چانه و خط فک مناطق قابل تمرکز قسمت پایینى صورت و گردن هستند. چانه متناسب و خط فک با حاشیه مشخص ظاهرى جذاب به این ناحیه مى‌دهد. یک پزشک با تجربه در این زمینه با نگاهى هنرمندانه صورت و گردن شما را در مجموع ارزیابى کرده و سپس در راستاى بهبود ظاهرتان شما را راهنمایی مى‌کند.

بدن همه ما در دو نیمه راست و چپ آفریده شده است و همیشه تفاوت‌هایی میان این دو نیمه وجود دارد. تفاوت‌هاى کم و ناچیز در واقع همان چیزى است که قیافه منحصربفرد را در هر شخص ایجاد مى‌کند. فقط زمانى که این اختلاف در دو نیمه چپ و راست شدیدتر یا بسیار واضح است سبب نارضایتى و ناخشنودى فرد می‌شود.

چانه چه تاثیرى در زیبایی صورت دارد؟

هماهنگی اجزای صورت و تعادل بین این قسمت‌ها باعث زیبا بودن و جذاب‌تر شدن صورت می‌شود. وقتی از نیم‌رخ به چهره یک فرد طبیعی نگاه می‌کنیم چانه مختصری عقب‌تر از لب پایینی قرار می‌گیرد. در بعضی افراد چانه عقبتر از این حد است. اگر میزان عقب بودن زیاد باشد صورت فرد حالت نامتناسبی پیدا می‌کند که علتش این است که در این افراد نیمه میانی صورت و بینی خیلی جلوتر از سایر اجزای صورت است.

به هرحال اگر نگرانی‌هایی درباره کوچک و ضعیف بودن یا عقب بودن چانه خود دارید تزریق چربى در چانه روشی برای رفع این مشکلات است. چربى با افزایش حجمى که ایجاد مى‌کند و در جلو و حتى زیر چانه قرار می‌گیرد ابعاد و طول چانه را بیشتر و متناسب و زیبا مى‌کند. چانه را به چند روش می‌توان حجم داد:

 1. تزریق چربی از بدن خود فرد
 2. تزریق فیلر یا به اصطلاح ژل
 3. پروتز

تزریق چربى جهت برجسته‌‌سازى چانه و خط فک

تزریق چربى طبیعى‌ترین، سالم‌ترین، امن‌ترین روش ماندگار برجسته‌سازى و جوان‌سازی چانه و خط فک محسوب می‌شود. چربى از طریق سوراخ کوچکى به قطر سه ملی‌متر از زیر پوست خارج شده و به زیر پوست چانه تزریق می‌شود. این عمل به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیاز به هـیچ برش یا بخیه‌اى در پوست ندارد.

مزیت‌هاى تزریق چربى نسبت به پروتز چانه چیست؟

تزریق چربى مزیت‌هاى زیادى نسبت به پروتز چانه دارد.

 1. احتمال عفونت در روش تزریق چربى بسیار ناچیز است چون مثل پروتز جسم خارجى وارد بدن نمی‌شود.
 2. تزریق چربى با بی‌حسى موضعى و بدون بی‌هوشی انجام می‌شود. در حالی که پروتز چانه معمولا با بی‌هوشی انجام می‌شود و بی‌هوش کردن بیمار خود عوارض خاص خود را به دنبال دارد.
 3. در تزریق چربى هـیچگونه بخیه و یا جاى عمل و برشی وجود ندارد ولى در روش پروتز زیر چانه و یا داخل دهان برش داده می‌شود و بخیه می‌خورد.
 4. احتمال جابه‌جایی در روش تزریق چربى وجود ندارد در حالی که در پروتز احتمال جابه‌جایی وجود دارد.
 5. پروتز در شکل و اندازه محدود است ولى در روش تزریق چربى به هر حجمى که نیاز باشد و در هر ناحیه از چانه و یا فک که احتیاج باشد می‌توان تزریق کرد تا به نتیجه مطلوب برسیم.

مزایاى تزریق چربى به فیلرهاى تزریقى

 1. نتایج تزریق چربى می‌تواند ماندگار و حتى دائمى باشد. اغلب فیلرهاى رایج موقت هستند و انواع بی‌خطر آن بیش از یک سال دوام ندارند.
 2. ظاهر چربى پس از تزریق طبیعى‌تر از فیلرهاست.
 3. بعلاوه مهم‌تر از همه در درازمدت امکان بروز عوارض و واکنش‌هاى پوستى ناشی از فیلرها در حجم‌هاى زیاد بیشتر است.

تزریق چربى یا جراحى لیفتینگ؟

در حالی که در گذشته گمان می‌رفت که کشیدن پوست صورت ظاهر فرد را جوان‌تر نشان می‌دهد، امروزه متخصصان جراحى زیبایی جوانى را در برگرداندن حجم و تناسب و پرتر نشان دادن اجزا صورت مثل لب‌ها، گونه‌ها و زیر چشم مى‌دانند که این خود سبب کشیده شدن پوست می‌شود و دیگر نیازى به جراحى پر دردسر و پر عارضه نیست.

چه کسی کاندید تزریق چربی در چانه است؟

افرادى که فکر می‌کنند چانه ندارند یا چانه آن‌ها کوچک یا عقب است می‌توانند کاندیدای مناسبی برای این عمل باشند. اما افرادی که چانه باریکی دارند و می‌خواهند چانه عریض‌تری داشته باشند هم در این گروه قرار می‌گیرند. همچنین چانه‌های کوتاه که ارتفاع عمودی بیشتری می‌خواهند و افرادى که می‌خواهند کمى صورتشان کشیده‌تر بنظر آید و یا بیمارانی که فاصله نوک چانه تا گردن آن‌ها کم است هم می‌توانند با این روش نواقص را برطرف کنند. در پایان افرادى که با بالا رفتن سن دچار تحلیل رفتگى حجم چانه، چروک و ناصافى در چانه شده‌اند نیز کاندید بسیار مناسبى براى تزریق چربى در چانه هستند.

انجام این چگونه است و آیا عوارض خاصی به همراه دارد؟

نخست قسمت پهلوها بی‌حسى موضعى داده می‌شود و از سوراخ کوچکى در پوست با یک کانولاى ظریف مقدارى چربى خارج مى‌شود و پس از آماده‌سازى در همان جلسه چربى با کانولاى ظریف‌‌ترى وارد پوست چانه می‌شود و چربى به زیر آن تزریق مى‌گردد. این چربى علاوه‌بر افزایش حجم سبب جوان‌سازى سطح پوست نیز می‌گردد. به دلیل این که درصد زیادى از این چربى جذب می‌گردد معمولا پزشک مقدارى از چربى را براى یک یا دو جلسه دیگر در فریزر نگهدارى می‌کند.

* به مدت دو هفته تورم در چانه وجود دارد. فرد می‌تواند با استفاده از ماسک به سر کار خود برگردد.
* فعالیت‌های سبک مانند راه رفتن و تماشای تلویزیون را می‌توانید انجام دهید.
* غذاها در هفته اول باید نرم باشند. غذاهای سفت را نجوید.
* در صندلی راحتی بخوابید یا از چندین بالش استفاده کنید تا سر شما در زمان خواب بالاتر قرار بگیرد زیرا این امر به کاهش تورم صورت کمک می‌کند.
* درد معمولا در این روش ناچیز است.

تزریق چربى در چانه چه تاثیرى روى چانه مى‌گذارد؟

افزایش جلوآمدگی چانه، افزایش پهنای چانه (عریض‌تر کردن چانه)، مخفی کردن غبغب، افزایش ارتفاع عمودی چانه، کشیده‌تر نشان دادن صورت، کاهش یا رفع فرورفتگی عضله چانه، جوانسازى پوست، روشن‌تر کردن رنگ چانه، بهبود تناسب و هماهنگی کلی صورت (یک چانه کوچک باعث می‌شود که بینی بزرگتر به نظر برسد).

عوارض بعد از عمل تزریق چانه چگونه است؟

ممکن است تورم و کبودی در چانه وجود داشته باشد که تا 2-1هفته طول می‌کشد.

مواردی که باید در تزریق چربی به چانه مورد توجه قرار بگیرد

تزریق چربى در چانه تاثیر قابل توجهی در ظاهر دارد. در مورد میزان جلوآمدگی لازم چانه و نیز میزان پهنا یا بلندی که برای چانه می‌خواهید فکر کنید. البته پزشکتان آنالیز چهره را انجام می‌دهند و توصیه‌هایی براساس نواقص زیبایی و نیازهای شخصی شما ارائه می‌کنند. در نظر داشته باشید که مردان و زنان را نباید به یک شیوه درمان کرد زیرا مردان معمولا با چانه‌‌‌‌‌های بزرگ بهتر به نظر می‌رسند در حالی که انجام این کار برای زنان باعث می‌شود ظاهری مردانه پیدا کنند.

روش‌های دیگری را نیز می‌توان همراه با تزریق چربى انجام داد از جمله لیپوساکشن گردن، مزوتراپى جهت کاهش حجم چربى غبغب، تزریق چربى در لب‌ها، گونه‌ها و گودى زیر چشم‌ها و انجام هایفو جهت لیفت و کشیدن بدون جراحى صورت و گردن این روش‌ها باعث مشخص‌تر شدن حدود گردن می‌شوند (با برداشتن چربی اضافه و واضح‌تر شدن زاویه بین گردن و چانه) تاثیرات و نتیجه کلی تزریق چربی چانه را افزایش می‌دهند.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن: 03116662224


تعداد بازدید از این مطلب: 1
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.