FDA به پزشکان متخصصین زیبایی در خصوص استفاده از کرم ها ، پمادها یا ژل های حاوی داروی بیحس کننده موضعی مانند لیدوکائین ، تتراکائین ، بنزوکائین و پیروکائین هشدار داد. این محصولات بطور وسیع در روش های درمانی و زیبایی و به منظور کاهش دادن درد ، سوزش و خارش مورد استفاده قرار می گیرند.FDA تعداد زیادی از این محصولات را مورد تایید قرار داده و تعدادی از آنها را محدود به تجویز پزشک نموده است. تعدادی نیز نیاز به تجویز پزشک ندارند و توسط مصرف کنندگان تهیه می شوند. در مواردی که این مواد بدون نظارت پزشک مورد استفاده قرار می گیرند ، ممکن است بیمار با مصرف مقادیر زیاد این کرم ها به روی پوست ، زندگی خود را به خطر انداخته و حتی منجر به مرگ ناگهانی شود.
به همین دلیل لازم است در صورت استفاده از کرم های بیحس کننده موضعی موارد زیر رعایت گردد:
استفاده از کرم های موضعی مورد تائید FDA
استفاده از کرم های موضعی دارای غلظت کم دارویی بیحس کننده.
مشورت با پزشک در مورد نحوه استفاده دوزایمن دارو.
خطرات استفاده از این کرم ها در موارد زیر افزایش می یابد :
در صورتیکه کرم یا ژل حاوی چند داروی بیحس کننده باشد.
دو یا چند کرم بیحس کننده موضعی بطور همزمان استفاده شوند.
کرم در نواحی وسیع بدن مانند ران ، شکم و غیره استفاده شود.
موضع استفاده بوسیله پوشش های پلاستیکی ، بانداژ و غیره پوشیده شود.
دارو به مدت طولانی روی موضع باقی بماند.
در صورت استفاده از آن در کودکان ، بیماران قلبی و بیماران کبدی.
درمان رضایت بخش Vitiligo با Narrow-Band UVB
Des Groseiller و همکارانش در دانشگاه اوتاوا ، مطالعه ای بر روی 50 بیمار مبتلا به Vitiligo بوسیله Naroow-band UVB انجام دادند. متوسط سن بیماران در زمان درمان 4/41 سال ، متوسط شروع بیماری در سن 31 سالگی و اکثریت بیماران دارای فتوتیپ 3 تا 5 بودند. محققین پاسخ درمانی را براساس درصد پیگمانتاسیون مجدد ملانوسیت ها به سه گروه ضعیف (0 تا 33%)- خوب (33 تا 66%) و خیلی خوب (66 تا 100) طبقه بندی کردند. بیش از 70% پلاکهای صورت و 60% پلاکهای بدن پاسخ درمانی خیلی خوب داشتند.
موفقیت درمان در اندام ها کمتر بود و تنها در 10% از پلاک های دست و پا پاسخ درمانی خیلی خوب مشاهده شد. محقق اعلام می دارد پاتوفیزیولوژی استفاده از این نور در درمان ویتیلیگو عبارت است از تحریک ملانوسیت هایی ، که هنوز در انتهای فولیکولها مو وجود دارند ، در جهت تکثیر و باز گرداندن رنگ پوست.
عوارض این درمان شامل خارش ، درد ، قرمزی ، سوختگی (بویژه در نوک پستانها) ، تاول لب و تحریک مجدد ضایعات هرپسی است. Narrow-band UVB برای بیماران دارای پوست های خیلی روشن مناسب نیست چون باعث تیره شدن زمینه نرمال و مشخص تر شده ویتیلیگیو می شود. محقق معتقد است Narrow-band UVB ایمن ترین و موثرترین مدالیته درمانی است چراکه ، نه ترکیب Psoralen با UVA و نه کرم های کورتیزون ، رضایت کامل بیمار و پزشک را در بر ندارند. چنانچه بیمار از درمان کلینیکی رضایت داشته باشد می تواند درمان را با دستگاه های خانگی ادامه دهید.

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)
تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.