قبل از اینکه یک پزشک برای درمان ریزش موی خود و یا هر مورد دیگر انتخاب کنید چند چیز اساسی است که باید آنها را بدانید . آموزش ها و گواهینامه های پزشک – تجربه پزشک – شیوه و روشی که پزشک برای خود دارد – میزان احساس راحتی که پزشک خود حس می کنید .

شما باید در رابطه با آموزش و تجربه پزشک خود از او سؤال بکنید ، شما می توانید شیوه و روش پزشک خود را با مشاهده مطب و دفتر او دریابید و با ملاقات حضوری با او درکی از میزان احساس راحتی خود با او داشته باشید . درست است که هیچ میزان از اطلاعات نمی تواند شما را از نتیجه عمل مطمئن کند . اما بهترین نتیجه دانستن این اطلاعات برقراری یک رابطه خوب پزشک و بیمار است که بر پایه:

1- اطمینان به وجود آمده از دانستن اطلاعاتی در رابطه با آموزش ، تجربه و صلاحیت پزشکان
2- ایجاد یک رابطه متقابل ، به وجود می آید . پزشکان مختلف از طرق متفاوتی به شما معرفی می شوند ، شما باید تحقیقات لازم را انجام دهید و سؤالاتی مشابه سؤالات زیر بپرسید تا سرانجام پزشکی را بیابید که با او احساس راحتی می کنید و احساس می کنید که او بیش از هر پزشک دیگری توقعات شما از پیوند مو را برآورده خواهد کرد .

آموزش ها و گواهینامه های پزشک : سؤالات در این حیطه شامل موارد زیر است:
پزشک از کدام دانشگاه مدرک خود را اخذ نموده است ؟
از چه زمانی مشغول به انجام تخصصی شده است که شما برای آن به او مراجعه نموده اید ؟
آیا پزشک دوره های تکمیلی و فوق تخصصی دیگری را نیز گذرانده است ؟
آیا پزشک بورد تخصصی هم دارد ؟ اگر چه مدارک علمی صلاحیت عملی پزشک را تعیین نمی کند اما به هر حال نمودی از آموزشات پیشرفته تر آن پزشک هستند .
آیا پزشک در انجمن های مرتبط با تخصص خود عضویت دارد؟ آیا پزشک در کنفرانس های علمی و کارگاه های آموزشی این انجمن ها شرکت می کند ؟

تجربه پزشک:
سؤالات در این زمینه شامل موارد زیر است اگر شما به دنبال پزشک متخصص پیوند موی طبیعی می گردید : چه مدت است که پزشک جراحی پیوند موی طبیعی انجام می دهد ؟
در این مدت چه تعداد جراحی پیوند موی طبیعی انجام داده است ؟
در حال حاضر چه تعداد جراحی پیوند موی طبیعی در هر ماه انجام می دهد ؟ تعداد زیاد نشان دهنده این است که پزشک مهارت خوبی دارد و با بیماران خود ارتباط مناسب برقرار می کند .

اگر از پزشک درخواست شود ، آیا می تواند برخی از بیماران را که راغب هستند به شما معرفی کند تا در ارتباط با پیوند مو با آنها صحبت کنید و نتیجه کار را ببینید ؟
شما باید تصاویر زیادی از عکس های قبل و بعد از عمل آن پزشک ببینید تا بتوانید ارزیابی از کیفیت کار پزشک داشته باشید . همچنین باید مطمئن شوید که درک درستی از آنچه که قرار است برای شرایط منحصر به فرد شما انجام شود پیدا کرده اید .

شیوه و روش پزشک :
با سؤالات زیر می توانید در مورد شیوه و روش پزشک به دست آورید :
آیا پزشک به تنهایی کار می کند یا همکارانی نیز دارد ؟ در صورت وجود همکاران باید در رابطه با آنها نیز اطلاعاتی به دست آورید و اگر مراحل مختلف بر عهده پزشکان مختلف است آیا با آنها نیز احساس راحتی می کنید ؟
آیا کلینیک پزشک تمیز و شایسته است ؟ یک کلینیک آشفته نمی تواند نمایانگری از صلاحیت پزشک باشد .
آیا نسبت به شخصی در آن کلینیک احساس بدی دارید که می تواند بر روی تصمیم شما تأثیر بگذارد؟ اگر چنین است قبل از تصمیم گیری سعی کنید دلایل این احساس بد را برای خود روشن سازید .

میزان احساس راحتی که با پزشک خود دارید : در این رابطه سؤالات زیر را از خود بپرسید :
آیا پزشک شما رضایت دارد (و یا حتی اصرار می کند ) که همسر و یا دوست شما در اولین جلسه همراه شما باشد ؟ حضور همسر و یا دوست از استرس اولین جلسه به مراتب می کاهد .

ممکن است شما در اولین جلسه سؤالات زیادی داشته باشید و حتی شاید یک لیست تهیه کرده باشد که سؤالی از قلم نیفتد . آیا پزشک شما با رغبت به سؤالات شما گوش می کند ؟ آیا پاسخ های او شما را راضی می کند ؟ آیا به خوبی سؤالات را می فهمد و سعی در توضیح پاسخ ها دارد ؟

آیا احساس می کنید پزشک زمان کافی به شما اختصاص می دهد ؟ آیا پزشک مراحل بعدی را به خوبی برای شما شرح می دهد ؟
آیا پزشک راغب است که تمامی راههای موجود درمان و هزینه های مختلف هر یک را برای شما شرح دهد ؟
در پایان آیا در اولین جلسه احساس نمودید که ارتباط شما با پزشکتان یک رابطه متقابل پزشک و بیمار مؤثر است ؟

با تشکر از دکتر پارسا نوایی

آلبوم عکس کاشت مو

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224


تعداد بازدید از این مطلب: 4560
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.