به پایگاه اطلاع رسانی دکتر ملکی به نقل از مجله موفقیت، پدیده پیری می تواند در هر زمان، بعد از گذشت از سن 30 سالگی شروع شود و معمولا پوست حالت کششی و ارتجاعی خود را از دست می دهد.بدن شروع به سست شدن می کند و استخوان ها تراکم خودشان را از دست می دهند.پوست حالت ارتجاعی، شفافیت و درخشش خود را از دست خواهد داد و چین و چروک می خورد.


طبق تحقیقات، با مصرف خوراکی هایی از مواد ساده و قابل دسترس و با طبخی آسان، حمله علایم پیری کند شده و هیجانات و شادابی دوران جوانی زیاد می شود.

1- غذای ضد پیری: کلم بروکلی
بروکلی، یک منبع عالی ویتامین C و کاروتن است. تحقیقات اثبات می کند که این خانواده سبزیجات بهترین غذای ضد پیری و ضد سرطان هستند و ماهی بهترین پروتئین را تامین میکند با ترکیب کردن این دو ماده غذایی می توان عالی ترین خوراکی را تهیه کرد.

2- غذای ضد پیری: ماهی
ماهی از نظر میزان پروتئین بالاترین رتبه را دارد. خام یا پخته ماهی عالیترین منبع ویتامین C است (100 گرم ماهی خام دارای 100 میلیگرم ویتامین C است)

3- غذای ضد پیری: پیاز
پیاز، میتواند تمیزکننده خون و پایین آورنده کلسترول باشد و جریان پیر شدن را کند میکند. پیاز و خوراکی های دریایی بالاترین میزان پروتئین را دارا هستند. علاوه بر آن پیاز نیاز بدن به روی را برطرف میسازد.

4- غذای ضد پیری: کلم
کلم، سرشار از ویتامین C و دارای فیبر بالایی است. فیبر نه فقط برای روده ها و معده مناسب است؛ بلکه، برای سیستم گوارشی نیز مفید بوده و به دفع مواد زاید کمک می کند.

دو فاکتور اصلی در کاهش فرآیند پیری وجود دارد: ویتامین ها و کاروتن در میوه های تازه

ویتامین C و E و کاروتن، بهترین وسیله کمک برای کاهش جریان پیری هستند. کاروتن، به نگهداری و مراقبت سلامتی بافت ها کمک می کند و بهترین دوست خانم هاست.

ویتامین C و E هر دو آنتی اکسیدان هستند و می توانند در شروع پیری و فرتوتی تاخیر ایجاد کنند و جوانی را طولانی تر کنند. آنها فقط به خنثی کردن رادیکال های آزاد کمک نمی کنند، اما وجود زیاد میوه های تازه و سبزیجات، سلامتی روده های بزرگ را افزایش می دهد و به دفع مواد زاید کمک می کند.


تعداد بازدید از این مطلب: 0
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.