نورهای مصنوعی باید به گونه ای طراحی شوند که کمترین تلاقی را با ریتم 24 ساعته بدن انسان داشته باشد. با داشتن اصول و ذهنیتی بر احتیاط ، پیشنهادات عملی برای طراحی صحیح نورهای داخل و خارج محیط وجود دارند که می توان از آنها برای سلامت انسان در پیرامونشان بهره برد.
1-بهترین میزان نور برای روشن کردن یک محیط استفاده از نور طبیعی روز است و اگر در بعضی از دفاتر پنجره ای وجود ندارد ، باید از نور ی غیر درخشنده و روشن که طول موج ، کل نور سفید را دارد استفاده شود که برای ساعت 24 ساعته بدن ، حالت نور روز طبیعی تداعی شود.
2-فضای داخل محیط در شب باید تاریک باشد. طول موج های آبی حذف شوند و طول موج ها باید به سمت نورهای زرد یا نارنجی برود. مطالعه در نور لامپ های نئون به جای فلورسنت باعث می شود که چشم در معرض انتشار نور آبی نباشد.
3-تاریکی مطلق به هنگام خواب ارجح است. تلویزیون و چراغ خواب نباید به هنگام خواب روشن گذاشته شود.
4-در خیابان ها باید نوری محافظت شده و استاندارد نصب شده باشد تا ورود این نور را به داخل خانه ها به حداقل برساند.
5-چون دامنه انتشار نور آبی در سدیمی های تحت فشار کمتر است این لامپ بیشتر توصیه می شود.
6-ترکیب هارثون هالوژن و آهن و بخار جیوه اثر کمتری دارند و دامنه وسیعتری از نور آبی را منتشر می کند. نور سدیم کم فشار این امتیاز را دارد که از همه موثر تر باشد. به عنوان مثال سدیمی های کم فشار نسبت به دیگر منابع نور بیرونی بیشترین لومن را در هروات از خود خارج می کند.
سدیمی های کم فشار تنها یک طول موج نور زرد بر طول 589 نانومتر را منتشر می کند. و بنابراین کمتر باعث کاهش ترشح ملاتونین می شود. همچنین این لامپ ها توسط ستاره شناسان ترجیح داده می شود زیرا می توانند به راحتی آن را فیلتر کنند. ایراد لامپ های این است که مورد توجه عموم مردم نیست

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224


تعداد بازدید از این مطلب: 0
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224
دسته‌ها: دانستنی ها

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.