قبل از اینكه یك پزشك برای درمان ریزش موی خود و یا هر مورد دیگر انتخاب كنید چند چیز اساسی است كه باید آنها را بدانید . آموزش ها و گواهینامه های پزشك - تجربه پزشك - شیوه و روشی كه پزشك برای خود دارد - میزان احساس راحتی كه پزشك خود حس می كنید .

شما باید در رابطه با آموزش و تجربه پزشك خود از او سؤال بكنید ، شما می توانید شیوه و روش پزشك خود را با مشاهده مطب و دفتر او دریابید و با ملاقات حضوری با او دركی از میزان احساس راحتی خود با او داشته باشید . درست است كه هیچ میزان از اطلاعات نمی تواند شما را از نتیجه عمل مطمئن كند . اما بهترین نتیجه دانستن این اطلاعات برقراری یك رابطه خوب پزشك و بیمار است كه بر پایه:

1- اطمینان به وجود آمده از دانستن اطلاعاتی در رابطه با آموزش ، تجربه و صلاحیت پزشكان
2- ایجاد یك رابطه متقابل ، به وجود می آید . پزشكان مختلف از طرق متفاوتی به شما معرفی می شوند ، شما باید تحقیقات لازم را انجام دهید و سؤالاتی مشابه سؤالات زیر بپرسید تا سرانجام پزشكی را بیابید كه با او احساس راحتی می كنید و احساس می كنید كه او بیش از هر پزشك دیگری توقعات شما از پیوند مو را برآورده خواهد كرد .

آموزش ها و گواهینامه های پزشك : سؤالات در این حیطه شامل موارد زیر است:
پزشك از كدام دانشگاه مدرك خود را اخذ نموده است ؟
از چه زمانی مشغول به انجام تخصصی شده است كه شما برای آن به او مراجعه نموده اید ؟
آیا پزشك دوره های تكمیلی و فوق تخصصی دیگری را نیز گذرانده است ؟
آیا پزشك بورد تخصصی هم دارد ؟ اگر چه مدارك علمی صلاحیت عملی پزشك را تعیین نمی كند اما به هر حال نمودی از آموزشات پیشرفته تر آن پزشك هستند .
آیا پزشك در انجمن های مرتبط با تخصص خود عضویت دارد؟ آیا پزشك در كنفرانس های علمی و كارگاه های آموزشی این انجمن ها شركت می كند ؟

تجربه پزشك:
سؤالات در این زمینه شامل موارد زیر است اگر شما به دنبال پزشك متخصص پیوند موی طبیعی می گردید : چه مدت است كه پزشك جراحی پیوند موی طبیعی انجام می دهد ؟
در این مدت چه تعداد جراحی پیوند موی طبیعی انجام داده است ؟
در حال حاضر چه تعداد جراحی پیوند موی طبیعی در هر ماه انجام می دهد ؟ تعداد زیاد نشان دهنده این است كه پزشك مهارت خوبی دارد و با بیماران خود ارتباط مناسب برقرار می كند .

اگر از پزشك درخواست شود ، آیا می تواند برخی از بیماران را كه راغب هستند به شما معرفی كند تا در ارتباط با پیوند مو با آنها صحبت كنید و نتیجه كار را ببینید ؟
شما باید تصاویر زیادی از عكس های قبل و بعد از عمل آن پزشك ببینید تا بتوانید ارزیابی از كیفیت كار پزشك داشته باشید . همچنین باید مطمئن شوید كه درك درستی از آنچه كه قرار است برای شرایط منحصر به فرد شما انجام شود پیدا كرده اید .

شیوه و روش پزشك :
با سؤالات زیر می توانید در مورد شیوه و روش پزشك به دست آورید :
آیا پزشك به تنهایی كار می كند یا همكارانی نیز دارد ؟ در صورت وجود همكاران باید در رابطه با آنها نیز اطلاعاتی به دست آورید و اگر مراحل مختلف بر عهده پزشكان مختلف است آیا با آنها نیز احساس راحتی می كنید ؟
آیا كلینیك پزشك تمیز و شایسته است ؟ یك كلینیك آشفته نمی تواند نمایانگری از صلاحیت پزشك باشد .
آیا نسبت به شخصی در آن كلینیك احساس بدی دارید كه می تواند بر روی تصمیم شما تأثیر بگذارد؟ اگر چنین است قبل از تصمیم گیری سعی كنید دلایل این احساس بد را برای خود روشن سازید .

میزان احساس راحتی كه با پزشك خود دارید : در این رابطه سؤالات زیر را از خود بپرسید :
آیا پزشك شما رضایت دارد (و یا حتی اصرار می كند ) كه همسر و یا دوست شما در اولین جلسه همراه شما باشد ؟ حضور همسر و یا دوست از استرس اولین جلسه به مراتب می كاهد .

ممكن است شما در اولین جلسه سؤالات زیادی داشته باشید و حتی شاید یك لیست تهیه كرده باشد كه سؤالی از قلم نیفتد . آیا پزشك شما با رغبت به سؤالات شما گوش می كند ؟ آیا پاسخ های او شما را راضی می كند ؟ آیا به خوبی سؤالات را می فهمد و سعی در توضیح پاسخ ها دارد ؟

آیا احساس می كنید پزشك زمان كافی به شما اختصاص می دهد ؟ آیا پزشك مراحل بعدی را به خوبی برای شما شرح می دهد ؟
آیا پزشك راغب است كه تمامی راههای موجود درمان و هزینه های مختلف هر یك را برای شما شرح دهد ؟
در پایان آیا در اولین جلسه احساس نمودید كه ارتباط شما با پزشكتان یك رابطه متقابل پزشك و بیمار مؤثر است ؟

با تشکر از دکتر پارسا نوایی

آلبوم عکس کاشت مو

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224تعداد بازدید از این مطلب: 4587
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *