لیزر جنسیس Genesis یک روش منحصربه‌فرد در جوان‌سازی است که روند طبیعی کلاژن‌سازی پوست را تحریک می‌کند، اثرات ناشی از افزایش سن و تماس بیش از حد با نور خورشید را خنثی می‌کند و پوستی درخشان و شفاف و صاف‌تر برای شما ایجاد می‌کند. در ادامه دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو در اصفهان به توضیحات بیشتر در این رابطه می‌پردازد.
لیزر جنسیس از انواع لیزر غیرتهاجمی است که به کمک آن می‌توان رنگ پوست را یکدست و روشن کرد، همچنین چین و چروک‌های ظریف پوست را کاهش داد و اسکارها، منافذ باز پوستی و جوش فعال را درمان کرد. این لیزر گرما تولید می‌کند، با ایجاد گرما در پوست سبب می‌شود تا تولید کلاژن پوست تحریک شود، همچنین با کم کردن رنگدانه‌های پوست باعث روشن شدن آن می‌شود و بدین ترتیب قوام و رنگ پوست به حالت طبیعی و سالم باز می‌گردد.

جوانسازی پوست با لیزر جنسیس

از لیزر جنسیس می‌توان در درمان روزاسه ، آکنه و اسکارهای آکنه بسیار استفاده کرد، مخصوصا که برخلاف سایر لیزرهای فرکشنال اربیوم و سی او تو (CO2) هیچ اثری از زخم، قرمزی یا تورم روی پوست به جا نمی‌گذارد. این لیزر معمولا نیاز به 3 تا 5 جلسه درمان است و مزیت بزرگ آن همین است که بعد از انجام، دوره نقاهت ندارد و حتی می‌توانید بعد از انجام لیزر به سر کار خود بروید.

رفع اسکار آکنه با لیزر جنسیس

این لیزر کاربردهای مختلفی در جوانسازی و رفع مشکلات پوستی دارد که برخی کاربردهای آن عبارت‌اند از:

  
 • قرمزی پوست صورت
 • 
 • منافذ باز
 • 
 • اسکار آکنه، جراحی یا سوختگی
 • 
 • صاف و یکدست نبودن قوام پوست
 • 
 • روزاسه
 • 
 • مویرگ‌های صورت
 • 
 • آکنه التهابی
 • 
 • کک و مک
 • 
 • لک و تیرگی پوست
 • 
 • چین و چروک‌ها

لیزر جنسیس


آیا لیزر جنسیس برای پوست‌های تیره کاربرد دارد؟

به گفته دکتر ملکی، همان‌طور که می‌دانید بسیاری از لیزرها را در پوست تیره نمی‌توان به‌راحتی انجام داد یا در فصل تابستان که آفتاب بیشتر است انجام نمی‌دهند، چون احتمال عوارض و تیرگی پس از التهاب دارد. در مورد لیزر جنسیس می‌توان گفت که برای تمام انواع پوست قابل انجام است، حتی پوست‌های خیلی تیره و حتی در تابستان؛ به عبارت دیگر از آنجا که این نوع لیزر غیرتهاجمی است و گرما را در عمق پوست ایجاد می‌کند، می‌تواند برای تمامی انواع پوست‌ها مفید باشد.

درمان تیرگی پوست با لیزر جنسیس

نحوه کار لیزر جنسیس

لیزر جنسیس نوعی لیزر غیرتخریبی «ان دی یگ» است که با پروب دستگاه با پوست تماس ندارد ولی با برخورد پرتوهای لیزر با پوست تولید گرما می‌کند. این گرما در عمق پوست ایجاد می‌شود و تولید طبیعی کلاژن را تحریک می‌کند. کلاژن تولید شده سبب سفت شدن و بهبود قوام پوست، کم شدن چین‌های پوستی و صاف شدن اسکارها می‌شود. لیزر جنسیس باعث شکسته شدن رنگدانه‌های پوستی می‌شود و از این طریق رنگ پوست و لکه‌های پوستی روشن‌تر می‌شود.
همچنین منافذ پوستی نیز طی اعمال این لیزر بر پوست بسته می‌شوند و پوست سطحی صاف‌تر و یکدست‌تر پیدا می‌کند. گرمای تولید شده توسط این لیزر سبب کشته شدن باکتری‌های سطح و زیر پوست شده و مانع عود آکنه می‌شود. قبل از انجام لیزر جنسیس نیاز به مراقبت و کار خاصی نیست، فقط باید محل لیزر را کاملا تمیز کنید و وقتی محل لیزر کاملا تمیز و ترجیحا شسته شد، می‌توانید لیزر را شروع کنید.

نحوه کار با لیزر جنسیس


چند جلسه درمان با لیزر جنسیس نیاز است؟

برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به چند جلسه لیزر جنسیس است. معمولا سه تا پنج جلسه لیزر با فاصله یک تا سه هفته انجام می‌شود. برای برخی از افراد با مشکلات شدیدتر ممکن است تا نُه جلسه لیزر نیز انجام شود. دکتر مریم ملکی با استفاده از روش‌های تلفیقی تعداد جلسات را به حداقل می‌رساند.


از لیزر جنسیس برای کدام قسمت‌های بدن می‌توان استفاده کرد؟

از لیزر جنسیس برای جوان‌سازی پوست صورت و برطرف کردن مشکلات پوست گردن، صورت و قفسه سینه استفاده می‌شود. جوان‌سازی دست‌ها هم با این لیزر قابل انجام است. می‌توان برای دیگر نواحی بدن که دچار پیری زودرس پوست شده‌اند هم از این روش استفاده کرد.


آیا لیزر جنسیس درد دارد؟

لیزر جنسیس دردناک نیست و حتی برای انجام آن نیازی به استفاده از کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی هم نیست. ممکن است نوعی حس گرم شدن پوست به همراه حالت سوزن سوزن شدن در حین درمان داشته باشید که اصلا ناراحت‌کننده نیست.درمان آکنه با لیزر جنسیس

انجام لیزر جنسیس چقدر طول می‌کشد؟

انجام لیزر در حدود ده دقیقه تا یک ربع طول می‌کشد. خوشبختانه این نوع لیزر هیچ نوع اثرات ظاهری پوستی ایجاد نمی‌کند و بعد از لیزر می‌توانید به سر کار خود برگردید.


ماندگاری لیزر جنسیس چقدر است؟

نتایج و فواید لیزر جنسیس با گذشت زمان خود را نشان می‌دهد و بیشترین اثرات در مدت 6 ماه قابل مشاهده خواهد بود. در مورد اسکارها، لیزر جنسیس می‌تواند اثرات دائمی داشته باشد و سبب بهبود همیشگی اسکارها شود؛ اما از نظر جوان‌سازی تکرار جلسات درمانی توصیه می‌شود (فراموش نکنید که زمان توقف‌ناپذیر است و هر لحظه که می‌گذارد، یک لحظه پیرتر می‌شوید). بر اساس وضعیت بدن، اثرات لیزر می‌توانند تا بیش از یک سال هم دوام داشته باشند.

رفع قرمزی و منافذ باز پوست با جنسیس


مراقبت‌های بعد از لیزر جنسیس

بعد از انجام لیزر جنسیس کرم ترمیم‌کننده روی پوست شما مالیده می‌شود و ممکن است محل لیزر مختصری قرمز شده باشد که موقتی است و به‌ سرعت از بین می‌رود. استفاده از کرم ضد‌آفتاب را فراموش نکنید، پس از آن می‌توانید با خیال راحت به سر کارتان برگردید و نگران نباشید؛ کسی متوجه انجام لیزر روی پوست شما نمی‌شود.


عوارض لیزر جنسیس

از آنجا که لیزر جنسیس تکنولوژی جدید لیزر غیر‌تهاجمی است، خطرات و عوارض جانبی چندانی ندارد. دکتر مریم ملکی می‌افزاید، در استفاده از این لیزر مانند هر روش دیگری، عوارض فقط در موارد بی‌احتیاطی و یا در دست افراد ناشی رخ می‌دهد، هرگز کارهای تخصصی پوست و زیبایی خود را به دست افراد غیرحرفه‌ای و یا در اماکن غیرمجاز مانند آرایشگاه‌ها نسپارید.

درمان جوش با لیزر جنسیس در اصفهان

اسکارآکنه پس از یک جلسه لیزر جنسیس


مزایای لیزر جنسیس

لیزر جنسیس با دیگر لیزرهای پوستی متفاوت است و مزیت‌های خاصی دارد که آن را از بقیه روش‌های لیزر متمایز می‌کند، سه مزیت اصلی آن نسبت به دیگر لیزرها عبارتند از:
1. دکتر مریم ملکی گفت: مقالات متعددی که در چند سال اخیر به چاپ رسیده‌اند، نشان داده‌اند که در اثر برخورد پرتوهای لیزر جنسیس به پوست، این گرما سبب فعال شدن سلول‌های «فیبروبلاست» می‌شود و این سلول‌ها کلاژن تولید می‌کنند. کلاژن نوعی پروتئین است که در بخش میانی پوست به میزان زیاد وجود دارد و سبب قوام و سفتی پوست می‌‎شود. وقتی در پوستی که آسیب‌دیده یا پیر شده است، کلاژن سازی صورت می‌گیرد، به نظر می‌رسد که پوست از نو متولد شده است. چین ‌و چروک‌ها کم، پوست سفت‌تر، صاف‌تر و افتادگی آن کم می‌شود و جوان‌سازی در پوست روی می‌دهد.
2. لیزر جنسیس نیازی به صرف زمان برای برطرف شدن اثرات لیزر ندارد. اگر شما با لیزر دی‌اکسید کربن فراکشنال جوان‌سازی کنید، حداقل برای ۵ تا ۷ روز گرفتار پوست‌تان هستید، باید به شدت از کرم‌های ترمیم‌کننده استفاده کنید، از نور خورشید جدا دوری کنید و مراقب پوست‌تان باشید. پوست شما در این مدت یا حتی بیشتر قرمز است و ظاهر ناخوشایندی دارد؛ اما لیزر جنسیس این دردسرها را ندارد. لیزر کنید و بعد بلافاصله به سر کار بروید. اثری از قرمزی یا تورم یا مشکلات دیگر روی پوست‌تان نیست.
3. لیزر جنسیس چندین کار را همزمان انجام می‌دهد. علاوه بر این که گرما را به پوست می‌رساند و کلاژن‌سازی را تحریک می‌کند و سبب جوانسازی پوست می‌شود، می‌تواند از قرمزی نابجای پوست کم کند، لک‌ها را کم‌رنگ نماید، سبب بهبود آکنه شود، منافذ را بسته‌تر کند، اسکارها را کمتر و پوست را شفاف کند.

درمان و بستن منافذ باز پوست با لیزر جنسیس


چه کسانی کاندیدای لیزر جنسیس هستند؟

اگر به دنبال روشی می‌گردید که بدون آن که نیاز به زمانی برای بهبودی یا مراقبت‌های خاص باشد و وضعیت پوست خود را بهتر کنید، لیزر جنسیس جواب شما است. در پایان دکتر مریم ملکی اضافه می‌کند که جهت سرعت بخشیدن به نتیجه و کم کردن رفت و آمد بیماران جهت انجام جلسات متعدد، می‌توان از روش‌های تلفیقی استفاده کرد. با توجه به این که مرکز تخصصی پوست و لیزر هور در اصفهان یکی از مجهزترین مراکز در کشور است و تقریبا همه دستگاه‌های مورد نیاز برای پوست و مو را دارا می‌باشد، این فرصت را به پزشک می‌دهد که با دست باز بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها را برای بیماران انتخاب کند و انجام دهد.


هزینه لیزر جنسیس

لیزر جنسیس به دلیل تکنولوژی نوین و برتری که در جوان‌سازی و درمان اسکار و تیرگی دارد و همچنین بدون عارضه بودنش، در مقایسه با سایر لیزرها مانند لیزر فرکشنال، نسبتا گران‌تر است. هزینه لیزر جنسیس برای هر بیمار بر اساس تعداد شات مورد نیاز محاسبه می‌شود.تعداد بازدید از این مطلب: 10830
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *