در ساعات اولیه صبح وقتی تاریکی هوا تقریباً به بالاترین حد خود می رسد بیشترین میزان ترشح ملاتونین را در بدن شاهد هستیم. اما با قرار گرفتن انسان در معرض نور ترشح آن متوقف می شود.
ترشح ملاتونین به رنگ نور شدت آن و مدت تابش به چشم ها بستگی خواهد داشت جالب توجه است که این اثر حتی با چشم های بسته نیز منتقل می شود.
کسانی که در اتاق خوابشان تاریکی محض حکمفرما نیست و با نورهایی مثل نور تلویزیون ، صفحه مانیتور ، نور چراغ مطالعه و چراغ خواب یا نوری که از خیابان ها و فضای بیرون از پنجره های بدون حفاظ (پرده)وارد اتاق خواب می شود به خواب می رود با توقف ملاتونین بد نشان مواجه می شوند.
یک اتاق معمولی در شرایط متعادل بین 15-18 لوکس روشنایی دارد. با این حال همه مردم به صورت صحیح به خواب نمی روند. نتایج نشان می دهد که نور تکرنگ قرمز 100 لوکس که به مقدار منطقی برای یک اتاق نشیمن است ، 403 ساعت طول می کشد که باعث توقف 50% از ملاتونین شود. شمع 66 دقیقه ، لامپ نئون 60 وات 39 دقیقه ، لامپ فلورنست دو لوکس58 وات دقیقه و نور سفید خالص LED 13 دقیقه از نظر محققان تکنولوژی ، نور از سال 1960 تا کنون پیشرفتهای زیادی کرده است.
از لامپ های نئون (نور زرد) تا لامپ های HID امروزی ، نورهای خیابان مثل نورهای جیوه ای پر فشار کهربایی رنگ ، نورهای سفید MH نورهای MV آبی ، سبز ، نور سفید فلورسنت ها با خروجی بالا ، انسان ها را به نسبت گذشته در معرض هر چه بیشتر طول موج نور آبی قرار می دهد،که این انتشار نور آبی بیشتر از هر چیز ترشح ملاتونین را متوقف می کند. بنابراین تحقیقات انجام شده بر روی انسان به این نتیجه رسیده اند که نور بسیار ضعیف حتی به مقدار 1 % نور آبی ترشح ملاتونین را بیشتر از هر رنگ نور دیگری متوقف می کند.

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224


تعداد بازدید از این مطلب: 1
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.