خیلی از افراد سوال می کنند که آیا تزریق چربی ماندگار است یا نه ؟
در پاسخ باید گفت که تزریق چربی در اصل نوعی پیوند سلول های چربی است، درست مثل پیوند پوست در زمان سوختگی. اگر پزشک مهارت کافی را داشته باشد و پوست را سالم برداشته و به طور صحیح پیوند بزند، در اینصورت پوست برای همیشه در آن ناحیه باقی خواهد ماند و اینطور نیست که بعد از چند سال پوست از بین برود. ولی اگر این کار را به درستی انجام ندهد، پوست طی چند روز آینده نکروز می شود و از بین خواهد رفت و مجبور خواهند شد که دوباره گرافت انجام دهند .

تزریق چربی هم درست به همین صورت می باشد اگر پزشک تجربه و مهارت کافی داشته باشد و سلول ها به طور صحیح برداشته و تزریق را انجام دهدسلول ها با بدن جوش خواهند خورد و جزئی از بافت بدن خواهند شد و دیگر قابل جابجایی نیستند و این مسئله که درباره جابجایی و راه افتادن ماده تزریق شده در زیر پوست مى شنوید ، در رابطه با ژل می باشد. ژل به دلیل اینکه با بدن متفاوت است و از جنس بافت انسان نیست ، به عنوان یک جسم خارجی حساب می شود.

ژل برخلاف چربى با بدن جوش نمى خورد و لابه لای بافت معلق است و امکان اینکه جابجا شود وجود دارد. ولی سلول های چربی دقیقاً مانند پیوند پوست به راحتی با بدن جوش می خورند و دیگر قادر به جابجایی نخواهد بود. مواردی که من طی 18 سال تجربه در رابطه با تزریق چربی در بیماران مشاهده کرده ام این است که تزریق چربی ماندگاری بالایی دارد و اگر چه نمیتوان بطور كامل جلوى روند پیر شدن را گرفت ولى این افراد نسبت به همسالان خود همیشه جوانتر بنظر میرسند و با تغییرات وزن، چربی می تواند كم و زیاد شود .

یعنی اگر فردی کاهش وزن شدید داشته باشد چون سلول ها زنده هستند آن قسمتی که چربی تزریق شده ممکن است کاهش حجم داشته باشد .با اضافه شدن وزن نیز حجم بافت چربى در ناحیه تزریق شده هم مانند جاهاى دیگر بدن اضافه میشود ، چون اینها هم سلولهاى زنده هستند و میتوانند چاق و لاغر شوند .ولی با برگشت وزن شخص به حالت عادى ،آن قسمت هم به حالت قبل باز خواهد گشت.در حال حاضر چربى موثرترین و ماندگارترین روش طبیعى و بدون جراحى جهت فرمدهى و جوانسازى صورت محسوب میشود ، اگر در دست پزشكان با تجربه و مهارت كافى انجام شود .

بعد از چهار سال تزریق چربیتعداد بازدید از این مطلب: 5813
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *