لیفت یا بالا کشیدن ابرو

لیفت ویا لیفتینگ ابروها یک عمل جراحی زیبایی است كه در آن ابروها بالا كشیده می شود میتوان با بالا کشیدن ابروها ، باعث شد چشم ها بازتر شوند و پوست های چروکیده و شل صورت ،ازهم باز شده و صاف شوند ودرنهایت ظاهر شخص بسیار جوانتر به نظر رسد .

لیفت ابروچیست؟

عمل جراحی لیفت ابرو که به عنوان بالا کشیدن پیشانی نیز شناخته می شود ، یک راهکار موثر برای بالا بردن ابرو ی فرد برای ایجاد یک ظاهر جوانتر است . این عمل همچنینمی تواند باعث کاهش خطوط بینی و چروک دورچشم شودوعلائم پیری موجود در بخش فوقانی صورت را کم کند .

لیفت ابرو می توان باعث زنده شدن افتادگی یا ازبین رفتن چروک موجود در پیشانی فرد شود و به شما کمک کند ظاهری داشته باشید که کمتر عصبانی ، ناراحت یا خسته به نظر م یرسد .

چه افرادی کاندید مناسب لیفت ابرو می باشند ؟

بیمارانی که شرایط زیر را داشته باشند ، می توانند کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت ابرو وپیشانی باشند :

1-ابروها پایین ترازحد طبیعی باشد که باعث شود صورت فردغمگین یا خسته به نظر برسد یا ابروها قوس زیبایی نداشته باشد .

2-وجودچین و چروك ها یا فقی درناحیه پیشانی

3-وجودچین وچروك ها ی عمودی درفاصله بین ابروها

لیفت ابرو مناسب است یا عمل جراحی پلك فوقانی ؟

بیشاز90 درصد از افرادی كه با شكایت از پوست اضافه در پلك های فوقانی مراجعه میكنند ، مشكل اصلی شان افتادگی (پتوز) ابرو است نه پلك فوقانی و در صورتی كه این افراد تحت عمل جراحی زیبایی پلك بالا (بلفاروپلاستی فوقانی) و برداشتن پوست اضافه پلك فوقانی قرار گیرند ، افتادگی ابروی آنها بیشتر شده و فاصله ابرو تاچشم كاهش یافته و در نتیجه دچارعلائم پیری ناحیه چشم واطراف چشم میشوند .

در واقع عمل جراحی مناسب در اكثراین افراد لیفت ابرو است و با بالا بردنا برو با عمل جراحی ، پوست اضافه در پلك فوقانی برطرف میشود و چشم ها بازتر و زیباتر میشوند.

چندین تكنیك جهت لیفت ابرو و پیشانی و جود دارد كه انتخاب تكنیك مناسب بستگی به ارتفاع پیشانی و وجود چین و چروك ها یبین ابروها دارد .

تكنیكهای مختلف جهت لیفت ابرو و پیشانی چیست ؟

چندین تكنیك جهت لیفت ابرو و پیشانی وجود دارد كه انتخاب تكنیك مناسب بستگی به ارتفاع پیشانی و وجود چین وچروك ها یبین ابروها دارد . درافرادی كه پیشانی بلند (ارتفاع پیشانی بیش از7سانتیمتر) دارند ، بهترین تكنیك ، لیفت ابرو از طریق برش Hairline (محل تلاقی پوست مودار سر و پوست بدون مو یپیشانی) است كه در این روش علاوه بر لیفت ابرو، پوست اضافه پیشانی نیز برداشته میشود . این عمل نیازمند ایجاد یک شکاف دربالای سر یا فقط داخل خط رویش مو است (که درصورتی از این روش استفاده میشود که پوست اضافی برداشته شود و هنوز پیشانی فرد بیش ازح دبلند باشد). به این روش همچنین روی کرد کرونا نیزگفته میشود .خط برش به گونه اى است كه در روى آن مو رشد خواهد كرد ،و پس ازگذشت چند ماه كمترین آثاردیده خواهد شد ،این روش برش ،برش تریكوفیتیك نام دارد.

درافرادی كه پیشانی بلند ندارند (ارتفاع پیشانی كمتراز7سانتیمتر) ودارای چین و چروك ناشی از اخم در بین ابروها هستند ، بهترین تكنیك روش آندوسكوپی است كه با دوربین وبرشهای كوچک درمحلرویش موها درپوست سر انجام میشودكه علاوه بر لیفت ابرو ، عضلات اخم نیز قطع میشوند و باعث بهبود همیشگی چین وچروك ها ی ناشی از اخم میشود .

درافرادی كه پیشانی آنها بلند نیست (ارتفاع پیشانی كمتراز7سانتیمتر) وچین و چروك در بین ابروها ندارند ، لیفت تمپورال (شقیقه) تكنیك مناسبی است كه در این تكنیك با دو برش درنواحی شقیقه درمحل رویش موها،لیفت قسمت خارجی ابروها انجام میشود ولی روی عضلات اخم و چین وچروك های ناشی ازاین عضلات تاثیری ندارد.

عوارض احتمالی ناشی از لیفت ابرو و پیشانی چیست ؟

درصورتی كه پزشك آشنایی كامل به آناتومی این ناحیه رانداشته بااشد،این عمل ممكن است باعث آسیبب به عصب پیشانی و درنتیجه ناتوانی در بالا بردن ابروه اشود .

البته این عارضه معمولا موقتی است و با مرور زمان بهبود می یابد . ازعوارض دیگر كبود ی وتورم اطراف چشم ها ستكه در چند روز اول دیده می شود و تا هفته اول خود به خود برطرف می شود .

همچنین ممكن است ابروها بعد ازعمل بالاتراز حد نرمال به نظر برسند كه این مسئله نیز موقتی است و تا ماها و لبه محل طبیعی خود برمی گردند.

آیا جراحی لیفت ابرو درد ناک است ؟

درد و ناراحتی بعد از عمل بسیار ناچیز است . احساس سفتی و پُری بعد از عمل طبیعی است ودرد مختصر و سوزش با دارو برطرف می گردد .

آیا جای برش باقی می ماند ؟

جای برش ممکن است بصورت یک خط نازک کمرنگ باقی بماند ،که البته دردرون موها مخفی شده ودیده نخواهد شد .

نحوه انجام عمل لیفت ابرو

لیفت ابرو میتواند با بیهوشى عمومى و یا بصورت سرپایی انجام شود . در صورت مصرف سیگار و یا داروهاى رقیق كننده خون عمل چند هفته به عقب میفتد . در نوع جراحى باز بخیه ها در محل رویش مو قرار میگیرد و حدود ده روز بعد كشیده میشود ، تورم پیشانى و اطراف چشمها طبیع یست و گاه همراه با مختصر كبودى است كه طى چند روز برطرف میشود .

لیفت ابرو به چند روزاستراحت نیاز دارید ؟

شما نیاز به یک هفته استراحت در منزل دارید و میتوانید پس از آن به کار و زندگی روز مره خود بازگردید . توجه داشته باشید که فعالیت شدید ، زور زدن ، خم شدن به جلو و بلند کردن اجسام سنگین ممکن است ریسک خون ریزی را افزایش دهد و تا دو هفته اکیدا ممنوع است . ویزیت های مجدد یک هفته ، دو هفته ، یکماه ،سه ماه ، شش ماه و یک سال بعد از عمل انجام میشود .تعداد بازدید از این مطلب: 10576
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *