لیفت یا بالا کشیدن ابرو

لیفت ویا لیفتینگ ابروها یک عمل جراحی زیبایی است که در آن ابروها بالا کشیده می شود میتوان با بالا کشیدن ابروها ، باعث شد چشم ها بازتر شوند و پوست های چروکیده و شل صورت ،ازهم باز شده و صاف شوند ودرنهایت ظاهر شخص بسیار جوانتر به نظر رسد .

لیفت ابروچیست؟

عمل جراحی لیفت ابرو که به عنوان بالا کشیدن پیشانی نیز شناخته می شود ، یک راهکار موثر برای بالا بردن ابرو ی فرد برای ایجاد یک ظاهر جوانتر است . این عمل همچنینمی تواند باعث کاهش خطوط بینی و چروک دورچشم شودوعلائم پیری موجود در بخش فوقانی صورت را کم کند .

لیفت ابرو می توان باعث زنده شدن افتادگی یا ازبین رفتن چروک موجود در پیشانی فرد شود و به شما کمک کند ظاهری داشته باشید که کمتر عصبانی ، ناراحت یا خسته به نظر م یرسد .

چه افرادی کاندید مناسب لیفت ابرو می باشند ؟

بیمارانی که شرایط زیر را داشته باشند ، می توانند کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت ابرو وپیشانی باشند :

1-ابروها پایین ترازحد طبیعی باشد که باعث شود صورت فردغمگین یا خسته به نظر برسد یا ابروها قوس زیبایی نداشته باشد .

2-وجودچین و چروک ها یا فقی درناحیه پیشانی

3-وجودچین وچروک ها ی عمودی درفاصله بین ابروها

لیفت ابرو مناسب است یا عمل جراحی پلک فوقانی ؟

بیشاز90 درصد از افرادی که با شکایت از پوست اضافه در پلک های فوقانی مراجعه میکنند ، مشکل اصلی شان افتادگی (پتوز) ابرو است نه پلک فوقانی و در صورتی که این افراد تحت عمل جراحی زیبایی پلک بالا (بلفاروپلاستی فوقانی) و برداشتن پوست اضافه پلک فوقانی قرار گیرند ، افتادگی ابروی آنها بیشتر شده و فاصله ابرو تاچشم کاهش یافته و در نتیجه دچارعلائم پیری ناحیه چشم واطراف چشم میشوند .

در واقع عمل جراحی مناسب در اکثراین افراد لیفت ابرو است و با بالا بردنا برو با عمل جراحی ، پوست اضافه در پلک فوقانی برطرف میشود و چشم ها بازتر و زیباتر میشوند.

چندین تکنیک جهت لیفت ابرو و پیشانی و جود دارد که انتخاب تکنیک مناسب بستگی به ارتفاع پیشانی و وجود چین و چروک ها یبین ابروها دارد .

تکنیکهای مختلف جهت لیفت ابرو و پیشانی چیست ؟

چندین تکنیک جهت لیفت ابرو و پیشانی وجود دارد که انتخاب تکنیک مناسب بستگی به ارتفاع پیشانی و وجود چین وچروک ها یبین ابروها دارد . درافرادی که پیشانی بلند (ارتفاع پیشانی بیش از7سانتیمتر) دارند ، بهترین تکنیک ، لیفت ابرو از طریق برش Hairline (محل تلاقی پوست مودار سر و پوست بدون مو یپیشانی) است که در این روش علاوه بر لیفت ابرو، پوست اضافه پیشانی نیز برداشته میشود . این عمل نیازمند ایجاد یک شکاف دربالای سر یا فقط داخل خط رویش مو است (که درصورتی از این روش استفاده میشود که پوست اضافی برداشته شود و هنوز پیشانی فرد بیش ازح دبلند باشد). به این روش همچنین روی کرد کرونا نیزگفته میشود .خط برش به گونه اى است که در روى آن مو رشد خواهد کرد ،و پس ازگذشت چند ماه کمترین آثاردیده خواهد شد ،این روش برش ،برش تریکوفیتیک نام دارد.

درافرادی که پیشانی بلند ندارند (ارتفاع پیشانی کمتراز7سانتیمتر) ودارای چین و چروک ناشی از اخم در بین ابروها هستند ، بهترین تکنیک روش آندوسکوپی است که با دوربین وبرشهای کوچک درمحلرویش موها درپوست سر انجام میشودکه علاوه بر لیفت ابرو ، عضلات اخم نیز قطع میشوند و باعث بهبود همیشگی چین وچروک ها ی ناشی از اخم میشود .

درافرادی که پیشانی آنها بلند نیست (ارتفاع پیشانی کمتراز7سانتیمتر) وچین و چروک در بین ابروها ندارند ، لیفت تمپورال (شقیقه) تکنیک مناسبی است که در این تکنیک با دو برش درنواحی شقیقه درمحل رویش موها،لیفت قسمت خارجی ابروها انجام میشود ولی روی عضلات اخم و چین وچروک های ناشی ازاین عضلات تاثیری ندارد.

عوارض احتمالی ناشی از لیفت ابرو و پیشانی چیست ؟

درصورتی که پزشک آشنایی کامل به آناتومی این ناحیه رانداشته بااشد،این عمل ممکن است باعث آسیبب به عصب پیشانی و درنتیجه ناتوانی در بالا بردن ابروه اشود .

البته این عارضه معمولا موقتی است و با مرور زمان بهبود می یابد . ازعوارض دیگر کبود ی وتورم اطراف چشم ها ستکه در چند روز اول دیده می شود و تا هفته اول خود به خود برطرف می شود .

همچنین ممکن است ابروها بعد ازعمل بالاتراز حد نرمال به نظر برسند که این مسئله نیز موقتی است و تا ماها و لبه محل طبیعی خود برمی گردند.

آیا جراحی لیفت ابرو درد ناک است ؟

درد و ناراحتی بعد از عمل بسیار ناچیز است . احساس سفتی و پُری بعد از عمل طبیعی است ودرد مختصر و سوزش با دارو برطرف می گردد .

آیا جای برش باقی می ماند ؟

جای برش ممکن است بصورت یک خط نازک کمرنگ باقی بماند ،که البته دردرون موها مخفی شده ودیده نخواهد شد .

نحوه انجام عمل لیفت ابرو

لیفت ابرو میتواند با بیهوشى عمومى و یا بصورت سرپایی انجام شود . در صورت مصرف سیگار و یا داروهاى رقیق کننده خون عمل چند هفته به عقب میفتد . در نوع جراحى باز بخیه ها در محل رویش مو قرار میگیرد و حدود ده روز بعد کشیده میشود ، تورم پیشانى و اطراف چشمها طبیع یست و گاه همراه با مختصر کبودى است که طى چند روز برطرف میشود .

لیفت ابرو به چند روزاستراحت نیاز دارید ؟

شما نیاز به یک هفته استراحت در منزل دارید و میتوانید پس از آن به کار و زندگی روز مره خود بازگردید . توجه داشته باشید که فعالیت شدید ، زور زدن ، خم شدن به جلو و بلند کردن اجسام سنگین ممکن است ریسک خون ریزی را افزایش دهد و تا دو هفته اکیدا ممنوع است . ویزیت های مجدد یک هفته ، دو هفته ، یکماه ،سه ماه ، شش ماه و یک سال بعد از عمل انجام میشود .


تعداد بازدید از این مطلب: 0
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.