لیپوماتیك
جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل لیپوساكشن ویا لیپولیزر و یا روش اولتراسونیك (اولترازد) است،

مرورى بر روشهاى قبلى :
١- روش لیپوساكشن
به معنی خارج كردن چربی های منطقه ای و موضعی با قدرت مكش است. سالها است كه این روش انجام می شود ابتدا با دستگاههای قدیمی نیاز به بستری و بیهوشی عمومی بود و حجم چربی كمتری خارج می شد و میزان خونریزی تورم ودرد بیشتر بود ، ضمناً بیمار تحت بیهوشی عمومی و خطرات آن قرار می گرفت و احتمال آمبولی نیز بیشتر بود و بیمار حدود یك سایز كم می شد. با ابداع روشهای نوین بتدریج پزشكان رو به روشهای كم خطرتر و سریعتر آوردند.

٢- در روش اولتراسونیك ( اولترازد)
چربی با قدرت امواج گرمایی شكسته و سپس با دستگاه مكش خارج می شد ،این روش هم به علت اثرات گرمایی می تواند باعث سوختگی و از دست رفتن پوست و سوختگی بافتهای عمقی شود .چربى خارج شده بدلیل حرارت بالا دچار آسیب شده و قابل تزریق نمیباشد.

٣- در روش لیپولیزر استفاده از لیزر قبل از انجام لیپوساکشن است یعنی پس از تزریق مایع تامی سنت چربیها به کمک لیزر شكسته می شوند و سپس به صورت چربی مایع شده خارج می شود، این روش البته در دست پزشكان محتاط و ماهر مشكل خاصى بدنبال نداشت ولى در مواردى بدلیل بى احتیاطى پزشك و یا استفاده از دستگاه هاى غیر استاندارد با درجات بالا ، سوختگى پوست و یا فیبروز و سفت شدن منطقه اى زیر پوست دیده میشد . در این روش نیز سلولهاى چربى كاملا تخریب شده اند و قابل تزریق در جاى دیگرى از بدن نمى باشند.

به همین دلیل محققان همیشه در جهت اصلاح مشكلات بفكر ابداع و تولید دستگاهایی هستند كه علاوه بر راحت تر بودن ،بیخطر تر و كم عارضه تر هم باشند و اما لیپوماتیک روشی کاملا سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی بوده وحجم زیادی از چربی تنها در یک جلسه تخلیه می شود که همراه با کمترین ورم و کبودی، درد و بدون خطر ایجاد آمبولی است. این روش نه تنها باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلكه به سفت تر شدن آن نیزكمك می كند. نکته مهم و جالب این است که کاهش سایز تا مدتها بعد از عمل ادامه دارد و تا حدودى باعث رفع سلولیت نیز میشود.

ورزش و تغییر سبك وشیوه زندگى كمك به حفظ سایز بدن می كند. بدلیل عدم استفاده از لیزر و عدم ایجاد حرارت در بافت چربى امكان فیبروز در بافت زیر پوست بسیار كم است و به این علت انتخاب دستگاه لیپوماتیك براى شكم خانمهایی كه تاكنون زایمان نداشته اند مناسب تر است ، همچنین این روش براى افرادى كه قبلا ساكشن و یا لیپولیزر شده اند و بافت چربى سفت و فیبروز شده است مناسب تر از سایر روشهاى قبلى است. این دستگاه که توسط سازمان غذایی دارویی آمریکا اف دى آ تایید شده است ، سیستمی قابل اعتماد اثبات شده است که با روشی بی خطر و موثر و دقیق، این امکان را می دهد که حجمی از چربی های موضعی را بردارد.

درروش Lipomatic، سلول های چربی، ابتدا بروش كاملا فیزیكى و نه اشعه و یا حرارت تخریب شده ( توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت امولسیون در می آید) د مانند زمانى كه شما ماست را آنقدر با همزن میزنید تا بشكل مایع شل و روان در مى آید ، و سپس این چربی امولسفیه به آرامی برای پیکر بندی بدن توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود. Lipomatic مشکل ایمنی را که در روش سنتی لیپوساکشن وجود داشت را رفع كرده است و سیستم امنیتی فعال آن محافظت از بافت بدن (اعصاب، رگهای خونی، ماهیچه ها) را برعهده دارد . در این روش هدف، معمولا كم كردن وزن نیست بلكه تغییر سایز، حجم و فرم است . این عمل بسیار راحت و بدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است.

البته به طور كلی نتایج عملهای زیبایی ممكن است كاملا مطابق با تصورات ذهنی شما نباشد. مردم عمدتاً بدنبال راهی راحت و بی دردسر هستند تا از دست این چربی ها خلاص شوند . ولی حقیقت این است که لیپوساکشن و روش جدیدترش لیپوماتیک نه برای کاهش وزن بلکه برای جابجایی چربیهای بدن کسانی طراحی شده است که بطور ارثی توزیع چربی در بدن آنها زیبا نیست . مثلاً بجای اینکه چربی در پائین تنه ورانهای آن ها جمع شود و به آنها زیبایی زنانه بدهد در شکم و پهلوها جمع شده و فرم بدن را مردانه نشان میدهد ، در این افراد باید چربى از این نواحى خارج شده و به ران و یا باسن در صورت نیاز تزریق شود تا فرم زنانه ایجاد شود .

چربى خارج شده توسط دستگاه لیپولیزر و یا اولتراسونیك ( اولترازد ) قابل تزریق نمى باشد چون سلولهاى چربى توسط حرارت لیزر و یا اولتراسوند آسیب دیده و زنده نیستند ، در حالیكه چربى خارج شده توسط لیپوماتیك بدلیل عدم تخریب سلولهاى چربى كاملا قابل تزریق است و براى افرادى كه تمایل دارند چربى خارج شده از شكم و یا رانها را همزمان در یك جلسه به نواحى دیگر مانند سینه و یا باسن تزریق كنند روشى ایده آل است.تعداد بازدید از این مطلب: 11957
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *