گاهی بدون انکه متوجه باشیم پوست و موی خود را در معرض بدترین مشکلات قرار می دهیم. نمی دانیم که اصول پایه و اولیه مراقبت پوست چیست و شاید نه اینکه ندانیم بلکه انها را جدی نمی گیریم.یکی از رایج ترین مشکلات پوستی به خصوص در زمستان پوست ترک خورده و پوسته پوسته شده است ، ولی مطمئنا راه های بسیار زیادی برای مراقبت پوست وجود دارد که می توانید برای داشتن پوستی بهتر در زمستان آنها را انجام دهید.گاهی نیز برخی عادات غلط بر مشکلات پوستی زمستان دامن می زند.

مطمئنا نکات زیر می تواند برای شما مفید باشد :
1. برای مراقبت پوست به میزان کافی آب نمی نوشید.مراقبت پوست با نوشیدن آب .نوشیدن آب کافی در زمستان با وجود عدم تمایل، ضروری است .حتما شنیده اید که نوشیدن یک لیوان آب پیش از خواب مفید است ولی اغلب در ماه های سرد سال به طور کلی تمایل کمتری به نوشیدن آب داریم که نتیجه آن کمبود آبرسانی به بدن است. نوشیدن یک و نیم لیتر آب پیش از خواب در واقع می تواند به از بین بردن سموم بدن و رطوبت رسانی به پوست در طول شب کمک کند.

2. با آرایش می خوابید و مراقب پوست نیستید.این کار در حقیقت یکی از بدترین عادت هاست. شستن صورت پیش از خواب به خصوص در فصل زمستان برای جلوگیری از خارش و تحریک پوست در زمستان ضروری است . بهتر است از پاک کننده های کرمی استفاده کنید، چرا که پاک کننده هایی با پایه صابون می تواند برای پوست خشک ، آسیب رسان باشند.

3. در مراقبت پوست لایه برداری را فراموش می کنید
اهمیت لایه برداری در مراقبت پوست
لایه برداری پوست یکی از بایدهای مراقبت های پوست در زمستان است. با یک اسکراب ملایم . لایه برداری وپاک سازی پوست از سلول های مرده را دو بار در هفته پیش از خواب ، در اولویت قرار دهید. اگردر زمستان پوسته پوسته شدن پوست شروع شود، با انواع مرطوب کننده نیز نمی توانید به سطح پوست برسید و آن را یک دست کنید. فقط دقت کنید که لایه بردارتان ملایم باشد چرا که در غیر این صورت نیز می تواند پوسته و خشکى ایجاد کند.

4. هنوز روغن های صورت را کشف نکرده اید و درحال مراقبت پوست هستید.استفاده از محصولات روغنى است که می تواند رطوبت پوست را در زمستان حفظ کند . این روغن ها کاملا به منافذ پوست رسوخ کرده و رطوبت پوست را کاملا حفظ می کنند. ولی از آنجا که می تواند صورت را کمی چرب نشان دهد، بنابراین عده زیادی ترجیح می دهند در طول شب از آن استفاده کنند.

5. فراموش می کنید روبالشتی خود را مرتب بشویید . شستشوی مداوم روبالشتی در زمستان ضروری است . همانطور که می دانید، هر شب به آلودکی و چرب شدن روبالشتی شما اضافه می شود، بنابراین می تواند پوست را بیشتر مستعد مشکلات پوستی کند. به طور ایده آل بهتر است هر هفته یک بار آن را بشویید.

6. نمى دانید که شستشوى مداوم پوست باعث خشکتر شدن و آسیب پذیرى بیشتر پوست مى شود. شستن و یا حمام کردن زیاد باعث میشود که لایه هاى سطحى و محافظ پوست آسیب ببیند و کم کم آب پوست کمتر شود و پوست خشک و حساس شود . در مواردى که فرد داراى پوست خشک است که باید از تماس زیاد با آب خوددارى شود . توصیه میشود پس از هر بار استحمام از لوسیونهاى بدن استفاده شود، به این ترتیب از خشک شدن پوست جلوگیرى میشود .

7. نمى دانید که براى پوست خشک ولى جوش یاز نباید از کرمهاى مرطوب کننده معمولى استفاده کرد.بعضى افراد براى رفع خشکى صورت از کرمهاى مرطوب کننده با پایه چرب استفاده مى کنند و بعد از آن دچار جوش صورت میشوند . در این گونه موارد که فرد پوست جوش ساز ولى خشکى دارد باید حتما دقت شود که از کرمهاى معمولى استفاده نکند و هر محصولى که میخواهد بخرد حتماً فاقد چربى باشد ، مانند کرم مرطوب کننده فاقد چربى و یا ضد آفتاب فاقد چربى و یا حتى کرم پودر فاقد چربى.

8. بسیارى از افراد هنوز نمیدانند که مهمترین علت تیرگى صورت و دپشت دستها تماس با نور آفتاب است .تماس مکرر و حتى کوتاه مدت با نور آفتاب پوست نواحى باز را بمرور تیره و تیره تر میکند. مثلاً شما بیست دقیقه توى ظهر مشغول لباس آفتاب کردن هستید و یا در صف نانوایی قبل از ظهر ربع ساعت منتظر میشوید ، همین مقدار زمان کافیست تا پوست صورت شما تیره شود و با هر بار تکرار این تماس به میزان تیرگى افزوده میشود . استفاده از کلاه نقابدار و مصرف کرمهاى ضد آفتاب قبل از خروج از منزل کمک زیادى به پیشگیرى از این عارضه میکند.


تعداد بازدید از این مطلب: 9400
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.