با بالا رفتن سن، خطوط و چین و چروک‌هایی بر روی پوست ظاهر می‌شود که ظاهر ناخوشایندی بر چهره فرد دارد. یکی از دغدغه‌های اصلی افراد این است که دنبال روش‌ها و درمان‌هایی برای رفع این چین و چروک‌ها و جوانسازی چهره خود می‌باشند. امروزه با پیشرفت‌ علم روش‌های بسیاری برای جوانسازی چهره و زیبایی وجود دارد که در ادامه به درمان‌های زیبایی که به جوان‌تر شدن شما کمک می‌کند و باعث رفع و بهتر شدن خطوط و چین و چروک پوست می‌شود، اشاره کرده‌ایم.

جوان‌سازی

بوتاکس و بالا کشیدن ابروها

در این عمل زیبایی معمولا پوست اطراف و بالای ابروها کمی به بالا کشیده می‌شود به طوری که انحنای طبیعی ابرو چند میلی‌متر بالاتر قرار می‌گیرد. تزریق بوتاکس با آرام کردن عضلات زیرین به منظور صاف کردن پوست و آرام کردن عضلات بین ابروها اثر می کند. این کار به عضلات پیشانی اجازه می دهد تا عضلات آرام شده بین ابروها را بالا بکشند و در نتیجه موجب بالا رفتن ابروها و نمایان شدن بیشتر چشم ها شود.

لیفت ابرو با بوتاکس

درمان خطوط عمقی پیشانی

در فرایند پیری بخشی از حجم صورت از دست می‌رود و پوست اضافی و فضای خالی در طرفین چشم‌ها و شقیقه‌ها باقی می‌ماند. با پر کردن این نواحی گود شده و پر کردن عمق خطوط پیشانی به کمک روش‌های زیبایی ساده مانند تزریق فیلرهای پوستی (ژل) چهره جوان‌تر می‌شود.

انواع خطوط چهره

رفع چروک های گوشه ی چشم

چروک‌های گوشه چشم یا خطوط پنجه کلاغی به خطوط ریزی گفته می‌شود که به ‌صورت شعاعی از گوشه چشم شروع می‌شوند. این چروک‌های چشم با قرارگیری زیاد در معرض آفتاب و دود سیگار شدیدتر می‌شود. تزریق بوتاکس به راحتی می‌تواند این خطوط را با ضعیف کردن عضلات برطرف نماید.

‎خط خنده و چین بین لب و چانه

چین‌های نازولابیال (چین بین بینی و لب) یا خط خنده و منتولابیال (چین بین لب و چانه) باعث غمگین به نظر رسیدن چهره می‌شوند. این چین‌ و چروک‌ها اولین علائم پیری چهره هستند. درمان آن با فیلرهای حجم دهنده انجام می‌شود که حجم را به این نواحی بازگردانده و تولید کلاژن در این نواحی را تحریک می‌کند.

‎ رفع چین ناودان اشکی

پف زیر چشم، تیرگی زیر چشم و گودی زیر چشم‌ها باعث می‌شود حتی چهره جوان، پیر و خسته به نظر برسد. به علت کاهش رطوبت و حجم پوست، ناحیه بین چشم‌ها و بینی که ناودان اشکی نام دارد، فرو رفته و خالی به نظر برسد و همین امر باعث خسته به نظر رسیدن چهره می‌شود. با کمک تزریق فیلر نرم به راحتی می‌توان این ناحیه را پر کرده، گودی زیر چشم را محو کرد و چهره را جوان‌تر نمود. در صورتی که از نتایج راضی نباشید می‌توان به راحتی آن را به حالت اول بازگرداند.

تزریق ژل زیر چشم

‎ برجسته کردن گونه‌ها

مشخص‌ترین نشانه فرایند پیری در ناحیه سیب گونه دیده می‌شود. بازگرداندن حجم از دست رفته این ناحیه باعث جوان شدن چهره می‌شود. بدون این که نیازی به تحمل درد کاشت گونه داشته باشید می‌توانید از داشتن گونه‌هایی زیبا و برجسته لذت ببرید. این کار با استفاده از فیلرهای با چگالی بالا انجام می‌گیرد. هنگامی که پوست روی گونه با استفاده از این مواد پر و کشیده می‌شود، خط خنده نیز کشیده شده و عمق آن کاهش می‌یابد و افتادگی گونه‌ها اصلاح می‌شود.

تزریق ژل به گونه

رینوپلاستی غیر جراحی

تقریبا همه افراد برجستگی یا قوز بینی با درجات مختلف، انحراف بینی یا نوعی بدشکلی بینی دارند. بسیاری از این افراد که تمایل به تغییر اندازه بینی خود با جراحی ندارند، می‌توانند رینوپلاستی غیر جراحی (با تزریق ژل) انجام دهند. همچنین این روش گزینه خوبی برای بیمارانی است که قوز بینی دارند، افتادگی مختصر نوک بینی دارند و یا پل بینی مسطح (بینی آسیایی) یا نوک بینی پهن با برجستگی کم دارند. در صورتی که از نتایج راضی نباشید می‌توان به راحتی آن را به حالت اول بازگرداند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به مقاله زیبایی بینی بدون جراحی مراجعه کنید.

اصلاح فرم و نوک بینی با تزریق ژل

اصلاح لبخند

با چند تزریق بوتاکس در نواحی استراتژیک می‌توان از بالا رفتن بیش از حد گوشه‌های لب بالا به سمت بالا در هنگام خندیدن و دیده شدن لثه جلوگیری نمود. با این روش لبخندی زیبا را به خود هدیه دهید.

اصلاح طرح لبخند

برجسته کردن چانه

با افزایش سن چانه کشیده وافتاده می‌شود. با استفاده از فیلرمی‌توان مشکل بلند بودن چانه و یا کوتاه بودن آن را حل نمود. خطوطی که از گوشه‌های لب به سمت چانه کشیده می‌شود را می‌توان با استفاده از فیلرازبین برد. همچنین در صورتی که چال چانه داشته باشید و از آن ناراضی باشید، می‌توانید با فیلر آن را پر کنید. افرادی که چانه کوچک یا عقب دارند گزینه بسیار مناسبی برای تزریق فیلر هستند و نتیجه بلافاصله قابل ملاحظه است.

برجسته کردن چانه

برجسته کردن لب‌ها

درهرسنی می‌توان لب‌ها را پر، گوشتی و برجسته نمود. با استفاده از فیلر علاوه‌ بر ایجاد زیبای طبیعی در لب‌ها، می‌توان مشکلاتی مانند نازک بودن، چین و چروک لب و غیرقرینگی را برطرف نمود. با کمک فیلر می‌توان حجم از دست رفته را به لب‌ها بازگرداند. این روش بسیار سریع و راحت است. همچنین می‌توان گوشه‌های پایین افتاده لب را به سمت بالا کشیده و چهره را شادتر و شاداب‌تر نشان داد. در صورتی که از نتایج راضی نباشید می‌توان به راحتی با تخلیه فیلر، آن را به حالت اول بازگرداند. اگر قصد برجسته کردن لب‌های خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم به مواردی که در مقاله نکات قبل از تزریق ژل لب توضیح داده‌ایم، توجه نمایید.

تزریق ژل لب

زاویه ‌‌سازی صورت

با تزریق فیلر می‌توان خط فک را تقویت کرد و جوانی را به نیمه پایینی صورت بازگرداند. همچنین افرادی که صورت باریک و کشیده دارند، دکتر مریم ملکی با اشراف روش‌های زیبایی‌شناسی صورت و اصلاح تناسب‌ها و زوایای صورت، به راحتی می‌تواند فرم صورت شما را اصلاح کرده و زیباتر و جذاب‌تر کند. با فرم‌دهی و زاویه ‌سازی فک با تزریق ژل می توان این نواحی را برجسته کرد و به اصطلاح زاویه‌ دار نمود و زیبایی خاصی برای کل صورت ایجاد کرد.

زاویه دار کردن فک و صورت

لیفت گردن نفرتیتی

لیفت گردن نفرتیتی سبب کشیده شدن پوست به سمت بالا و به حداقل رسیدن چین‌ها و شلی و افتادگی پوست فک پایین می‌شود در نتیجه ساختار استخوانی برجسته ‌تر و نمایان می‌شود. علاوه بر این تزریق بوتاکس در باندهای عمودی گردن (باندهای برجسته‌ عمودی که با افزایش سن در گردن مشهود می‌شود) افتادگی ناحیه زیر فک را کاهش داده و چین و چروک گردن را برطرف می‌کند.

 تزریق بوتاکس در گردن و لیفت گردن نفرتینی

تعریق زیر بغل و کف دست

تعریق بیش از حد (هیپرهیدروز) می‌تواند کیفیت زندگی بیماران را به شدت تحت تاثیر قرار دهد، به شکلی که در روابط اجتماعی شغلی و همچنین فعالیت‌های روزانه تداخل ایجاد می‌کند. درمان غدد عرق درپوست با بوتاکس سبب مهارشدن استیل کولین می‌گردد و در نتیجه تولید عرق نیز کاهش می‌یابد .مقدار کم تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل یا کف دست، باعث جلوگیری از تولید عرق در این نواحی می‌شود. نتایج این درمان تا 10 ماه حفظ می‌شود.

حذف موهای زائد

لیزر الکس در برطرف کردن دائمی موهای زائد در تمام نواحی بدن از جمله زیر بغل، بالای کمر، اطراف ابرو، ساق پا، موی جلوی گوش و غیره بسیار موفق است. لیزر موهای زائد باعث تخریب دائمی بیشتر فولیکول‌های مو می‌شود و در زمان محدودی می‌تواند صدها فولیکول مو را از بین ببرد. پوست ناحیه لیزر شده، مخصوصا ساق پا و صورت صاف و لطیف می‌شود و فاقد لکه‌های پوستی ناشی از موهای زیر پوستی.

لیزر موهای زائد

جوان کردن دست‌ها

به مرور زمان با افزایش سن، پوست دست حتی سریع ‌تر از چهره پیر می‌شود. با استفاده از ترکیبی از فیلر و لیزرهای غیر تهاجمی می‌توان نتایج شگفت ‌انگیزی دراین زمینه به دست آورد. با این روش‌ آی‌ پی ال پیشرفته می‌توان لکه‌های سطحی پشت دست‌ها را بدون عارضه محو کرد.

جوانسازی ذست‌ها

جوان کردن پوست پا

یکی از علائم پیری در همه افراد خشکی، چین و چروک، پوست ضخیم و پینه‌های تشکیل شده در پا و به خصوص در اطراف پاشنه و بالشتک پا و همچنین رشد ناخن به داخل گوشت است. یک درمان خانگی فوری غوطه ‌ور کردن مچ پا در آب گرم مخلوط با مقداری نمک دریا و استفاده از سنگ ‌پا برای جدا کردن لایه سلول‌های مرده می‌باشد. سرعت تبدیل سلولی در کف پا بسیار بالا است بنابراین باید مرتبا این ناحیه را با روش گفته شده لایه ‌برداری نمایید.

روش دوم این است که دو تا سه شب در هفته پیش از خواب پا را با مقداری وازلین ماساژ بدهید. جوراب مشکی بپوشید تا رطوبت با حفظ شود و در طول شب رطوبت رسانی کافی انجام شود. همچنین هنگامی که لوسیون یا مرطوب‌ کننده به ساق پای خود می‌زنید، کف پا را فراموش نکنید. با این کار خشکی پا برطرف شده و لایه‌برداری ملایمی انجام می‌شود.

جوان‌سازی پوست پا

کشیدن و سفت کردن پوست

‎فناوری هایفوتراپی، آر اف فرکشنال و تیکسل روش‌های جدید و بسیار کم عارضه برای سفت کردن و کشیدن پوست در مراحل اولیه چین و چروک و شل شدن پوست و بافت‌های زیر پوست اطراف گردن و صورت هستند. با این درمان خط فک مشخص ‌تر شده و چهره جوان ‌تر می‌شود. این روش بسیار راحت و سریع بوده و برای بهبود کانتورهای صورت و حتی شکم، بازو، ران و باسن بدون جراحی و عوارض انجام می‌شود.

هایفوتراپیتعداد بازدید از این مطلب: 2740
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *