اگر شما یك مرد یا زن بالغ با سری پر از مو باشید شاید تاكنون هیچ وقت به پیوند موی طبیعی فكر نكرده باشید. اما چه اتفاقی می افتد اگر برادر ، خواهر ، همسر و یا همكار شما پیوند موی طبیعی انجام دهد؟ چه احساسی در این مورد خواهید داشت ؟ به این شخص چه خواهد گفت ؟ اگر خود شخص در ابتدا به آن اشاره نكند آیا اصلاً چیزی خواهید گفت؟ درك دلیل اینكه یك نفر دست به پیوند مو می زند از درك دلیل اینكه یك نفر دندان هایش را ارتودنسی می كند چندان متفاوت نیست .

اصولاً شخصی كه تصمیم به انجام یك عمل زیبایی می گیرد این كار را برای بهتر كردن ظاهر خود انجام می دهد . هنگامی كه یك آشنا ، دوست یا همكار بریس دندانی دارد ، دلیل آن معمولاً واضح است و نیاز به توضیح ندارد ، همین مورد درباره پیوند مو صادق است. دیدگاه های قدیمی در مورد عمل های زیبایی: دیدگاه های قدیمی به سختی از بین می روند و اعتقاد به بیهودگی عمل های زیبایی هنوز نیز پایدار است . عملهای زیبایی امروزه بسیار معمول ، مورد قبول و موفق هستند . میلیون ها فرد عمل های زیبایی مختلف با دلایل متفاوت انجام می دهند ، از بین بردن جای جوش صورت و دیگر نقایص پوستی گرفته تا ارتودنسی دندانها، و عمل زیبایی فك .

عمل پیوند موی طبیعی نیز یكی از همین عمل هاست. با این وجود این عقیده كه عمل های زیبایی نشانگر خودمحوری و پوچی است همچنان بر عقاید سایه می افكند . این یك اعتقاد كهنه و منسوخ است كه متأسفانه به سختی از بین می رود. اعتماد به نفس ، تصویر ذهنی از خود و احترام به خود: امروزه دیدگاههای نوین اجتماعی انسانها را تشویق می كند تا مراقب سلامت جسمی و روحی خود باشند. كتاب فروشی ها پر شده است از كتاب هایی كه اطلاعاتی درباره تغذیه و ورزش برای افراد عادی اجتماع در اختیار می گذارند.

ورزش مرتب سلامت دستگاه قبلی عروقی ، ریوی و استخوانی اسكلتی را بهبود می بخشد و همچنین كمك می كند تا یك بدن ورزیده و از لحاظ ظاهری جذاب داشته باشیم . تغذیه و رژیم غذایی ، مكمل های ورزش در راه بهبود ظاهر و نگهداری وزن در حدی است كه برای سلامت مضر نباشد . یك نگاه در آینه می تواند مشخص كند كه آیا شخص مراقب وضعیت ظاهری خود هست یا نه ؟ احساس رضایت جسمی در گرو احساس رضایت روحی است .

در نسل گذشته یك فرد 60 ساله پیر محسوب می شد . در حالی كه امروزه یك فرد 60 ساله هنوز می تواند در مرزهای سلامتی روحی و جسمی یك میانسال ارزیابی شود . امروزه 60 ساله ای كه مرتب ورزش می كند و یك تغذیه سالم دارد ممكن است ظاهر جسمی شخصی را داشته باشد كه سالها از او جوانتر است. یك بدن متناسب می تواند همراه شود با پیوند موی طبیعی سری كه سالها تاس بوده است و یا ظاهر خود ار تنها با موهایی ظریف حفظ نموده است . همچنان كه نقایص زیبایی شناسی از زیبایی ظاهر می كاهند ، ممكن است مردان و زنان 30، 40 یا 50 ساله نیز كه اندام متناسب دارند به دلیل یك نقص زیبایی مسن تر از سن خود به نظر برسند. اگرچه ممكن است ظاهر یك مرد 40 ساله با سر تاس و یا منطقه تاس در فرق سر مشخص شود ، اما ریزش مویی كه در كل پوست سر منتشر است (آن چنان كه در ریزش موی اندروژنتیك با الگوی زنانه رخ می دهد) برای خانم های 40 ساله كه از لحاظ سایر شرایط در وضعیت خوبی هستند ، غیرقابل قبول است . این امر ، امری بدیهی است كه افرادی كه مراقب شرایط جسمانی خود باشند ، به مراقبت از ظاهر خود نیز بپردازند .

تصویر ذهنی از خود بخشی از اعتماد به نفس و همچنین احترام به خود است. اعتماد به نفس و احترام به خود و نیز مراقبت از تصویر ذهنی یك موضوع است كه به طور گسترده در جامعه پذیرفته شده است. اهمیت به ظاهر در محل كار: مطالعات مختلف نشان داده است كه جذابیت ظاهر ارتباط معناداری با پاداش و تشویق در محل كار دارد . شخصی كه ظاهری جذاب از خود ارائه می كند ، شانس خود برای پیشرفت و ترقی را افزایش می دهد. ظاهر خوب همچنین ارتباط معناداری با افزایش اعتماد به نفس دارد و یكی از خصیصه های كارمندان و كارفرمایان كه آنها را موفق می كند اعتماد به نفس است . لذا اصلاح مشكلات و نقایص زیبایی نظیر تاسی سر می تواند یك حركت با دیدگاه اقتصادی باشد. جایی كه زیبایی در محل كار همه چیز است: هنر پیشگان افرادی هستند كه ظاهرشان نقش اصلی در شغلشان را دارد .

مهم ترین چیز در تعیین اینكه یك هنر پیشه نزد مخاطبان چگونه شناخته شود و در یادها بماند ، ظاهر وی است. نقایص و مشكلات زیبایی نظیر تاسی سر می تواند با تكنیك های گریم جبران شود ، و این كار مرتباً توسط هنرپیشگان نسل قبل مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه پیشرفت در تكنیك های پیوند مو با تأكید بر ظاهر طبیعی به جای رسیده است كه افتراق بین موهای پیوندی و موهایی كه هیچ وقت دچار ریزش نشده اند امكان پذیر نیست. پیوند موی طبیعی در واقع یك حركت اقتصادی است كه روز به روز توسط شمار بیشتری از هنرپیشگان انجام می شود . هنرپیشگانی كه نمی خواهند یكسان بودن ظاهر آنها بر روی صحنه و در اجتماع نیازمند گریم باشد.

باتشکر از دکتر پارسا نوایی

آلبوم عکس کاشت مو

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224تعداد بازدید از این مطلب: 2797
لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری تصاویر دیدن فرمایید.
آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03136662224

۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *