تزریق ژل های دائمی خطرناک است
ژل های دائمی که با مارک ها و اسامی مختلفی همراه است به هیچ وجه به بیماران توصیه نمی شود؛ چرا که به دنبال تزریق این ژل ها از یک ماه تا 10 سال بعد ممکن است واکنش هایی در بدن فرد صورت گیرد که به دنبال آن عوارض خطرناک و جبران ناپذیری در فرد رخ دهد. به طور مثال اینگونه ژلها با حرکت كردن در بدن وارد کبد، غدد لنفاوی، کبد و ...میشوند و همچنین در صورت باعث بدفرم شدن صورت شوند .

توصیه می شود :
بهتر است هنگام تزریق ژل ها حتی تحت نظر متخصص، نام ژل و نوع موقت یا دائم بودن آن را جویا شده و از بی ضرر بودن و تایید آن توسط سازمان FDA اطمینان حاصل کنند؛ چرا که ژل های دائمی از جمله ژل پاژ ، ژل هایی هستند که برای بدن انسان بسیار خطرناک بوده، همچنین اگر با اولین تزریق علامتی بروز نکند ممکن است سالها بعد واكنشهاى وحشتناك ایجاد كند و زندگى فرد را مختل كند.

ژل موقت :
ژل های موقت از جنس هیالورونیک اسید هستند که از ترکیبات شبیه بدن هستند که در بدن انزیم حلال انها هیالورونیداز موجود است و به این علت بعد از مدتی اثرشان کم یا محو میشود.این گونه ژلها بى خطر هستند ولى باز هم دقت كنید كه ژل هیالورونیك ساخت كمپانیهاى معتبر باشد و داراى تاییدیه FDA باشد .
آیا میدانید ژلهاى تزریقى علظتهاى مختلفى دارند و براى هر ناحیه ازصورت غلظت مناسب آن ناحیه باید تزریق شود ؟ بله مثلاً غلظت ژلى كه مخصوص زیر چشم است از ژلهایى كه در لب تزریق میشود كمتر است ، و ژلى كه در گونه تزریق میشود از ژل مخصوص لب هم غلظتش بیشتر است .

عوارض ژلها :
برخى از عوارض مربوط به نحوه تزریق ژل است و نه خود ژل ، براى پیشگیرى از اینگونه عوارض اول باید دقت كرد كه پزشكى كه قرار است این تزریق را انجام دهد خود تجربه و علم كافى در رابطه با شناخت انواع ژلها را داشته باشد و دوم اینكه تبحر كافى در نحوه تزریق داشته باشد . چه بسا ژلهاى با كیفیت كه توسط پزشك كم تجربه براى بیمار عارضه ایجاد كرده است به اشكال مختلف از جمله :
تزریق غیر قرینه
تزریق بدفرم
تزریق در نواحى كه نباید ژل تزریق شود ( نواحى ممنوع)

تزریق ژل نامناسب براى ناحیه ( مثلاً غلظت ژلى كه براى زیر چشم استفاده میشود رقیق تر از ژلى است كه براى گونه استفاده میشود و اگر ژل مخصوص گونه به زیر چشم تزریق شود ، ناصافى زیر چشم ایجاد میكند و با به سكل تورم باقى میماند .بعضى دیگر از عوارض مربوط به نحوه تزریق نیست به نوع ژل تزریقى دارد كه ماده تشكیل دهنده تولید عارضه نكند و بى خطر باشد . همانطور كه گفته شد ژلهاى دائمى عوارض بیشترى دارند و ژلهاى هیالورونیك كه دوام كوتاهتر دارند كم عارضه هستند .نكته خیلى مهم اینكه در لب تنها باید از ژل هیالورونیك استفاده شود و تزریق ژلهاى دائم و با باند اثر ممنوع است و با عوارض جدى همراه خواهد بود .

شبیه هر تزریق دیگری در ناحیه احتمال عوارض آلرژیک، درد حین تزریق و حتی احتمال نتایج نامطلوب از جمله غیر پس از قرینگی در صورت تزریق با حجم نامتناسب آن، تورم، احتمال کبودی لب ها و وجود دارد. تجربه پزشک، ژل مورد استفاده و تکنیک تزریق صحیح موجب می شود که نتایج بدون عوارض و به خواسته های بیمار نزدیک شود.

توصیه مهم :
تزریق ژل صرفاً جهت زیباسازى استفاده میشود و بهتر است از بهترین انواع ژل استفاده كرد . از مصرف ژلهاى ارزان قیمت و چینى جداً خوددارى كنید . زیرا رفع عوارض اینگونه ژلها به غیر از عوارض روحى و ظاهرى كه ایجاد میكند ، درمانش خود مستلزم هزینه هاى بیشترى خواهد شد.تعداد بازدید از این مطلب: 3977
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *