پروفایلو ژل حاوی اسید هیالورونیک است و به رفع چین‌و‌چروک صورت و لیفت آن کمک می‌کند. ژل پروفایلو یک پرکننده نیست و حجم‌دهی ندارد ولی به کمک لیفت و کلاژن‌سازی که در پوست صورت ایجاد می‌کند علاوه بر کاهش چروک ریز و سطحی، چروک عمقی مانند خط خنده نیز بهبود داده می‌شود و گونه‌ها کمی بالاتر می‌روند و در کل صورت جوان‌تر بنظر می‌رسد. دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو در اصفهان درباره ژل پروفایلو مطالب مفیدی تهیه کرده‌اند که در زیر در اختیار شما قرار داده می‌شود.

 • اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به‌طور طبیعی در پوست وجود دارد و نقش مهمی را در آبرسانی و حجم‌دهی به آن ایفا می‌کند.
 • تزریق این ماده سبب می‌شود کلاژن و الاستین پوست افزایش پیدا کند. این ماده خاصیت آبرسانی بسیار مهمی دارد و سبب شفافیت و بهبود قوام پوست می‌شود.
 • این روش، روشی منحصر به فرد برای رفع چروک‌های صورت است و زیبایی دوباره را برای شما به ارمغان می‌آورد.

انقلابی در زیبایی با پروفایلو

پروفایلو در واقع کاربرد درمانی دارد و صرفا زیبایی نیست، یعنی حجم‌دهی زیاد و اغراق آمیز صورت نمی‌گیرد. در واقع یک شکل‌دهی بسیار زیبا و طبیعی اتفاق می‌افتد. با این که حجم‌دهی زیادی ندارد اما یک لیفت بسیار قوی به خاطر تکنولوژی منحصر به فردش دارد.

روفایلو

شکل 1 ژل پروفایلو

ساختار مولکولی پروفایلو چگونه است؟

از پروفایلو در دنیا به عنوان یک فراورده Bioremodeling نام برده می‌شود. پروفایلو، تنها هیالورونیک اسید دارای تکنولوژی هایبرید (hybrid) هست و با استفاده از این تکنولوژی انحصاری جدید، ترکیبی 32 میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا (بین 1100-1400 کیلو دالتون) و 32 میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی کم (بین 80-100 کیلو دالتون) ایجاد شده است. بنابراین غلظت اسید هیالورونیک در یک سرنگ پروفایلو به 64 میلی‌گرم رسیده است. ایجاد این غلظت تا پیش از این غیرممکن بود. به همین دلیل با تزریق پروفایلو اسید هیالورونیک با غلظت بالا و پایین در یک ملکول پایدار همزمان به بیمار تزریق می‌شود که در نتیجه، اثر اسید هیالورونیک با وزن ملکولی پایین بر اپیدرم (آبرسانی HYDRO) انجام شود و اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا بر درم (لیفت پوست Hydrolift®) به طور همزمان موثر باشد و این، آن اثر بی‌نظیر پروفایلوست که باعث لیفت زیبا و بدون حجم‌دهی زیاد می‌شود و ماندگاری بالایی دارد. پروفایلو باعث تحریک تولید کلاژن تیپ ۱ و ۳ می‌شود و در پشت دست، قسمت شل و چروک خورده بازوها و نقاط با ریسک بالا مانند گردن به راحتی می‌توان تزریق کرد.

ساختار مولکولی پروفایلو

شکل 2 ساختار مولکولی پروفایلو

پروفایلو چگونه کار می‌کند؟

بر خلاف هیالورونیک اسید موجود در داروهای مزوتراپی، هیالورونیک اسید موجود در پروفایلو حدود 28 روز در پوست دوام می‌آورد. با انتشار آهسته اسید هیالورونیک موجود در پروفایلو در این مدت تحریک سنتز 4 نوع مختلف از کلاژن و الاستین صورت می‌گیرد. این تحریک منجر به بهبود کیفیت پوست و آبرسانی پوست در درم و اپیدرم می‌شود، همچنین تولید الاستین و هیالورونیک اسید درون‌زا افزایش یافته و به پوست جلوه جوان‌تری می‌بخشد.

پروفایلو با استفاده از یک فناوری ثبت اختراع و در نتیجه مجتمع‌های ترکیبی مشترک بین هیالورونیک با وزن مولکولی بالا و هیالورونیک با وزن مولکولی کم و بدون استفاده از ترکیبات شیمیایی پیوند عرضی تولید می‌شود. این ترکیب پایداری هیالورونیک را به تخریب آنزیمی و مکانیکی افزایش می‌دهند.

خواص منحصر به فرد پروفایلو

مجموعه این عوامل گفته شده در بالا باعث شده که خواص منحصر به فردی در ژل پروفایلو ایجاد شود:

 1. مدت اثر طولانی: ترکیب پیچیده پروفایلو باعث می‌شود اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا تا 8 برابر بیشتر در برابر تخریب مقاومت داشته باشد.
 2. ویسکوزینه پایین: ویسکوزینه پایین پروفایلو باعث می‌شود این اسید‌ هیالورونیک قابل تزریق با سوزن گیج 29 باشد. این مساله هم تزریق را با درد کمتر همراه می‌کند هم توزیع اسید هیالورونیک در پوست بهتر می‌شود.
 3. آهسته رهش بودن: اسید هیالورونیک با وزن ملکولی پایین به آرامی از ترکیب پروفایلو جدا می‌شود و به همین دلیل التهاب کمی ایجاد خواهد شد.
 4. سازگاری زیاد: اسید هیالورونیک با وزن ملکولی بالا توسط عوامل شیمیایی به هم متصل نشده بنابراین سازگاری آن با پوست بسیار زیاد می‌باشد.

مزایای تزریق پروفایلو چیست؟

این ژل مزایای زیادی برای پوست دارد. به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای بازسازی و جوانسازی صورت است. مزایای پروفایلو به شرح زیر هستند:

 • بهبود قوام پوست
 • افزایش سفتی
 • لیفت پوست
 • ایجاد شفافیت، صافی و درخشانی
 • آبرسانی قوی
 • کاهش چروک ریز پوستی

پروفایلو به چه صورت تزریق می‌شود؟

ژل پروفایلو در پنج نقطه از صورت تزریق می‌شود. این نقاط نباید به رگ‌های عصبی صورت نزدیک باشند. یک سی‌سی از این ژل در هر طرف صورت در ۵ نقطه تزریق می‌شود، به صورتی که در هر نقطه 0.2 سی سی ژل تزریق می‌شود. به نقاط زیبایی زیستی (Bio Aesthetic Points) معروف هستند. نقاط زیبایی زیستی این خاصیت را دارند که دور از اعصاب و رگ‌های مهم هستند و بیشترین میزان انتشار اسید هیالورونیک را دارا می‌باشند.

برای انجام این کار باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. از مراجعه به سالن‌های زیبایی و انجام این کار زیر نظر فرد غیرمتخصص به شدت بپرهیزید.

 نقاط زیبایی زیستی (Bio Aesthetic Points)

شکل 3 نقاط زیبایی زیستی (Bio Aesthetic Points)

روش تزریق پروفایلو مناسب چه کسانی است؟

مناسبترین سن برای تزریق پروفایلو سنین 30 تا 45 سال است. همچنین تا سن 65 سالگی می‌توان این تزریق را انجام داد. این روش، روشی مناسب برای رفع چین‌وچروک است و سبب لیفت صورت می‌شود. بعد از این که فرد وارد دهه 30 زندگی بشود کم‌کم کلاژن و الاستین پوستش کاهش پیدا می‌کند و همین امر سبب می‌شود که چین‌وچروک بر روی صورت پدیدار شود. به همین دلیل این روش برای افراد بالای 30 سال که قصد جلوگیری از پیری پوست را دارند توصیه می‌شود. علاوه‌بر این، استفاده از پروفایلو برای افرادی که پوستشان به آبرسانی قوی نیاز دارد بسیار مناسب است. آبرسانی مسئله بسیاری مهمی برای جلوگیری از پیری پوست است.

تزریق در این نقاط چه نتایجی برای پوست صورت دارد؟

تزریق پروفایلو نه تنها باعث کاهش روند آتروفی ناشی از پیری در این نقاط می‌شود و ناحیه گونه و زیر گونه را برجسته‌تر می‌کند بلکه باعث بهبود ظاهری کل صورت، افزایش سفتی و انعطاف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پذیری پوست و افزایش شفافیت پوست نیز خواهد شد. همچنین این تزریق باعث کاهش چروک‌های سطحی و حتی چروک‌‌های عمیق مثل خط خنده (nasolabial fold) می‌شود.

فواصل درمانی پروفایلو به چه صورت است؟

با توجه به این که پروفایلو ترکیب هیبرید مقاوم شده است، این ماده به هیالورونیداز طبیعی بدن مقاوم است و اجازه می‌دهد فواصل درمانی تحریک زیستی (Bio-Stimulation) که در روش‌های معمول به صورت هفتگی انجام می‌شده است، درفواصل بیشتری انجام شود. هرگاه اولین جلسه درمانی انجام شد، جلسه بعدی یک ماه بعد انجام می‌شود.

جلسه کنترل و سوم درمان، دوماه پس از جلسه دوم است. توصیه می‌شود این درمان هر 6 ماه تکرار شود. با کاهش تعداد جلسات درمانی، درد ناشی از تزریق و احتمالا کبودی هر جلسه کمتر می‌شود و نتیجه بهتری برای تحریک پوست به جوانسازی (Bio-Stimulation) ایجاد می‌شود.

آیا استفاده از ژل پروفایلو عوارض جانبی دارد؟

عوارض تزریق پروفایلو بسیار کم است. با این وجود مانند هر روش تزریقی دیگری مواردی ممکن است رخ دهد. این موارد به صورت زیر هستند:

 • کبودی
 • تورم
 • گرمی در ناحیه تزریق

بهتر است بدانید این عوارض، عوارض جانبی تزریق ژل پروفایلو نیستند بلکه عوارض تزریق با سرنگ هستند. این عوارض برای تمامی افراد رخ نمی‌دهد و تنها در برخی موارد گزارش شده‌اند.

تفاوت ژل پروفایلو و فیلر چیست؟

همان‌طور که اشاره کردیم این روش به هیچ‌ عنوان روشی حجم‌دهنده نیست. مهم‌ترین ویژگی پروفایلو خاصیت آبرسانی آن است که سبب شده است این روش طرفداران زیادی پیدا کند. اما وظیفه اصلی فیلرها پرکنندگی و حجم‌دهی آن‌هاست و برای کسانی مناسب است که تمایل دارند به بخش‌هایی از صورت خود حجم بدهند.

تفاوت ژل پروفایلو و فیلر

شکل 4 تفاوت ژل پروفایلو و فیلر

مراقبت‌های پس از تزریق پروفایلو کدامند؟

پس از تزریق پروفایلو می‌توانید به فعالیت روزمره خود ادامه دهید. اما باید به مواردی توجه داشته باشید:

 • تا 24 ساعت آرایش نکنید.
 • یک هفته فعالیت سنگین ورزشی نداشته باشید؛ به سونا نروید و از لمس ناحیه تزریق با دست آلوده تا 24 ساعت پرهیز کنید.

تزریق پروفایلو باعث می‌شود پیری پوست صورت کاهش یابد و ناحیه گونه به دلیل لیفتی که انجام می‌دهد کمی برجسته شود. بهبود ظاهر، افزایش شفافیت، سفتی و انعطاف‌پذیری پوست از دیگر اثرات این روش درمانی است. این روش سبب جوانسازی و بازسازی پوست می‌شود. به همین دلیل روشی بسیار مناسب برای کسانی است که می‌خواهند از پیری زود‌رس پوست جلوگیری به عمل بیاورند. زیبایی مسئله بسیار مهمی است اما بهتر است قبل از اقدام به استفاده از روش‌های زیبایی، روش مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید از زیبایی خود لذت ببرید. زیبایی بر زندگی فردی به ویژه اجتماعی فرد اثر بسزایی دارد و سبب می‌شود فرد موفق‌تر عمل کند.

هزینه تزریق پروفایلو

قیمت تزریق ژل پروفایلو براساس نیاز هر فرد متفاوت بوده و نیازمند بررسی و معاینه دقیق بیمار از سوی متخصص پوست می‌باشد.

در پایان دکتر ملکی می‌افزاید که روش‌های زیبایی باید زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرند. از انجام این روش‌ها در سالن‌های زیبایی و زیر نظر افراد غیرمتخصص به شدت بپرهیزید. این روش برای هر شخصی می‌تواند مفید باشد ولی در کشورمان به دلیل نوسانات ارز متاسفانه قیمت بالایی دارد و چون در سال اول ممکن است نیاز باشد حداقل سه بار تزریق شود برای بسیاری از افراد صرفه اقتصادی ندارد، به همین دلیل ما در کلینیک تخصصی هور تلاش می‌کنیم تا جایی که امکان داشته باشد از سایر روش‌ها با قیمت مناسب‌تر یا ماندگاری بیشتر جهت جوانسازی صورت استفاده کنیم و ژل پروفایلو را بیشتر در مواردی که گزینه بهتری وجود ندارد استفاده کنین، برای مثال در شلی و چروک گردن یا بازوها و یا افرادی که پوست صورت خشک و چروکیده دارند.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید. آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی) تلفن :03116662224

تعداد بازدید از این مطلب: 3324
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *