لیفت برزیلی باسن یک نوع عمل جراحی است که کانتور کفل، پهلو و باسن را به شکل خوش‌آیند S تبدیل می‌کند. قبل از تصمیم به تزریق چربی به باسن باید تمام جزئیات را در نظر بگیرید. دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو در اصفهان در زیر به توضیحاتی در این رابطه می‌پردازد، تا بهتر بتوانید تصمیم‌گیری کنید.
برای حجیم کردن و بزرگ کردن باسن معمولا از دو روش می‌توان استفاده کرد: تزریق چربی یا پروتز باسن با جراحی
در روش لیفت برزیلی با تزریق چربی، چربی از پهلو‌ها گرفته و به باسن تزریق شده تا برآمده‌تر یا گردتر شود. اگر چربی کافی باشد، برآمدگی و شکل باسن بهتر می‌شود. تمام این موارد از طریق سوراخ‌هایی با طول 3 میلی‌متر انجام می‌شود، این عمل معمولا به صورت سرپایی انجام می‌شود.

لیفت باسن برزیلی
برخی از افراد صرفا برای زیبایی لیفت باسن انجام می‌دهند، اما بسیاری از افراد بعد از کاهش زیاد وزن، دچار از شکل افتادگی باسن می‌شوند و یا به دلیل آسیب‌های لگنى به دنبال صدمات یا تصادف، نیاز به عمل دارند.

تکنیک انجام تزریق چربی به باسن

این کار با لیپوساکشن بدن و سپس تزریق بافت چربی به باسن انجام می‌شود تا باسن گردتر و برآمده‌تر شود و نه تنها شکل باسن را تغییر می‌دهد بلکه کل کمر و باسن را به شكل زیبایی، کانتور مى‌دهد. تزریق چربی بهتر از ایمپلنت‌ها یا پروتز گلوتئال است زیرا طبیعی‌تر و راحت‌تر است. این نوع جراحی یک روش عالی برای بهبود اندازه و شکل باسن و همچنین تقارن بدن است.

لیفت برزیلی باسن چگونه انجام می‌شود؟

تقویت یا برجسته‌سازى شکل باسن می‌تواند شکل کل کمر و باسن را بهبود بخشد.
نواحی اطراف باسن ابتدا با لیپوساکشن کانتور شده و این خود سبب می‌شود تا باسن برجسته‌تر جلو كند و بافت چربی باید به گونه‌ای ظریف جمع‌‌آوری شود که انسجام سلول‌های چربی حفظ شود و كمترین آسیب به سلول‌هاى چربى وارد شود. نواحی لیپوساکشن شامل قسمت پایین کمر (مستقیما بالای باسن)، شكم، پهلو و ران است. برای این که چربی با کیفیت بیشتری داشته باشیم، دکتر ملکی معمولا حداقل 2 قسمت از بدن را لیپوساکشن می‌کند. چربی‌های ساکشن شده از این نواحی با دقت فرآوری و تصفیه می‌شوند تا دوباره به باسن تزریق شود. دکتر ملکی از یک متد خاص براى تزریق چربی استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که بهترین سلول‌های چربی به باسن شما تزریق می‌شوند. دکتر ملکی همچنین، برای یکنواخت کردن، یکدست کردن و طبیعی جلوه دادن شکل باسن، و بهبود قبول پیوند چربى، چربی خالص را به نواحی و در لایه‌های مختلف باسن تزریق می‌کند.

نحوه انجام لیفت باسن برزیلی

عوارض لیفت برزیلی باسن با تزریق چربی

یکی از خطرناک‌ترین عوارض تزریق چربی به باسن، گزارش‌هاى كمى مبنی بر آمبولی چربی به ریه‌ها است. چربی تزریق شده به باسن از طریق رگ‌های بزرگ باسن حركت و مخصوصا در عضله‌ی گلوتئوس ماژور هستند. در حال حاضر در آخرین مقالات دنیا فقط توصیه می‌شود چربی زیر پوست زده شود و از زدن چربی در لایه‌های عمقی باسن به دلیل احتمال آمبولی اكیدا خوداری شود، در این صورت، خطر آمبولی بیمار و پزشک را تهدید نمی‌کند.
پیوند چربی در عضله‌ی باسن در مقیاس زیاد زمینه‌ساز این مشکلات است. ما سعی می‌کنیم با تزریق سطحی‌تر چربی و نزدیک به پوست و دور از عضله گلوتئوس باسن، این خطر را کاهش دهیم.

تزریق چربی و ایمپلنت (پروتز)

این پروتز از جنس سیلیکون بوده و از پروتز سینه محکم‌تر است. عمل جراحی از خطی به طول ۵ سانتی‌متر در چین بین دو باسن از روی ناحیه ساکروم در باسن دو طرف در زیر عضله یا لابه‌لای عضله گذاشته می‌شود. معمولا مدت زمان جراحی پروتز باسن ۲ تا ۳ ساعت به طول می‌انجامد و تحت بی‌هوشی عمومی انجام می‌گیرد. به جز عوارض کلی هر عمل مثل عفونت ورم و درد و کبودی، در روش پروتز باسن امکان جابه‌جایی و حرکت پروتزها در آن وجود دارد و این امر باعث عدم تقارن باسن‌ها می‌شود.
روش بهتر، لیفت برزیلی باسن با تزریق چربی‌ است كه از چربی بدن خود بیمار برای تغییر شکل باسن استفاده می‌کند. روش تزریق چربی نتیجه‌اى طبیعی‌تر دارد، خطر عفونت کمتری دارد و خطر آلرژی یا رد پیوند ندارد. علاوه بر این، در این روش چون نواحی اطراف باسن، کانتور داده می‌شود، تاثیر کلی آن بیشتر می‌شود. روش ایمپلنت (پروتز) به طور کلی فقط برای بیمارانی توصیه می‌شود که بدن آنها چربی کافی برای برداشت ندارد، مانند ورزشکاران پرورش اندام و بیمارانی که بسیار لاغر هستند.

آیا لیفت برزیلی با تزریق ژل روش خوبی است؟

برخی از افراد گمان می‌کنند که با تزریق ژل به راحتی می‌توان لیفت برزیلی باسن ایجاد کرد. در روش تزریق ژل به باسن، ژل ماکرولید به روش تزریق و بدون برش پوست با حجم نسبتا زیادی به باسن تزریق می‌شود. از جمله مشکلات این روش هزینه بسیار زیاد، ماندگاری کوتاه و نیاز به تکرار تزریق ژل و همچنین امکان جابه‌جایی ژل می‌باشد، که سبب شده است این روش جایگاه چندانی در برجسته‌سازی باسن نداشته باشد.
عوارض و مزایای تزریق چربی، ژل و پروتز

چه مقدار چربی را می‌توان طی عمل لیفت برزیلی باسن منتقل کرد؟

مقدار چربی قابل انتقال را جراح تعیین می‌کند که بستگی به سایز شما ظرفیت بافت‌های نرم باسن و هدف شما دارد.
در اکثر مردم حداقل میزان تزریق چربى، برای ایجاد تغییر قابل ملاحظه در سایز، 300-250 سی‌سی، در هر طرف باسن است.

 نمونه لیفت باسن برزیلی

با علم به این که مقدارى از این چربی تزریق شده، دوامی نخواهد داشت و جذب خواهد شد، بسیاری از بیماران فكر مى‌كنند که تزریق بیشتر چربی بهتر است. با این حال، برخی از پزشکان اظهار می‌دارند که تزریق بیش از حد چربى، باعث تنگ كردن عرصه به سلول‌ها شده، که منجر به مرگ بیشتر سلول‌های چربی یا آبسه می‌شود. چربی قابل پیوند حجم محدودی دارد به عنوان مثال، یک قایق نجات با ظرفیت 20 نفر نمی‌تواند گنجایش 50 نفر را داشته باشد، زیرا قایق غرق شده و همه با هم خواهند مرد. مقدار چربى ماندگار، در بیماران متفاوت خواهد بود.
اگر برای برجسته‌سازى باسن به چربی بیشتر از ظرفیت لایه زیر پوستی، نیاز دارید، تزریق مرحله دوم و حتی سوم ضروری خواهد بود. به گفته‌ی دکتر ملكى: احتمالا یک سوم از بیماران من برای بار دوم مراجعه می کنند. آن‌ها فوق العاده خوشحال هستند و فقط چربی بیشتری می‌خواهند.

هزینه عمل لیفت برزیلی

این عمل در مواقع شامل سه فرآیند متفاوت است یکی برداشتن چربی و دوم آماده‌سازی چربی خارج شده و سوم تزریق در ناحیه باسن که هر کدام بر حسب حجم کار بیمار هزینه جداگانه دارد و باید در روز معاینه توسط پزشک محاسبه شود.تعداد بازدید از این مطلب: 10202
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *