا.
6. بیماری‌های هورمونی.
7. اشعه‌درمانی، شیمی‌درمانی.

به گفته دکتر مریم ملکی اغلب خانم‌ها به صورت هفتگی یا ماهیانه موهای ابروهایشان را با موچین مرتب می‌كنند یا به اصطلاح بر می‌دارند كه تكرار این كار سبب سست شدن و ضعیف شدن ریشه موها شده و در داراز مدت موجب از بین رفتن دائم و یا نازک شدن شدید ابرها می‌شود. در واقع شایع‌ترین علت مراجعه خانم‌ها برای پیوند ابرو همین مسئله است.

در ابتدا باید علت ریزش موی ابرو بررسی شود و در صورت امكان تحت درمان قرار گیرد. زیرا در صورت عدم كنترل این دسته از علل ریزش ابرو حتی با كاهش ابرو هم احتمال ریزش مجدد موهای كاسته شده وجود دارد. مثلا در صورت وجود تریكوتیلومانیا كاشت ابرو فایده‌ای ندارد و بایستی ابتدا فرد به روانپزشک معرفی شده و پس از درمان آن اقدام به كاشت نمود.

گاهی فرد دارای ابروی طبیعی است ولی از مدل راضی نیست و فرضا می‌خواهد آن را بالاتر بیاورد و یا قوس آن را بیشتر كند. گاهی هم ابروها باریک و نازک است و فرد مایل است آن را پهن‌تر و ضخیم‌تر كند در این گونه موارد به دلیل محدودیت‌های تكنیكی در كاشت توصیه می‌شود بیمار را از انجام آن منصرف نماییم.
كاشت ابرو بصورت فولیكول‌های یک یا دو تار موئی جدا شده و سوراخ‌های پوست با استفاده از ابزار بسیار ظریف و كوچک ایجاد می‌شود تا محل كاشت كاملا مشخص باشد.

عوارض کاشت ابرو

بعد از انجام كاشت مختصر تورم و شاید كمی كبودی زیر چشم ایجاد شود كه چند روز از بین می رود.

بهترین کاندیدهای کاشت ابرو چه کسانی هستند؟

بهترین كاندید كاشت ابرو افرادی هستند كه یا كاملا ابرو ندارند و یا این كه قسمتی از ابرو را از دست داده‌اند می‌خواهند در همان محل قبلی ابروها كاشت انجام شود و یا خانم‌هایی كه تاتو ابرو انجام داده‌اند و مایلند كه در روی محل تاتو شده بدون مو است مو كاشت شود.
در خانم‌ها‌یی كه مایلند فقط دم ابروها را بالاتر ببرند نیز انجام می‌شود و بهتر از انجام جراحی و كشیدن پوست بالای ابروها است زیرا هیچ اسكار و یا جایگاه زخمی باقی نمی‌گذارد.

محدودیت‌ها و مشكلاتی كه در كاشت ابرو وجود دارد عبارتند از:

1. موها معمولا از سر برداشته می‌شوند بنابراین سرعت رشدشان مانند همان موی‌سر است و پس از بلند شدن باید هر 2 هفته یكبار كوتاه شوند و همچنین از نظر جنس و ضخامت و رنگ كاملا هم‌رنگ موی ابروها نیستند ولی امكان دارد به مرور زمان تا حد زیادی شبیه موهای ابرو گردند ولی این مطلب همیشه رخ نمی دهد.

2. فاصله موهای كاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو هستند. البته با تكرار جلسات پیوند می‌توان این فاصله‌ها را كمتر كرد. این در مورد كسانی كه تاتو دارند و روی تاتو مو كاشت می‌دهند مشكلی ایجاد نمی‌كند زیرا تاتو این فاصله‌ها را مخفی می‌كند.

3. موهای ابروی طبیعی نسبت به پوست حالت خوابیده داشته و زاویه این خواب بسته به موضع ابرو 10 تا 600 درجه است. كاشت تاج ابرو مشكل خاصی ندارد زیرا در این منطقه زاویه خروج موها از پوست حداكثر می‌باشد ولی هر چه به سمت انتهای ابرو می‌رویم به دلیل كمتر شدن زاویه فوق و خوابیده‌تر شدن موها، كاشت موها از نظر تكنیكی مشكل‌تر می‌شود به طوری كه در دم ابرو به سختی می‌توان موها را عینا با خواب طبیعی ابرو كاشت. راه جلوگیری از بروز این مشکل مصرف بند فشاری به مدت 2 هفته بعد از عمل می‌باشد. همچنین چرب كردن موهای ابرو باعث خوابیده‌تر شدن ابروی كاشته شده می‌شود.

4. به دلیل جابجائی موها از پوست سر به ناحیه ابرو و دسترسی كه به پیاز موها دارد، می‌شود موهای كاشت شده 2ـ4 هفته پس از كاشت دچار ریزش شده لذا فرد بایستی حداقل 3 تا 6 ماه صبر كند تا موها مجددا رشد كنند.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.تعداد بازدید از این مطلب: 12423
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *