بر خلاف همه لیزرهای جوانسازی پوست که تاکنون از روی پوست انجام میشد، در لیزر آندولیفت، همان‌طور که از نامش پیداست، لیزر از زیر پوست تابانده می‌شود و برای جوانسازی و لیفت پوست استفاده می‌شود. دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو در زیر به توضیح این روش بسیار موثر در جوانسازی می‌پردازد.

مقایسه جراحی لیفت با لیزر اندولیفت

به گفته دکتر مریم ملکی، عمل جراحی لیفت صورت به معنی بالا کشیدن اجزا صورت مانند ابروها، گونه‌ها، خط فک، پیشانی و غیره است که با روش جراحی، برش بزرگی در جلوی گوش‌ها در پوست داده می‌شود و با بالا کشیدن لایه‌های زیرین پوست و سپس کشیدن پوست و برداشت پوست اضافی انجام می‌شود. ممکن است در این روش، برای هر یک از اجزا صورت عوارضی ایجاد شود که می‌تواند باعث به هم خوردن حالت طبیعی چهره شود. در حالی که لیزر اندولیفت روشی است که از طریق لیزر، بدون برش پوست، با تحریک شدید بافت کلاژن پوست، شروع می‌شود. اندولیفت بدون جراحی، خونریزی و بیهوشی بوده و با حداقل درد و عوارض همراه است.
احتمال و خطر آسیب‌دیدگی شاخه‌های عصب صورت در اندولیفت بسیار کمتر از سایر روش‌های لیفت می‌باشد.

لیفت صورت با لیزر اندولیفت

روش کار با لیزر اندولیفت

روش کار به این‌گونه است که پس از بی‌حسی موضعی در سطح پوست که با کرم بی‌حس‌کننده و یا با تزریق انجام می‌شود، فیبر بسیار ظریف دستگاه اندولیفت، وارد زیر پوست می‌شود و از طریق آن پرتوهای لیزر به عمق پوست تابانده می‌شود و به این ترتیب لیزر مستقیم به درم (جایی که محل ساخت کلاژن است) می‌رسد و سطح پوست دچار زخم، سوختگی و التهاب نمی‌شود. در نتیجه، چون لیزر مستقیم به بافت هدف (درم) می‌رسد، نسبت به روش‌های لیزر که از روی سطح پوست انجام می‌شوند، تاثیر بسیار بیشتری در کلاژن سازی و جوان‌سازی ایفا می‌کند؛ بنابراین، لیزر اندولیفت روی هر رنگ پوستی قابل انجام است. معمولا روش لیزر آندولیفت را به‌عنوان جایگزین جراحی لیفت پیشنهاد می‌کنند و مزیت آن نسبت به جراحی لیفت این است که عوارض و خطرات عمل جراحی را ندارد.

روش کار لیزر اندولیفت

دکتر مریم ملکی اضافه می‌کند، لیزر اندولیفت می‌تواند روش درمانی مناسب و موثر، برای افرادی باشد که میزان افتادگی پوست کم تا متوسط دارند و یا برای افرادی که میزان افتادگی پوست بیشتری دارند و کاندید جراحی لیفت صورت هستند ولی تمایلی به انجام عمل جراحی ندارند، باشد. در روش آندولیفت با استفاده از یک فیبرِ نوری بسیار نازک به ضخامت (۲۰۰ تا ۳۰۰ میکرون)، گرمایش عمقی از طریق سوراخی بسیار ظریف، به زیر پوست منتقل می‌شود، این کار در مدت کمتر از دو ساعت بدون بیهوشی و به‌صورت سرپایی انجام می‌شود.
این تکنولوژی با تحریک شدید کلاژن‌سازی نه تنها باعث لیفت پوست صورت و کاهش عمق خط خنده، کمک به زاویه سازی فک و سفت شدن بافت گردن و صورت می‌شود، بلکه قادر است در صورت لزوم، چربی اضافی در غبغب یا چربی تجمع کرده در قسمت پایین برخی افراد را نیز از بین برد و این مزیت بسیار مهمی است که نتیجه لیفت غبغب و یک سوم تحتانی صورت را دو چندان می‌کند.
نتیجه‌ی تابش لیزر اندولیفت شامل موارد زیر است:

 • لیزر با سرعت بسیار زیادی چربی‌سوزی موضعی یا همان لیپولیز را تحریک می‌کند. شل شدگی، چین و چروک و افتادگی پوست می‌تواند ناشی از تجمع اندک چربی‌ها در زیر پوست باشد.
 • لیزر با ایجاد شرایط خاصی در لایه‌ی میانی پوست، باعث القای تولید و بازآرایی کلاژن‌های پوست می‌شود. رشته‌های پروتئینی کلاژن مسئول ایجاد قوام و استحکام بافت‌های بدن از جمله پوست هستند.
 • سلول‌های پوستی در بستره‌ای به نام ماتریکس خارج سلولی قرار گرفته‌اند که حاوی پروتئین‌ها است و فعالیت‌های خاصی را انجام می‌دهد. اندولیفت باعث تحریک و فعال شدن واکنش‌های سوخت و سازی در ماتریکس خارج سلولی می‌شود که وضعیت زیبایی و شادابی پوست را بهبود می‌بخشد.
 • در اثر برخورد امواج لیزر با بافت‌های بدن، انرژی نوری به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود. با گرم شدن بافت، بدن تلاش می‌کند تا دمای بافت را کاهش بدهد که این کار را با رگ‌زایی و افزایش خون‌رسانی انجام می‌دهد. به این ترتیب غذارسانی به پوست بهتر شده و ترمیم پوستی اتفاق می‌افتد.
 • تحریک چربی‌سوزی و همچنین بازآرایی عناصر بافتی در پوست، باعث کاهش حجم بافت چربی و بافت لنفاوی می‌شود. این دو از مهم‌ترین عوامل افتادگی و شل شدن پوست هستند.
 • اندولیفت باعث هم‌تراز شدن یا کانتور و همچنین سفت شدن پوست می‌شود.

روش کار لیزر اندولیفت


اثرات لیزر آندولیفت

 • سفت شدن پوست
 • کمک به لیفت و زاویه سازی فک
 • تحریک کلاژن سازی پوست
 • کاهش چشمگیر افتادگی و خطوط خنده
 • کاهش چربی‌های موضعی موجود در مناطقی از صورت و غبغب
 • افتادگی‌ کم تا متوسط پوست در ناحیه‌ گردن، صورت و بازوها را درمان می‌کند

لیزر آندولیفت بدون جراحی

ماندگاری لیزر آندولیفت

دکتر مریم ملکی تاکید می‌کند، در کل اثرات روش آندولیفت در کشیدن و لیفت پوست نسبت به سایر روش‌ها مثل هایفو و یا نخ لیفت بیشتر است ولی نسبت به جراحی لیفت کمتر است. از طرفی، احتمال آسیب‌دیدگی شاخه‌های عصب صورت در اندولیفت بسیار کمتر از جراح لیفت می‌باشد.
ضمن این که در آندولیفت هیچ برش و بخیه‌ای وجود ندارد. تنها یک جلسه درمانی کفایت می‌کند و دوام و ماندگاری اندولیفت نسبت به سایر روش‌های جوانسازی مانند هایفو یا لیفت با نخ، بسیار بیشتر است و حداقل زمان ماندگاری اندولیفت بین ۱تا ۳سال ولی اگر نیاز به لیفت بیشتری باشد می‌توانیم پس از یک سال تکرار کنیم.اندولیفت بیشتر بر روی صورت و گردن انجام می‌شود؛ اما از آن می‌توان برای لیفت پوست بازوها، پوست دور ناف، داخل ران، زانو و سلولیت هم استفاده کرد. همچنین در درمان برخی انواع اسکارهای عمیق آکنه نیز کاربرد دارد، مخصوصا در آقایانی که اسکار آکنه نسبتا عمیق دارند و به دلیل پوست تیره و یا مراجعه در تابستان امکان لیزر سی او دو نیست، در این افراد در واقع لیزر آندولیفت موثر است.
از زیر پوست با حرکت رفت و برگشت فیبر لیزر نوعی ساب‌سیژن لیزری هم انجام می‌دهد. می‌توان در کنار اندولیفت از سایر روش‌های جوان‌سازی پوست هم استفاده کرد و مشکلی از این بابت وجود ندارد. مثلا همزمان با اندولیفت از روش‌های دیگر جوان‌سازی مانند تزریق چربی، لیزر فرکشنال نیز می‌توان استفاده کرد و به نتایج بهتری دست یافت.
مراقبت‌های بعد از آندولیفت
1. برای کاهش میزان ورماز کمپرس آب یخ استفاده نمایید.
2. از آرایش صورت به مدت 24 ساعت پس از اندولیفت خودداری کنید.
3. در صورت تجویز دارو توسط پزشک، آن را سروقت و به‌طور کامل مصرف نمایید.
مزایای لیزر آندولیفت

 • بدون برش بودن و باقی نماندن جای اسکار
 • عدم وجود زخم و خونریزی
 • امنیت بالا و کم عارضه
 • تنها یک جلسه‌ی درمانی نیاز دارد
 • دوره نقاهت کوتاه
 • بدون نیاز به بی‌هوشی
 • تحریک شدید کلاژن سازی
 • قابلیت استفاده از این روش در کنار روش‌هایی مثل هایفو، تزریق چربی، لیزر فرکشنال، تیکسل

عوارض لیزر آندولیفت

 • بروز مقداری کبودی
 • تورم بعد از اندولیفت،
 • آسیب موقت عصب مارژینال ماندیبولار که سبب کجی موقت دهان می‌شود

دوره نقاهت لیزر آندولیفت
دوره نقاهت این لیزر بسته به محل انجام، شدت انرژی لیزر و عمل‌های دیگر همزمان متفاوت است، از یک روز تا یک هفته ممکن است تورم کم تا متوسط داشته باشد.

رفع غبغب با لیزر اندولیفت


هزینه لیزر آندولیفت

هزینه این عمل به فاکتورهای زیادی بستگی دارد، از جمله محل لیزر و وسعت ناحیه، وجود چربی اضافی جهت تخلیه مثل غبغب، قیمت فیبر مصرفی دستگاه، تجربه پزشک. در کل کار با لیزر آندولیفت بسیار تخصصی و حساس است و فقط توسط عده بسیار اندکی از پزشکان انجام می‌شود.تعداد بازدید از این مطلب: 9238
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۱ دیدگاه

نواب فرجی · ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ در ۹:۱۱ ق.ظ

خیلی عالی بود
من یکی از مراجعه کنندگان به این مجموعه بودم
خیلی راضی ام امیدوارم بتونم آندو آر اف را انجام بدم
سپاس از خانوم دکتر عزیز و با تجربه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *