لیپوساکشن درحال حاضر بیشترین جراحی زیبائی است که درجهان انجام می شود.
تجمع چریب در بعضی ازنواحی بدن مانند پهلو ها ،شکم ، کنارران ، غبغب و….در زن ومرد اغلب بصورت ارثی است ومی تواند به شدیدترین رژیم های غذایی وورزشهای لاغری هم مقاوم باشند .
لیپوساکشن برای اولین بار ذر سال 1974توسط دکتر فیشر در ایتالیا انجام شد.
در این روش لیپوساکشن پس از تزریق سرم حاوی داروهای بیحسی به زیر پوست وسیله ای لوله ای شکل (کانولا )به طول 20سانتیمتر وقطر 3-2 میلی متر ازطریق سوراخ کوچکی (5mm)وارد چربی زیرپوست می شود واین کانولا به دستگاه لیپوساکشن وصل می شد که توسط مکش دستگاه وتونلهای ظریفی در چربی ایجاد می کند .(چربی کنده شده توسط کانولا )

در روش تامیسنت لیپوساکشن فرد کاملا هوشیاراست ومحلول تامیسنت به چربی زیر پوست تزریق می شود تا آنرا سفت وترد کند .این محلول از ماده بیحسی (لیدوکائین )، سرم وآدرنالین دقیق شده تشکیل شده است .این محلول کاملا منطقه مورد نظر رابیحس می کند ودر ضمن باعث می شود که جلوی خونریزی رابگیرد . این کلنیک به نظر ساده می رسد اما به مهارت وتجربه زیلد همراه با صبر وحوصله پزشک نیازمند است .

لیپوساکشن جایگزین کاهش وزن ویا درمان چاقی نیست وبرای افرادی کاربرد دارد که فقط دچار چاقی موضعی هستند و20%تا10% اضافه تر از وزن ایده آل هستند .

عوارض لیپوساکشن به روش تامیسنت بدون بیهوشی می تواند امکان لیجاد ناصافی در سطح پوست باشد .زیرا چربی خارج شده ممکن است بصورت یکنواخت برداسته نشود ودر بعضی مناطق برجستگی ویا فرورفتگی راسبب شود.
همچنین تورم ، کبودی درد پس از عمل از عوارض دیگر آن است و امکان آمبولی چربی نیز وجود دارد ولی در روش تامیسنت احتمال آن بسیار پایین تر از روش لیپوساکشن یا بیهوشی عمومی است .
معمولا عوارض لیپوساکشن در مواردی که حجم چاقی موضعی زیاد و وسیع نباشد کم است وفقط درد وتورم مختصری دارد .

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224


تعداد بازدید از این مطلب: 0
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.