تزریق چربی به باسن یکی از انواع جراحی‌های زیبایی تنه و اندام است که در آن چربى از طریق یک سوراخ در شکم یا پهلو یا ران توسط لیپوساکشن یا لیپوماتیک خارج می‌شود و پس از آن چربى تصفیه و سپس به نواحی موردنظر تزریق می‌شود و نتیجه آن بزرگ کردن باسن و برجسته شدن و بالاتر کشیدن آن می‌باشد. این حجم اضافه ‌شده سبب خوش‌فرمی و جذاب‌تر شدن باسن می‌گردد.
به نقل از دکتر مریم ملکی، از آنجایی که چربى تزریق‌شده از بدن خود شخص گرفته شده است احتمال خطر و عوارض تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد. تزریق چربی در باسن زمانی انجام می‌شود که یا به‌صورت ارثى باسن حالت صاف و غیر برجسته باشد و با با بالا رفتن سن، بافت باسن حالت خود را از دست داده باشد و صاف شده یا دچار افتادگى شود. افرادی که از نظر ظاهری باسنی صاف و کم حجم دارند و در لباس از فرم بدن خود راضى نیستند، کاندید مناسبى براى عمل تزریق چربی در باسن هستند.

روش‌های بزرگ کردن باسن

برای حجیم کردن و بزرگ کردن باسن از دو روش استفاده می‌شود که عبارتند از:
1- تزریق چربی در باسن: در این روش اول چربی‌های اضافه در تمام نواحی شکم و پهلو و یا ران‌ها خارج شده و بعد در باسن تزریق می‌شود. در این افراد به علت وجود چربی‌های موجود می‌توان به‌راحتی چربی‌های دور و اطراف شکم را برداشت ولى در افراد لاغر به علت نداشتن ذخایر چربی کافی نمی‌توانند از این روش استفاده کنند. در این عمل هیچ برش و بخیه‌ای وجود ندارد و عمل می‌تواند به‌صورت سرپایی و بدون بیهوشی در کلینیک و یا در بیمارستان و با بیهوشى عمومى انجام شود.
2- پروتز باسن: راهکاری که خیلی مناسب و جالب نمی‌باشد، پروتز باسن است که دارای عوارض بسیار زیادی نسبت به روش‌های دیگر می‌باشد.

تزریق چربی در باسن

معایب تزریق چربی در باسن

همانند دیگر عمل‌های زیبایی، این روش هم دارای یکسری معایب می‌باشد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • در این روش معمولا نیاز به حجم زیادى از چربى داریم تا بتوانیم به خوبى هر باسن را حداقل با ٥٠٠ تا ١٠٠٠ سی‌سی چربى پر کنیم و بنابرین افراد خیلى لاغر نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.
 • این عمل نسبتا وقت گیراست و بین سه تا چهار ساعت و نیم زمان می‌برد.
 • درد و تورم در محل تزریق چربی در باسن مانند هر عمل لیپوساکشن دیگر وجود دارد.
 • نسبت به سایر روش دوره نقاهت طولانی‌تر می‌باشد.
 • بیمار باید از نشستن روى باسن که محل تزریق چربى است به مدت ٣ هفته خوددارى کند، این کار براى به دست آوردن نتیجه مطلوب و زنده ماندن سلول‌های چربى تزریق شده ضرورى است.بزرگ کردن باسن با پروتز


مزایای تزریق چربی به باسن

عمل تزریق چربی به باسن اگر توسط پزشک حاذق و با تجربه انجام شود، نسبت به روش پروتز باسن بسیار بهتر است و مزایای بسیاری نسبت به آن دارد که برخی از مزایای این روش عبارتند از:

 • استفاده از چربی زیر پوست در هر ناحیه از بدن.
 • ماندگاری و دوام تزریق چربی در باسن بیشتر از روش‌های دیگری می‌باشد.
 • احتمال آلرژی وجود ندارد و به‌صورت طبیعی است، به علت این که چربی گرفته شده از بدن خود بیمار می‌باشد.
 • هزینه تزریق چربی نسبت به سایر روش‌ها کمتر است.
 • تزریق چربی در باسن نسبت به گذاشتن پروتز عوارض کمتری دارد.
 • از مزایاى مضاعف تزریق چربى، قوام طبیعى باسن و بهبود کیفیت پوست این ناحیه است.
 • همچنین به‌جز برجسته شدن باسن لیفت باسن نیز انجام می‌شود و افتادگى و شلى باسن از بین خواهد رفت.
 • پیکرتراشی که در نتیجه برداشت چربی از شکم و پهلو انجام می‌شود یکی از برتری‌های قابل‌توجه برجسته کردن باسن با تزریق چربی می‌باشد.
 • در روش برجسته کردن باسن با تزریق چربى، به دلیل برداشتن چربى از ناحیه پهلوها و ایجاد گودى کمر و باریک شدن کمر، علاوه بر برجسته‌سازی، فرم دهى بسیار زیبایی در اندام ایجاد خواهد شد.


تزریق چربی در باسن


چه افرادی گزینه‌های مناسب برای تزریق چربی به باسن هستند؟

افرادی که تمایل دارند انحنا و صاف بودن باسن خود را بهبود دهند به شرط داشتن شرایط زیر می‌توانند تزریق چربى در باسن انجام دهند:

 • افرادی که از دارای ثبات وزن می‌باشند و مرتب وزن‌شان بالا و پایین نمی‌شود.
 • افرادی که در ناحیه پهلو، شکم، پشت و یا ران در حد نیاز چربی اضافه داشته باشند.
 • افرادی که از نظر سلامتی عمومی وضع مناسبی داشته باشند.
 • افرادی که به تازگی وزن کم کرده‌اند و دوست دارند انحنای بدنشان زیباتر شود از طرفی مراقب‌اند تا دیگر چاق نشوند.
 • افرادی که سیگار مصرف نمی‌کنند و بین ٢٥ تا ٥٥ سال سن دارند.

تزریق چربی به باسن در اصفهان

عوارض تزریق چربی به باسن

زمانی تزریق در باسن عوارضی ندارد که این تزریق کمتر از یک لیتر و یا یک لیتر در هر باسن باشد. اغلب این عوارض به علت تزریق بیشتر از یک لیتر چربى می‌باشد. در صورتی می‌توانید این عوارض را کاهش دهید که این تزریق توسط یک پزشک با تجربه و متخصص انجام شود.

چه کارهایی را باید بعد از عمل تزریق در باسن انجام داد؟

به گفته دکتر مریم ملکی، فردی که عمل تزریق چربى به باسن انجام داده است باید از گن مخصوص استفاده کند و فقط موقع دفع ادرار و مدفوع بنشیند. هنگام خواب نیز باید روی شکم بخوابد. بهتر است که به مدت شش ماه هیچ‌گونه تزریق عضلانی انجام ندهند.


گن بعد از تزریق چربی به باسن


نتایج تزریق چربی به باسن از چه زمانی قابل مشاهده است؟

بلافاصله پس از تزریق چربی به باسن، می‌توان نتایج را دید اما برای مشاهده نتیجه نهایی باید ٦ ماه تا یک سال صبر کرد. بزرگ کردن باسن با تزریق چربی نسبت به پروتز باسن نتایجی طبیعی‌تری دارد اما ممکن است مقداری از چربی پس از عمل جذب شده و از برجستگی باسن کاسته شود البته باید گفت که به‌طور متوسط ٦٠ تا ٨٠ درصد چربی حفظ می‌شود. این نکته را نیز باید در نظر گرفت که چربی‌های منتقل شده با افزایش یا کاهش وزن، ممکن است بیشتر یا کمتر شود.


ماندگارى عمل تزریق چربی باسن چگونه است؟

نتایج برجسته کردن باسن با تزریق چربی نیز بسیار طبیعی بوده و اثرات ماندگارتری دارد. در صورتی که نتایج تزریق چربی تا 6 ماه حفظ گردد، تقریبا دائمی خواهد بود و حداقل تا 20 سال باقی خواهد ماند. دخانیات می‌تواند سبب جذب سریع‌تر چربی و در نتیجه کاهش دوام نتایج تزریق چربی در باسن گردد.

هزینه تزریق چربی به باسن

در واقع تزریق چربی به باسن شامل دو عمل مجزای کشیدن چربی و آماده‌سازی آن و سپس تزریق در ناحیه مورد نظر است که هر دو از عمل‌های وقت‌گیر هستند خصوصا‌که بیحس کردن منطقه برداشت و ناحیه گیرنده هر دو به زمان عمل اضافه می‌کند، بنابراین مسئولیت پزشک در عمل تزریق چربی به باسن نسبت به جراحی پروتز بیشتر است، چون هم مسئول عوارض احتمالی ناحیه برداشت است و هم مسئول نتایج و عوارض ناحیه تزریق. به همین علت هزینه تزریق چربی قاعدتا باید گرا‌ن‌تر از عمل پروتز باشد.تعداد بازدید از این مطلب: 22097
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *