درسالهای اخیر، روشها و وسایل پیشرفته تری به بازار آمدهاند اما استفادهاز اپیلیدیهای خانگی و همینطور اپیلاسیون و لیزر، روشهای قطعیتریبرای از بین بردن موهاست.

اپیلیدی،دستگاهی است که در شکلها و مدلهای مختلف ارائه شده و میتواند موهایزائد را از ریشه جدا کند. طبیعتا این روش کمی دردناک هم است ولی بعد ازاستفاده مداوم از آن، این درد کمتر هم میشود.

علاوهبر این، با استفاده از این دستگاه به مرور ضخامت موها کمتر و رشدش کندترخواهدشد. استفاده از این وسیله هم بسیار آسان است؛ آن را به برق میزنید وروی قسمتی که مو دارد میکشید تا موها را از ریشه درآورد. در ادامه برخیاز معایب و مزایای اپیلیدی را برای شما توضیح میدهیم.

مزایا:

رشد موها بین ۲تا ۴هفته کندتر میشود. موهای جدید نسبت به موهای قبل نرمتر و نازکتر میرویند. درد آن در مقایسه با اپیلاسیون (کندن مو با موم یا وکس) کمتر است.

دستگاهاپیلیدی را یک بار تهیه میکنید و میتوانید تا مدتها از آن استفادهکنید اما اصلاح با موم یا وکس به تنهایی سخت است و اگر به مراکز اپیلاسیونهم بروید، باید هزینهای بپردازید. علاوه بر آن، همیشه در دسترس نیست.

معایب:

استفاده از این دستگاه برای اصلاح موهای ضخیم دردناک است. توصیه میشود در نواحیای که ممکن است حساس باشند؛ (مثل زیربغل) استفاده نشود. به سختی میتوان بخشهایی از بدن مثل پشت پاها یا ران را با دستگاه اپیلیدی اصلاح کرد. بعد از استفاده از این دستگاه، پوست ملتهب و قرمز میشود و در برخی موارد جوش میزند. موها باید به حدی بلند باشند که دستگاه بتواند آنها را بگیرد. هنگام استفاده از این دستگاه ممکن است برخی موها زیر پوست برود.

نکتههای کلیدی:
برای اینکه اپیلیدیتان حداکثر کارایی را داشته باشد، بهتر است به توصیههای زیر توجه کنید:
دستگاه مناسبی انتخاب کنید: هنگامی که تصمیم به خرید اپیلیدی گرفتید، تحقیق کنیدکدام مارک کارکرد بهتری دارد. میتوانید در این زمینه به سایتهایشرکتهای تولیدکننده مراجعه یا با دوستانتان که قبلا از این وسیله استفادهکردهاند، مشورت کنید.

دستورالعمل استفاده را بخوانید: بعد از خرید دستگاه، مطمئنا با نگاه کردن به آنمیتوانید روش استفادهاش را متوجه شوید اما سعی کنید حتما دستور استفادهاز آن را مطالعه کنید تا با جزییات کارش آشنا شوید. بهخصوص دستگاههایی کهچند تیغه و کارکردهای متفاوت دارند.

یک منطقه را امتحان کنید: برای اولین بار قسمتی از بدنتان را انتخاب کنید کهپوست ضخیمتر و کمتر حساسی دارد. زانوها انتخاب خوبی هستند. با شروع کردناز این قسمت کمکم به درد عادت میکنید و میتوانید به قسمتهایی که پوستنازکتری دارند برسید.

آرام انجام دهید: سعی کنید خیلی آرام این کار را انجام دهید و به خاطر اینکهدردتان کمتر شود، سریع دستگاه را روی پوستتان نکشید. سعی کنید اپیلیدی رادر فاصله مناسب و مایل روی پوستتان نگهدارید.

درزمان مناسب استفاده کنید: بهترین زمان استفاده از دستگاه اپیلیدی،عصرهاست زیرا اگر التهاب یا خارش یا جوش بعد از استفاده از دستگاه برایتانایجاد شود، تا صبح فردا از بین خواهد رفت.

ازمرطوب کننده استفاده کنید: توصیه میشود بعد از استفاده از اپیلیدی از یکمرطوبکننده ملایم بدون الکل استفاده کنید تا التهاب پوستتان برطرف شود وحساسیت هم ایجاد نشود.

صبرکنید: موهای روییده را مدتی تحمل و از اصلاح موهایی که کاملادرنیامدهاند، اجتناب کنید. موهایی که کاملا درنیامدهاند، به سختی بادستگاه کنده میشوند و باعث ایجاد زخم،فرو رفتن مو در پوست و التهاب خواهندشد.

یادتان باشد که این وسیله، شخصی است: فراموش نکنید اپیلیدی وسیلهای شخصی است ونباید آن را با هیچکس، حتی نزدیکترین افراد خانواده، شریک شوید و بعد ازهر بار استفاده نیز حتما آن را با یک ماده ضدعفونیکننده تمیز کنید چون ممکن است این بار تصمیم بگیرید موهای یک قسمت دیگر از بدنتان را بزنید واگر دستگاه را تمیز نکنید، باعث عفونت و ایجاد زخم در پوستتان میشود.تعداد بازدید از این مطلب: 44992
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *