ابروها در زیبایی صورت و اعتماد به نفس نقش بسیار مهمی دارند و از طرف دیگر وظیفه مهمی در ایجاد ارتباط برقرار کردن با دیگران و بیان احساسات دارد.

نقش اصلی ابرو

  1. محافظت چشم‌ها در مقابل جریان روبه پایین عرق از پیشانی می‌باشد.
  2. همچنین جلوگیری از تابش نور آفتاب چشم‌ها می‌کند.

از دست دادن ابروها باعث ایجاد استرس شدید و عدم اعتماد به نفس می‌شود و بیمار هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه خواهد کرد.

علل از دست دادن ابروها

1. آسیب به ابرو از طریق ضربه مانند تصادف، سوختگی، موادشیمیائی، برق گرفتگی و غیره.
2. عدم رویش مو به دلیل مادرزادی.
3. کندن مکرر موهای ابرو توسط موچین در خانم‌ها.
4. بیماری‌های موضعی پوست مانند لوپوس پوستی،آلوپسی آره آتا، سالک و غیره.
5. کندن ابرو با دست به دلیل وسواس یا عادت در تریکوتیلومانیا.
6. بیماری‌های هورمونی.
7. اشعه‌درمانی، شیمی‌درمانی.

به گفته دکتر مریم ملکی اغلب خانم‌ها به صورت هفتگی یا ماهیانه موهای ابروهایشان را با موچین مرتب می‌کنند یا به اصطلاح بر می‌دارند که تکرار این کار سبب سست شدن و ضعیف شدن ریشه موها شده و در داراز مدت موجب از بین رفتن دائم و یا نازک شدن شدید ابرها می‌شود. در واقع شایع‌ترین علت مراجعه خانم‌ها برای پیوند ابرو همین مسئله است.

در ابتدا باید علت ریزش موی ابرو بررسی شود و در صورت امکان تحت درمان قرار گیرد. زیرا در صورت عدم کنترل این دسته از علل ریزش ابرو حتی با کاهش ابرو هم احتمال ریزش مجدد موهای کاسته شده وجود دارد. مثلا در صورت وجود تریکوتیلومانیا کاشت ابرو فایده‌ای ندارد و بایستی ابتدا فرد به روانپزشک معرفی شده و پس از درمان آن اقدام به کاشت نمود.

گاهی فرد دارای ابروی طبیعی است ولی از مدل راضی نیست و فرضا می‌خواهد آن را بالاتر بیاورد و یا قوس آن را بیشتر کند. گاهی هم ابروها باریک و نازک است و فرد مایل است آن را پهن‌تر و ضخیم‌تر کند در این گونه موارد به دلیل محدودیت‌های تکنیکی در کاشت توصیه می‌شود بیمار را از انجام آن منصرف نماییم.
کاشت ابرو بصورت فولیکول‌های یک یا دو تار موئی جدا شده و سوراخ‌های پوست با استفاده از ابزار بسیار ظریف و کوچک ایجاد می‌شود تا محل کاشت کاملا مشخص باشد.

عوارض کاشت ابرو

بعد از انجام کاشت مختصر تورم و شاید کمی کبودی زیر چشم ایجاد شود که چند روز از بین می رود.

بهترین کاندیدهای کاشت ابرو چه کسانی هستند؟

بهترین کاندید کاشت ابرو افرادی هستند که یا کاملا ابرو ندارند و یا این که قسمتی از ابرو را از دست داده‌اند می‌خواهند در همان محل قبلی ابروها کاشت انجام شود و یا خانم‌هایی که تاتو ابرو انجام داده‌اند و مایلند که در روی محل تاتو شده بدون مو است مو کاشت شود.
در خانم‌ها‌یی که مایلند فقط دم ابروها را بالاتر ببرند نیز انجام می‌شود و بهتر از انجام جراحی و کشیدن پوست بالای ابروها است زیرا هیچ اسکار و یا جایگاه زخمی باقی نمی‌گذارد.

محدودیت‌ها و مشکلاتی که در کاشت ابرو وجود دارد عبارتند از:

1. موها معمولا از سر برداشته می‌شوند بنابراین سرعت رشدشان مانند همان موی‌سر است و پس از بلند شدن باید هر 2 هفته یکبار کوتاه شوند و همچنین از نظر جنس و ضخامت و رنگ کاملا هم‌رنگ موی ابروها نیستند ولی امکان دارد به مرور زمان تا حد زیادی شبیه موهای ابرو گردند ولی این مطلب همیشه رخ نمی دهد.

2. فاصله موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو هستند. البته با تکرار جلسات پیوند می‌توان این فاصله‌ها را کمتر کرد. این در مورد کسانی که تاتو دارند و روی تاتو مو کاشت می‌دهند مشکلی ایجاد نمی‌کند زیرا تاتو این فاصله‌ها را مخفی می‌کند.

3. موهای ابروی طبیعی نسبت به پوست حالت خوابیده داشته و زاویه این خواب بسته به موضع ابرو 10 تا 600 درجه است. کاشت تاج ابرو مشکل خاصی ندارد زیرا در این منطقه زاویه خروج موها از پوست حداکثر می‌باشد ولی هر چه به سمت انتهای ابرو می‌رویم به دلیل کمتر شدن زاویه فوق و خوابیده‌تر شدن موها، کاشت موها از نظر تکنیکی مشکل‌تر می‌شود به طوری که در دم ابرو به سختی می‌توان موها را عینا با خواب طبیعی ابرو کاشت. راه جلوگیری از بروز این مشکل مصرف بند فشاری به مدت 2 هفته بعد از عمل می‌باشد. همچنین چرب کردن موهای ابرو باعث خوابیده‌تر شدن ابروی کاشته شده می‌شود.

4. به دلیل جابجائی موها از پوست سر به ناحیه ابرو و دسترسی که به پیاز موها دارد، می‌شود موهای کاشت شده 2ـ4 هفته پس از کاشت دچار ریزش شده لذا فرد بایستی حداقل 3 تا 6 ماه صبر کند تا موها مجددا رشد کنند.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.


تعداد بازدید از این مطلب: 0
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.