قابل توجه افرادی که می خواهند ابه کرایولیپولیزو یا لیپوماتیک انجام دهند :
اگر اعتقاد دارید که به شیوه زندگی قبلتان ادامه دهید و معتقدید که بعد از هر روش لاغرى ، چه لیپولیزر ، لیپوماتیک و یا کرایولیپولیز ، عادات غذایی و فعالیت بدنی لارم نیست ومعتقدید اگر بخواهید ورزش کنید و برنامه غذایی اصولی داشته باشید نیازى به انجام اینگونه کارهاى هزینه بر نیست ، در اشتباهید و باید در این مورد بیشتر مطالعه کنید.

کرایولیپولیز چگونه اثر می کند ؟
سلولهای چربی در دماهای پایین حساس تر از بافت عصب عضله وعروق هستند و به سرعت کریستالیزه می شوند .به این ترتیب با کاهش دما سلولهای چربی در منطقه مورد نظر آسیب دیده و می میرند وطی هفته های بعدی از طریق سیستم لنفاتیک از بدن دفع میشوند.پس از انتخاب موضع مورد نظر ،اوپراتور پروب دستگاه را روی ناحیه قرار می دهد .سپس پوست وچربی زیر آن توسط واکیوم به داخل پروب کشیده می شود وبیمار احساس مکش،فشاروخنکی میکند .

مطالعات نشان داده که در بین روشهای غیر تهاجمی ( یعنی بجز ساکشن ولیپولیزر ولیپوماتیک ) ، کاهش چربی موضعی درروش کرایو لیپولیز موثرترازسایر روشهاست. در یک جلسه کرایولیپولیزکاهش حجم 20-40 در صدی مشاهده میشود که قابل ملاحظه است البته نتایج از فردی به فرد دیگر متغیر است وبستگی به ضخامت چربی اضافی وسبک زندگی بیمار ، بعد از انجام کرایولیپولیزدارد .افرادی که تمایل دارندحجم بیشتری از چربی موضعی را کم کنند ،می توانند بعد از 3 ماه دوباره کرایولیپولیز را در همان ناحیه تکرار کنند تاکاهش بیشتری ایجاد شود.

با توجه به حجم انبوه دستگاهای کرایولیپولیزی که اخیرا وارد کشور شده است بیماران باید دقت کنند که از این دستگاه فقط در مراکز درمانی معتبر وتخصصی استفاده کنند.دستگاه ها بسیار متفاوت بوده وبنابراین اثربخشى آنها هم کاملا متفاوت است .دستگاهی واقعا موثراست که هم از واکیوم وهم سرمای 10- درجه سانتیگراد در آن استفاده شود واین مشخصات را در کاتالوگ دستگاه می توان براحتی مطالعه کرد. البته منوط به اینکه نام دستگاه وشرکت سازنده را بدانید دستگاههایی که دمای 10- سانتیگراد نداشته باشند ویا بدون واکیوم باشند اثر بخشی خوبى ندارند .

در این روش از لیزر ،سوزن و ساکشن استفاده نمی شود وفرد می تواند بلافاصله به سر کار خود برگردد .این روش بیشتر برای افرادی انتخاب می شود که تمایل به انجام لیپوساکشن ویا لیپولیزر ندارند واز درد وعوارض گریزانند وهمچنین می خواهند با هزینه کمتر به نتایج مطلوب برسند .اگر فکر می کنید کرایو برگشت ندارد و با انجام این کار دیگر چاق نمی شوید سخت در اشتباهید وبر خلاف نطر بسیاری از همکاران و مراکز که به بیماران وعده وعید می دهند که کرایولیپولیز غیرقابل برگشت است اینجانب ادعا می کنم این روش مانند سایر روشها قابل برگشت است به جرات می توان گفت هیچ روش غیر قابل برگشتی در دنیا وجود ندارد حتی اگر جراحی کنید حتی در جراحی باز ابدو مینوپلاستی که جراح تمام چربیهای قابل رویت شما را خارج می کند و شما را باربی تحویل می دهد ، اگر برنامه غذایی درستی نداشته باشید و بد خوری کنید و فعالیت بدنی کمی داشته باشید دوباره چاق می شویدچه بسا دوستان و اقوام خود را دیده اید که جراحی یا ساکشن می کنند و لی بعد از چند ماه دوباره چاق می شوند.

!در هر بار کرایو متوسط بین 30 تا 40 درصد بافت چربی تخریب می شود حتی اگر 90 درصد سلولهای چربی تخریب شود ،10 درصد باقیمانده می تواند افزایش حجم داشته باشد و سایزش بزرگ شود و در نتیجه دوباره چاقی شما بر می گردد. گرچه به دلیل تخریب سلولهای چربی برگشت نسبت به سایر مناطق دیرتر حادث می شود ولی این به منزله این نیست که اصلا در ناحیه ای که کرایو کرده اید چاق نمیشوید کافیست شما فقط بیش از 3 کیلو افزایش وزن داشته باشین از ناحیه ای که کرایو کرده اید هم افزایش سایزخواهید داشت، این قانون در مورد سایر روشها هم صدق میکند . پس بهتر است اگر میخواهید هیکلى زیبا و متناسب داشته باشید براى أن زحمت بکشید و از انجام ورزش روزانه و تغذیه اصولى و متعادل دریغ نکنید .

چون در روش کرایولیولیز ما جایی را سوراخ نمی کنیم وچربی های تخریب شده درجا از بدن خارج نمی شود و بدن بعد از فریز شدن ارام ارام چربی های معدوم شده را طی 4 ماه دفع می کند، اکر ما به بد خوری و اصلاح شیوه زندگی نپردازیم تاثیر کرایو در شما کاهش می یابد و نتیجه دلخواه را نمی گیرید. در4 ماهی که بعد از کرایو ،بدن می خواهد چربی های فریز شده را دفع کند حتما به اصلاح شیوه و سبک زندگیتان بپردازید و گرنه جای تمام چربی های تخریب شده چربی های جدید ناشی ازبدخوری جایگزین می شود و نتیجه کرایو در شما رضایت بخش نخواهد بود

در افرادى که اضافه وزن مختصر دارند ولى چربیهاى موضعى دارند مثل شکم و پهلو یا بزرگى ران وبازو میتوانند از روش لیپوماتیک که تکنیک بسیار پیشرفته ، مطمئن وبى خطرى است ،در طى یک جلسه سایز ناحیه را کم میکند . ولى باز با این حال بسیار تاکید میشود که جهت جلوگیرى از تجمع دوباره چربى در زیر پوست ، فرد باید شیوه غذایی خود و همچنین فعالیت فیزیکى خود را تغییر دهد. لیپوماتیک بصورت سرپایی انجام میشود و حدود دو تا سه ساعت زمان نیاز دارد تا پس از تزریق بیحسى موضعى چربیهاى اضافى را توسط کانولاى ظریفى از زیر پوست خارج کند.پوشیدن گن بمدت ٤ هفته پس از عمل الزامیست . این روش سریعترین روش کاهش سایز محسوب میشود .این روش برخلاف لیپوساکشن خطر آمبولى ندارد و بر خلاف لیپولیزر در آن از لیزر استفاده نمیشود ،وحتى در خانمهایی که تاکنون زایمان نداشته اند و مایلند شکم خود را کوچک کنند قابل استفاده است و خطرو یا مشکلى براى حاملگى در آینده ایجاد نمیکند.

توجه داشته باشید با این روشها، بیشتر سایز کم می کنید نه وزن و باید برای کاهش وزن چشمگیر تحرک و برنامه غذایتان را اصلاح کنید.البته به یاد داشته باشید بر اساس تمام رشهای علمی و تحقیقات علمی کاهش وزن باید تدریجی و بین 5/ تا 1 کیلو در هفته باشد و گرنه سریع برگشت پذیر است و اثار جبران ناپذیری بر بدن می گذارد.هیچ ضمانتی برای نتیجه کار وجود ندارد و بدن افراد و انگیزه و همکاری آنها با هم متفاوت است و تمام این دستگاهها 30 در صد قضیه هستن و 70 درصد خود شما هستید ککه ضمانت کار را تعیین می کنید و تصمیم می گیرد ایا با اصلاح شیوه و سبک زندگی نتیجه کرایو و یا لیپوماتیک را بهتر و دایمی کنیدیا خیر.تعداد بازدید از این مطلب: 5550
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *